vatak
07.01.09,08:19
Dobry den, pracoval som 16 rokov na colnom urade do 1.4.2008,odvtedy som poberatelom vysluhoveho dochodku, tak sa chcem spytat či mi vie niekto poradit alebo ma skusenosti, ci mozem byt naspeť prijaty do štatnej sluzby a za akych podmienok a stym ci budem mat narok na tie platove a hodnostne nalezitosti ako predtym??
vdaka za odpoved
renula4
26.02.09,17:06
Je možné si podať žiadosť o znovuprijatie do štátnej služby. Je však potrebné sa informovať na personálnom príslušného úradu o podmienkach opätovného prijatia. Poznám také prípady, že boli opätovne prijatí do štátnej služby s tým, že musíte splniť všetky podmienky prijímacieho konania a záleží od nadriadeného príslušného úradu a vyššieho nadriadeného či Vám prizná platové a hodnostné náležitosti, avšak najskôr musíte neviem ako je to v colnom úrade, ale napr. policajt musí opätovne prejsť prijímacím konaním, tj. urobiť všetky previerky ako nový uchádzač. Keď splníte všetky podmienky a budete mať súhlas na prijatie, tak je možné pozastaviť výsluhový dôchok. Ale je potrebné si to preveriť u personalistu.