M77
07.01.09,10:13
Prosím o radu, prví krát robím s vratnými obalmi: SZČO štvrťročný platiteľ DPH dováža víno a vratné obaly z Maďarska, takže ako prvý uvádza tovar v tuzemsku na trh. (V decembri kúpil víno aj vratné obaly aj v tuzemsku ale tam vratné obali kúpil bez DPH.) Pri vínach je mi jasné že ide o nadobudnutie tovaru podľa § 11, takže tam aj odvádzam aj zaplatím DPH, ale ako mám postupovať pri vratných obaloch? Nie je mi jasný ani postup uvádzaný v § 19 ods. 10. Pri nadobudnutí obalov mám hneď odpočítať daň a daňovú povinnosť mám iba k 31.12.2008 z obalov ktové mi nevrátili odberatelia? A správne postupujem keď odberateľom predám tieto vratné obaly bez DPH? Dobre viem s koeficientom sa nemusím zaoberať? Velmi pekne ďakujem za rýchle odpovede!!!
M77
07.01.09,13:57
Ešteraz som preštudovala tento problém. Pomiatol ma jeden odborný článok, ktorý tvrdil. že môžem odpočítať DPH hneď pri prijatí tovaru.
§ 19 ods. 10 zákona o DPH chápem takto: Koncom roka spočítam obaly ktoré som predala, odrátam tie ktoré mi vrátili odberatelia a z rozdielu odvediem DPH. A behom roka vlastne s DPH nerobím nič a v daňovom priznaní ani neuvádzam. Ale teraz ma napadla ďalšia otázka: Aký doklad vyhotovím na svoju daňovú povinnosť? Stačí na to nejaký interný doklad? A v ktorom riadku daňového priznania uvediem svoju daňovú povinnosť? (Asi v riadku 03, keďže je to dodanie tovaru v tuzemsku.)
M77
08.01.09,13:32
Prosím Vás o názor!!! Súhlasíte? Nesúhlasíte? Ako to je? Prvíkrát to robím, takže nie som si istá ako to robiť. Potrebovala by som radu.
M77
12.01.09,12:45
Nechcem nikoho otvravovať ale nevie nikto odpoveď?