Zdenusko
07.01.09,11:18
Zdravim vsetkych,
Riesim taky problem...chystame sa zateplovat dom ,ale zistujem ze strecha nad bocnimy stitmy presahuje mozno par cm /3-5 cm/.Co je nic moc.
Ako by ste riesili taketo nieco?? Ako sa da strecha rozsirit??
Dakujem
mexo55
07.01.09,11:36
Skus neaky klampiarsky prvok (oplechovanie)
kabatik
07.01.09,13:59
Rozobrať krytinu na dve krokvy a vymeniť strešné laty za dlhšie. potom už naspäť uložiť krytinu a pridať buď celú, alebo 1/2. Nie je to veľká práca. Dvaja ľudia asi deň jednu stranu.
Zdenusko
07.01.09,23:27
Dakujem.....niekto viac?

Prikladam foto
sarasara
07.01.09,23:30
Máme ten istý problém. Hodne záleží od krytiny. Ak je krytina ľahká možno by to poriešilo predĺžiť latovanie. My máme Bramac a tam to latovanie neudží. Teraz vyčnieva jedna škridla. Pri zateplení zostane malý kúsok, to by bolo nepekné. Rozmýšľame, že popod hrady a cez múr štítu pretiahneme hranolky, budú stačiť dva, jeden vyššie, druhý nižšie. Zo spodnej strany hrady ich stačí upnúť oceľovou pásovinou, prestrčiť cez štít a môžeme dať aj tri, štyri rady Bramacu naviac. Hranolky dáme 15 krát 15 cm.
Zdenusko
08.01.09,10:01
Noo...to znie lepsie ako odkrivat strechu.My mame sindel a plne debnenie.
Mozem Ta poprosit o jednoduchy nakres toho co chcete urobyt.
Vdaka
sarasara
08.01.09,18:59
Neviem, či je to zrozumiteľné, ak nie pokúsim sa lepší.
kabatik
08.01.09,22:02
Myslel som, že máte škridľu. So šindlom je to väčší problém. Tam by som ja osobne použil klampiarske výrobky zo zosilneného plechu. Alebo je ešte jedna možnosť, ale to by možno vizuálne moc dobre nevyzeralo. Dajú sa kúpiť kliny z polystyrénu a tieto použiť okolo štítu. Tým sa dostanete nábehom z pôvodnej omietky na zateplenie asi v 10 cm dĺžke. Keby sa to nejak vymyslelo graficky a farebne , možno by to vypadalo, že je to tak naschvál.
Zdenusko
09.01.09,10:32
Myslel som, že máte škridľu. So šindlom je to väčší problém. Tam by som ja osobne použil klampiarske výrobky zo zosilneného plechu. Alebo je ešte jedna možnosť, ale to by možno vizuálne moc dobre nevyzeralo. Dajú sa kúpiť kliny z polystyrénu a tieto použiť okolo štítu. Tým sa dostanete nábehom z pôvodnej omietky na zateplenie asi v 10 cm dĺžke. Keby sa to nejak vymyslelo graficky a farebne , možno by to vypadalo, že je to tak naschvál.
No,to nevyzera zle s tymi klinmy.Asi najlacnejsie a najjednoduchsie riesenie. A ako hovoris - farebne sa stym pohrat...Len take nieco som ani nevydel v predaji.
Vdaka
borob
09.01.09,11:21
Ak nemaš v tom podkroví obytne priestory asi by som zateplil iba po uroven stropu +25cm a hranu zaplechoval. NA TEN KLIN MUS9 IS5 PLECHOVANIE ta omietka ba asi dlho nevydržala- si myslim ja.
Boro
Zdenusko
09.01.09,12:17
Ak nemaš v tom podkroví obytne priestory asi by som zateplil iba po uroven stropu +25cm a hranu zaplechoval. NA TEN KLIN MUS9 IS5 PLECHOVANIE ta omietka ba asi dlho nevydržala- si myslim ja.
Boro
Podkrovie nieje zatial obytne.No v buducnosti mozno/par rokov/.Potom mozno by sa to dalo zateplyt z vnutra/ten zostavajuci stit/.
Dik
kabatik
09.01.09,16:44
Ak nemaš v tom podkroví obytne priestory asi by som zateplil iba po uroven stropu +25cm a hranu zaplechoval. NA TEN KLIN MUS9 IS5 PLECHOVANIE ta omietka ba asi dlho nevydržala- si myslim ja.
Boro
Ten klin sa dá pekne prišróbovať taniermi na hmoždinku a klasický šrob. Dostať len tie taniere rôznych velkostí bez trnu do steny. Ten sa nahradí klasickou hmoždinkou so šrobom a hlavička sa uzavrie dodaným špeciálnym uzáverom s PVC. Kliny dodáva každý výrobca polystyrénu. Originál sú na zateplenie strechy.
kabatik
09.01.09,16:45
Podkrovie nieje zatial obytne.No v buducnosti mozno/par rokov/.Potom mozno by sa to dalo zateplyt z vnutra/ten zostavajuci stit/.
Dik
Z vnútra určite nie!