Lucius-IL
07.01.09,18:23
Dobry den prosim Vas chcel by som predavat LCD tv cez E shop len si neviem aku zadat cenu mohli by ste mi poradit?budem to robit ako zivnostnik cize musim odvadzat 19% dan,taky priklad ked kupim tovar za 1000 euro,musim si pripocitat moje naklady na dopravu+odvody(len DPH nie?0+moj vynos...
Tweety
07.01.09,17:25
Dobry den prosim Vas chcel by som predavat LCD tv cez E shop len si neviem aku zadat cenu mohli by ste mi poradit?budem to robit ako zivnostnik cize musim odvadzat 19% dan,taky priklad ked kupim tovar za 1000 euro,musim si pripocitat moje naklady na dopravu+odvody(len DPH nie?0+moj vynos...
Dph budeš odvádzať DÚ, len ak si platiteľom dph, daň z príjmu áno. 1000.- plus marža= konečná cena( ak nebudeš platiteľ, ak budeš, tak k tomu ešte dph.)
ekopo
07.01.09,17:29
Lucius, už tu:
http://www.porada.sk/t98022-elektronika-bez-dph.html
sa snažila rozbehnúť téma na Tvoju otázku. Najskôr Ti musí byť jasné fungovanie DPH. Ak si neplatca, tak ťa nejaké DPH nezaújma. Ak si platca, aj tak platíš dodávateľovi cenu s DPH, len máš nárok potom DPH započítavať. Bol tu jeden pekný príklad - vysvetlenie ohľadom DPH. Skúsim nájsť.
Tu príspevok http://www.porada.sk/439677-post4.html
Lucius-IL
07.01.09,17:32
prepacte ale ak budem zivnostnik tak musim byt aj platcom dph nie?
Lucius-IL
07.01.09,17:35
ekopo-len ked ja cirtam tie zakony a neako im nechapem neda sa to neako lajtsky mi vysvetlit?ci musim alebo nemusim byt platcom dph
ekopo
07.01.09,17:40
ekopo-len ked ja cirtam tie zakony a neako im nechapem neda sa to neako lajtsky mi vysvetlit?ci musim alebo nemusim byt platcom dph
ked budeš živnostník, nemusíš byť platca DPH. Tým sa staneš, až keď za 12 po sebe nasledujúcich mesiacoch presiahneš príjem 35.000,- €. Ak chceš vážne podnikať mal by si si naštudovať zákony aj napr. čítaním tu na Porade.
Ten link si si prečítal čo som Ti dal?

tu je : http://www.porada.sk/439677-post4.html
Lucius-IL
07.01.09,17:59
no takze precital som si ale chcel by spom vas poprosit ak som to spravne pochopil tak ja mozem byt zivnostnik a kupovat z obchodu,dalej predavat tovar konecnym zakaznikom a nemusim platit dph????ked oni vlastne moji odberatelia nie su platci dph...Musim ho zacat platit az ked prekrocim moj mesacny prijem bude 35 000 eur.pochopil som to spravne?
Zoltán Kovács
07.01.09,18:00
no takze precital som si ale chcel by spom vas poprosit ak som to spravne pochopil tak ja mozem byt zivnostnik a kupovat z obchodu,dalej predavat tovar konecnym zakaznikom a nemusim platit dph????ked oni vlastne moji odberatelia nie su platci dph...Musim ho zacat platit az ked prekrocim moj mesacny prijem bude 35 000 eur.pochopil som to spravne?

Nie. Ten obrat 35 tisíc € je na 12 mesiacov. Osobne by som skákal 2 m keby som mal mesačný príjem, resp. obrat toľko.
Tweety
07.01.09,18:01
no takze precital som si ale chcel by spom vas poprosit ak som to spravne pochopil tak ja mozem byt zivnostnik a kupovat z obchodu,dalej predavat tovar konecnym zakaznikom a nemusim platit dph????ked oni vlastne moji odberatelia nie su platci dph...Musim ho zacat platit az ked prekrocim moj mesacny prijem bude 35 000 eur.pochopil som to spravne? Obrat na registráciu sa posudzuje:
Registračná povinnosť
§ 4 Zákon o dph

(1) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 35 000 €, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety.
Lucius-IL
07.01.09,18:02
ano pochopil som len som to zabudol poznamenat,dakujem vsetkym zamoc :)
ekopo
07.01.09,18:09
Tweety to je neaktuálne
ekopo
07.01.09,18:18
no takze precital som si ale chcel by spom vas poprosit ak som to spravne pochopil tak ja mozem byt zivnostnik a kupovat z obchodu,dalej predavat tovar konecnym zakaznikom a nemusim platit dph????ked oni vlastne moji odberatelia nie su platci dph...Musim ho zacat platit az ked prekrocim moj mesacny prijem bude 35 000 eur.pochopil som to spravne?
Nepochopil si to podľa toho čo si napísal. Napíšem to takto: za tovar zaplatíš rovnako či si platca DPH alebo nie si. Aj celková predajná cena bude rovnaká v oboch prípadoch. Dokonca Ti ako neplatcovi zostane viac do vačku ako platcovi, pretože ten odvedie DPH z marže.