callyisto
07.01.09,20:29
Dobrý deň,
prosím poradiť ako postupovať v prípade, ak mám záujem o kúpu bytu. Mám podpísanú kúpnu zmluvu, a aj schválené financovanie cez hypotéku, v kúpnej zmluve mám však zaujímavý odsek:

Predávajúci sa týmto zaväzujú odovzdať priestory bytu k užívaniu kupujúcemu najneskôr do 1.1.2009. Najneskôr 1.1.2009 sa predávajúci ďalej zaväzujú vykonať potrebné zmeny súvisiace so zmluvou o výkone správy, zmenu vlastníka bytu v rámci katastra nehnuteľností, zmenu pre odber plynu, elektriny a pod.
Byt bude odovzdaný za účasti oboch zmluvných strán po predošlom kontaktovaní zo strany predávajúcich.

Nečakal som, že banke bude schvaľovanie trvať tak dlho, a návrh do Katastra radšej ani nepočítam ...

Banka s týmto odsekom nemá problém ... no mám trochu obavu, čo na to povie Katastrálny úrad ... nemôže odmietnuť návrh na vklad, požadovať opravu zmluvy? Dá sa to opraviť tak aby kataster nemal žiadne výhrady a povolil návrh na vklad?
riccado
07.01.09,19:40
kataster pri povoleni vkladu neskuma odovzdanie prevadzanych nehnutelnosti....
callyisto
08.01.09,17:30
Ďakujem za odpoveď,
no nie som si celkom istý ... kúpna zmluva je v piatich vyhotoveniach ... a pár z nich ostáva na Ktastri, či nie?
riccado
08.01.09,17:52
Ďakujem za odpoveď,
no nie som si celkom istý ... kúpna zmluva je v piatich vyhotoveniach ... a pár z nich ostáva na Ktastri, či nie?

tak este raz a jednoduchsie. kataster skuma pri povoleni vkladu urcite nalezitosti zmluvy a to, ako si ucastnici dohodli odovzdanie nehnutelnosti, to kataster ale vobec nezaujima....
callyisto
08.01.09,20:05
O.K. verím.
:)