ilona
02.06.05,13:14
Viem,že na túto tému už bolo popísané dosť,ale kto má skúsenosti s vývozom
poprosila by som,keby mi skratke napísal,aké sú moje povinnosti voči DU,colnici a pod.Napr.kde overiť zahran.platcu,čo obsahuje nejaký súhrnný výkaz a proste čo Vás napadne,nemám s tým žiadne skúsennosti a môj klient chce vyvážať drevo. Ďakujem.
vladan
02.06.05,11:18
- ako prvé odporúčam hľadať v poradách, lebo toto tu už bolo rozoberané,
- ako druhé odporúčam prečítať si zákon o dani z pridanej hodnoty,
- ako tretie by nám pomohla identifikácia štátu, do ktorého chcete "vyvážať drevo" (základné pojmy: vývoz je do nečlenského štátu EÚ, odoslanie tovaru je do členského štátu EÚ)
Mirka-test
02.06.05,11:20
A to drevo chce vyvážať do tretích krajín alebo obchodovať s ním len v rámci EÚ. A ešte niečo - ten tvoj klient je platca DPH?
nano
23.07.05,15:42
Mám podobný prípad.Urobil som to dobre? Som platca DPH,vyviezol som drevo do Rakúska,vystavil som fa. bez DPH a teraz musím podať súhrnný výkaz na DU? Faktúru som vystavil v EUR, akú hodnotu napíšem,ktorý kurz použiť?Ďakujem
KEJKA
23.07.05,18:24
Mám podobný prípad.Urobil som to dobre? Som platca DPH,vyviezol som drevo do Rakúska,vystavil som fa. bez DPH a teraz musím podať súhrnný výkaz na DU? Faktúru som vystavil v EUR, akú hodnotu napíšem,ktorý kurz použiť?ĎakujemVystavenie v EUR, do ucto ju treba repočítať kurzom NBS podľa dátumu vystavenia.
Pozor, na faktúru treba dopísať odkaz na §43, že tovar zdaňuje príjemca.