kawa
07.01.09,11:57
Vie mi niekto poradiť, alebo má skúsenosti s nasledujúcim príkladom.
Každý mesiac počítam spotrebu phm podľa TP a skutočnú spotrebu rozdielom medzi týmito dvoma spotrebami mám niekedy nadspotrebu niekedy úsporu phm. Na konci roka mám :
Napr: 1/2007 nadspotreba 2l
2/2007 úspora 1,5l
.
.
12/2007 úspora 1,5l
Za rok 2007 mám úsporu 1 liter ? Ak áno ako ju zaúčtujem? Je to môj príjem?

Ďakujem veľmi pekne
durisovad
07.01.09,11:23
Nie je to ziadny prijem, naklady na nakup PHM zauctujes v skutocnej nakupovanej vyske. Ine by to bolo v pripade, ze by si vykazala nadspotrebu, v tom pripade by to bol nedanovy naklad a bolo by treba vratit aj DPH, ktoru si narokovala. Nerob si z toho tazku hlavu a bud rada, ze ti to vyslo takto dobre.
Orsz
07.01.09,22:18
Nie je to ziadny prijem, naklady na nakup PHM zauctujes v skutocnej nakupovanej vyske. Ine by to bolo v pripade, ze by si vykazala nadspotrebu, v tom pripade by to bol nedanovy naklad a bolo by treba vratit aj DPH, ktoru si narokovala. Nerob si z toho tazku hlavu a bud rada, ze ti to vyslo takto dobre.

DPH sa z vyčíslenej nadspotreby nevracia. DPH sa vracia iba v prípade použitia vozidla na súkromné účely - a spotrebované PHL zo súkromných ciest.
Orsz
07.01.09,22:19
Vie mi niekto poradiť, alebo má skúsenosti s nasledujúcim príkladom.
Každý mesiac počítam spotrebu phm podľa TP a skutočnú spotrebu rozdielom medzi týmito dvoma spotrebami mám niekedy nadspotrebu niekedy úsporu phm. Na konci roka mám :
Napr: 1/2007 nadspotreba 2l
2/2007 úspora 1,5l
.
.
12/2007 úspora 1,5l
Za rok 2007 mám úsporu 1 liter ? Ak áno ako ju zaúčtujem? Je to môj príjem?

Ďakujem veľmi pekne

Nemyslíš už rok 2008?
kawa
08.01.09,06:37
Ano, myslela som rok 2008. A ďakujem všetkým za pomoc.
durisovad
08.01.09,07:26
DPH sa z vyčíslenej nadspotreby nevracia. DPH sa vracia iba v prípade použitia vozidla na súkromné účely - a spotrebované PHL zo súkromných ciest.
Ja by som DPH radsej vratila, uz som sa s tym pred par rokmi stretla, ze mi to danovy urad neuznal. Vysvetlili mi to tak, ze je to analogicky ako v pripade nakladov na ucte 513.
Tweety
08.01.09,07:37
Ja by som DPH radsej vratila, uz som sa s tym pred par rokmi stretla, ze mi to danovy urad neuznal. Vysvetlili mi to tak, ze je to analogicky ako v pripade nakladov na ucte 513.
Ak boli PHM použité na zdaniteľné plnenia, nebol dôvod na vrátenie dph z ich úspory.
durisovad
08.01.09,08:07
Nepochybne mas pravdu, ale treba sa hadat s danovym uradom pre par korun?
Orsz
08.01.09,21:35
Nepochybne mas pravdu, ale treba sa hadat s danovym uradom pre par korun?


Nemáš sa prečo hádať, keďže to zákon umožňuje... je to už na Vás, že ste si to nechali. Myslím, že tento problém je aj v dopytoch na www.drsr.sk... (http://www.drsr.sk... kde) kde je to jasne uvedené.
durisovad
08.01.09,22:07
Keby sa jednalo o par tisic, tak by som sa k tomu postavila inaksie. Ale pre par korun som vtedy nepovazovala za unosne danove uradnicky si znepriatelit. Nie som vybojna, ak ide o malickosti.