stanka86
07.01.09,18:58
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či by mi niekto nevedel poradiť:
Moj manžel pracoval v Rakúsku na riadnu pracovnú zmluvu od 01/2006 - 12/2008. v 07/2006 sa nám narodilo dieťa. Prvých 6 mesiacov som poberala materské vyplácané sociálnou poisťovňou. Rodičovský príspevok som však nepoberala, pretože sme sa dopočuli, že ho može poberať moj manžel v Rakúsku vo vyššej sume. Pokúšali sme sa o to už 4-krát, ale doteraz sme však nič nevybavili, chýbali nám všetky potrebné doklady.
Neviete mi náhodou poradiť, čo všetko k tomu potrebujeme, príp. kde sa tieto veci vybavujú?
Ďakujem
vieroslava
08.01.09,10:48
Rodičovský príspevok si mala poberať na Slovensku, v Rakúsku by si dostávala iba doplatok do rakúskej výšky. Moja nevesta to takto poberá. Čo všetko k vybaveniu potrebuješ, tak to presne neviem, ale viem napríklad, že potrebovala aj kópiu materskej knižky. Tiež im to vybavenie trvalo dosť dlho a rakušania im to spätne vyplatili až po roku. Ale ak tam už tvoj manžel nepracuje, neviem, či to ešte budete môcť vybaviť. Chce to dobrú znalosť nemčiny a časté chodenie na ten ich príslušný úrad. Naši tam poberajú aj prídavky na deti, resp. doplatok do výšky rakúskych prídavkov.
KatarinaB2
11.10.09,09:18
ahojte