Eclipseee
07.01.09,13:22
Dobry den, uz dlhsiu dobu rozmyslam nad kupou predajneho automatu a jeho naslednym umiestnenim niekde na frektventovane miesto... mohlo by to byt napr. aj sezonne... tieto miesta by som striedal podla rocneho obdobia (zima,leto). Zivnost je samozrejmost to viem.Prosim vas poradte mi co vsetko k tomu potrebujem, ohladom uctovnicky, povoleni atd. Ake odvody, poplatky by som musel platit... proste vsetko co sa toho tyka. Dakujem vam za trpezlivost s pozdravom Eclipse
wagner
07.01.09,16:19
Podľa zákona č. 582/2004 o miestnych daniach budeš povinný platiť mestu/obci daň za predajné automaty. Teda neviem či príslušné mesto/obec má vo všeobecne záväznom nariadení uvedené, že tieto automaty môžeš prekladať ako sa Ti zachce. Pokiaľ som čítala VZN tak je tam okrem iného uvedené, že majiteľ nahlási miesto kde bude automat prevádzkovaný. Poplatok za každý automat je myslím si že 2000.- Sk - 66,39 € na rok. Doporučujem ísť ma úrad a spýtať sa. Dajú informáciu a poučia. Podľa mňa musí byť evidovaný aj na DÚ.
Eclipseee
07.01.09,16:41
dakujem Vam za odpoved, tie poplatky som pozeral uz na nete a je to rozne podla konkretneho mesta, obce.. Aby som rozvynul diskusiu - rozmyslal som uz aj nad stankovym predajom pri urcitych prilezitostiach (sportove, nejake vyrocia, podujatia a pod.) Chcem sa spytat ci budem musiet platit poplatky obci a popri tom este aj poplatok miestnemu zariadeniu kde budem predavat?

Potrebujem pri stankovom predaji mat nejake povolenie od hygieny? Jednalo by sa o predaj popcornu, hor. cokolady a podobne.

Dalsia otazka sa tyka co budem musiet platit ako novovzniknuty zivnostnik... ake odvody, proste vsetky poplatky, ktore suvisia s podnikanim na zivnost.
Existuju nejake vyhody ked som este student? za odpovede dakujem !