Benko
07.01.09,20:05
Ahojte, prosím vás, ako mám vyplniť štvrťročný prehľad, ak bola zrážková daň odvedená 2x v októbri a zrážkovú daň splatná v novembri nebola uhrdená ale so súhlasom DU započítaná s tou 2x úhradou.
ďakujem
Tweety
07.01.09,19:28
Ahojte, prosím vás, ako mám vyplniť štvrťročný prehľad, ak bola zrážková daň odvedená 2x v októbri a zrážkovú daň splatná v novembri nebola uhrdená ale so súhlasom DU započítaná s tou 2x úhradou.
ďakujem
Uvedieš tak, ako bola odvedená.
Benko
07.01.09,19:31
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
BNada
07.01.09,19:34
Ahoj, myslím že máš dve možnosti. Prvá možnosť uviezť pri októbrovej sume - súčet oboch úhrad s dátumom tej neskoršej úhrady a v novembri úhradu neudať. Alebo druhá možnosť v októbri uviezť prvú platbu a v novembri druhú októbrovú platbu. Dôležité je tiež či úhrady boli po súčte totožné so súčtom skutočne zrazených preddavkov.
evina
07.01.09,19:36
Ahoj, myslím že máš dve možnosti. Prvá možnosť uviezť pri októbrovej sume - súčet oboch úhrad s dátumom tej neskoršej úhrady a v novembri úhradu neudať. Alebo druhá možnosť v októbri uviezť prvú platbu a v novembri druhú októbrovú platbu. Dôležité je tiež či úhrady boli po súčte totožné so súčtom skutočne zrazených preddavkov.

Úhrada sa uvádza v Prehľade podľa skutočnosti ako píše Tweety
BNada
07.01.09,20:11
To znamená moja prvá možnosť? V októbri uviezť súčet všetkých úhrad a dátum poslednej úhrady?
evina
07.01.09,21:19
To znamená moja prvá možnosť? V októbri uviezť súčet všetkých úhrad a dátum poslednej úhrady?
Áno
BNada
07.01.09,21:24
Evina ďakujem za potvrdenie.
Benko
29.01.09,16:34
Prosím vás ešte mi pomôžte s tým prehľadom. Za 3Q nebolo nič uhradené, v prehľade bolo uvedené že všetko uhradené, teraz musím podať opravné. Všetko dohradil v novembri a decembri.
Môj problém je, teraz keď robím opravné za 3Q, tak tam uvediem skutočný dátum úhrady december alebo nechám voľné?
A v prehľade za 4Q uvediem ktoré úhrady? Všetky alebo len úhradu predpisu?
Napríklad 29.12.08 bol uhradený 8 mesiac + 10 mesiac+11 mesiac. Tak kde dám tú úhradu a v akej výške. Je mi z toho do plaču.
evina
29.01.09,18:53
Prosím vás ešte mi pomôžte s tým prehľadom. Za 3Q nebolo nič uhradené, v prehľade bolo uvedené že všetko uhradené, teraz musím podať opravné. Všetko dohradil v novembri a decembri.
Môj problém je, teraz keď robím opravné za 3Q, tak tam uvediem skutočný dátum úhrady december alebo nechám voľné?
A v prehľade za 4Q uvediem ktoré úhrady? Všetky alebo len úhradu predpisu?
Napríklad 29.12.08 bol uhradený 8 mesiac + 10 mesiac+11 mesiac. Tak kde dám tú úhradu a v akej výške. Je mi z toho do plaču.

Tak ako som písala v príspevku 5 - podľa skutočnosti
Prehľad 3.Q. úhrada vo všetkých troch mesiacoch nula
Prehľad 4.Q. všetky úhrady presne ako prešli cez bankový účet.
Napíšeš 29.12 úhrada vo výške 8. mesiac + 10 mesiac + 11. mesiac - predpokladám, že to bola výplata za 11. mesiac vyplatená v 12. tak do 11. mesiaca, ak za 12. tak do 12. mesiaca, skrátka presne podľa skutočnosti ako to bolo....

Plač si odlož radšej na DPH;)
Benko
29.01.09,19:00
Evina, ďakujem ti, idem to vyplniť. Mne ten výkaz robí problém od samého začiatku. Neviem sa v ňom odkontrolovať a ani nevidím jeho zmysel. Možno preto. Ja predsa vidím ako idú alebo nejdú úhrady cez hlavnú knihu. Mne to pripadá ako sledovačka pre DÚ. Veď ani prehľady o úhrade DPH sa nerobia.
Ešte raz ďakujem.
evina
29.01.09,19:04
Evina, ďakujem ti, idem to vyplniť. Mne ten výkaz robí problém od samého začiatku. Neviem sa v ňom odkontrolovať a ani nevidím jeho zmysel. Možno preto. Ja predsa vidím ako idú alebo nejdú úhrady cez hlavnú knihu. Mne to pripadá ako sledovačka pre DÚ. Veď ani prehľady o úhrade DPH sa nerobia.
Ešte raz ďakujem.

Ak sa na to pozrieš, že je to "sledovačka":D DÚ pomôže Ti to lepšie ho pochopiť - je to jednoducho zobrazenie skutočnosti. Ten prehľad nemá nič spoločné s predpismi a zaúčtovaním v účtovníctve, len z neho čerpáš sumy a dátumy. DÚ to umožňuje jednoduchšiu kontrolu správneho platenia preddavkov zo závislej činnosti, ako aj správneho dátumu platenia preddavkov.

Na DPH podávaš DP, a to im pomôže sa zorientovať...