krason
07.01.09,18:53
Prosim Vas ak mam vyhru 6000 sk.. zdanujem len rozdiel (6000-5000) alebo celu vysku podla noveho zakona? dakujem
ekopo
07.01.09,17:58
celá suma

cit. oslobodené
m) prijaté ceny alebo výhry neuvedené v písmene l) v hodnote neprevyšujúcej 5 000 Sk za cenu alebo výhru
andreaS
07.01.09,18:09
A neni to tak, ze financne vyhry zdanuje ten, co ju dal?

Napr. vyhra v tipose ...

Pretoze tiez som vyhrala vyssiu sumu ako je tych 5tis a prave v lote a nerada by som cosik dokafrala...

Na ich stranke je medzi FAQ otazka - Ako sa zdanuju vyhry? a odpoved: Vyhry sa nezdanuju.
veronikasad
07.01.09,18:39
A neni to tak, ze financne vyhry zdanuje ten, co ju dal?

Napr. vyhra v tipose ...

Pretoze tiez som vyhrala vyssiu sumu ako je tych 5tis a prave v lote a nerada by som cosik dokafrala...

Na ich stranke je medzi FAQ otazka - Ako sa zdanuju vyhry? a odpoved: Vyhry sa nezdanuju.
Pozri § 9 odst. 2 písm. m ZoDzP:

Od dane sú oslobodené :

m) výhry v lotériách a iných podobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa osobitných predpisov, 56)

Zdaňovanie výhier nad 5 tis. SK sa týka výhier nepeňažného charakteru ...
krason
07.01.09,18:40
Neboj sa tipos vyhru uz nezdanujes. ani tie milionove.. ;-):D:D:D prijmy z loterii a dodrzani podmienok zakona o lotreriach so suhlasom mfsr
ekopo
07.01.09,18:43
Zadávateľ neuviedol zdroj výhry. Tipos sa nezdaňuje. Ten je v § 9 ods. 2 písm. l zákona o dani z prájmov. V 2 príspevku som citoval § 9 ods. 2 písm. m podľa ktorého sa zdaňujú výhry neuvedené pod písmenom l
ekopo
07.01.09,18:45
Pozri § 9 odst. 2 písm. m ZoDzP:

Od dane sú oslobodené :

m) výhry v lotériách a iných podobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa osobitných predpisov, 56)

Zdaňovanie výhier nad 5 tis. SK sa týka výhier nepeňažného charakteru ...
Oprav si písmeno"m" na "l"
Zdaňovanie výhier nad 5 tis SK sa nemusí týkať len výhier nepeňažného charakteru.


Krason uveď zdroj výhry ak môžeš, budeš to mať jasné