Katie5
07.01.09,17:06
Dobry den,
rada by som sa informovala, ci ma niekto skusenosti s podobnym problemom ako tento.
po odchode do zahranicia som si poistne platila aj tu aj tam. v pripade, ze budem potrebovat zdravotnu starostlivost na slovensku, ktoru vyuzivam radsej, ako tu. ale nakolko som zistila, ze sa moze platit poistne len v jednom state, chcela by som ziadat o vratenie preplatku, ide okolo 5500sk. problem ale je, ze ide o EZP. viete mi prosim poradit, kde by som sa vedela ohladom tohto informovat, alebo kde by som mohla ziadat tieto peniaze spat? mam vsetky potvrdenia ohladom platieb odlozene. v ich podla vsetkeho uz byvalom na pribinovej 25 som bola pozriet 2.januara, a ked som tam zvonila, nikto sa neozyval. potom ked som odchadzala, pani na recepcii povedala, ze vraj tam mali sidlit do konca roka. (zajimave, ze mi to nevedela povedat, ked som sa tam informovala na ktorom poschodi sidlia. nevadi). je este nejaka moznost kontaktovat ich? predsa len pat tisic je pat tisic.
informovala som sa aj v spolocnej ZP, kde mi povedali, ze tie peniaze mozem ziadat jedine od EZP, nakolko boli odoslane na ich ucet.
pomoze mi niekto sa vymotat z tejto situacie?
dakujem
JankaO
07.01.09,16:10
Pošlite mailom ziadosť o vrátenie preplatku.
http://www.ezp.sk/index/index.php?ids=281
alebo sa obráťte na likvidátora
CLC advokátska kancelária s. r. o.
Panská 9
Bratislava 811 01
Katie5
10.01.09,19:57
Dakujem velmi pekne! problem s preplatkom je vyrieseny!
beataw
11.01.09,14:47
Ahoj, ohľadom EZP sa skús informovať na pobočke alebo na centrále Spoločnej zdravotnej poisťovne ktorá je najbližšie k tvojmu bydlisku. SZP prebrala poistencov EZP, ale neviem či aj záväzky. To si už musíš overiť tam. Prajem príjemný zbytok nedele.
Katie5
20.08.09,11:52
Dakujem vsetkym, situacia je vyriesena. Este raz - Dakujem!