Filip158
07.01.09,23:39
Ahojte, chcem sa informovat ohladom ZODP. ZASTUPCU, presnejsie :
Chcel by som otvorit kaviaren / koktejl bar, ale niesom vystudovany v tejto oblasti a nemam ani prax, teda by som chcel ustanovit zodp. zastupcu. Moja otazka znie asi tak, ze ked si ZAKLADAM ZIVNOST a dopredu viem, ze vybudovanie mojej prevadzky bude trvat dlhsie, cca. 6 mesiacov zda sa mi absurdne ustanovit zodp. zastupcu hned, preto sa pytam, ci si mozem zalozit zivnost s inymi zameraniami a ked budem mat vybudovany podnik, tak si doplnit PREVAZDKOVANIE KAVIARNE ( neviem ako to znie presne v zivnosti ) a nasledne ustanovit zodp. zastupcu ? dakujem
ZuSi
08.01.09,10:08
Podla mna podnikat nezacinas tym, ze kaviaren otvoris, ale uz tym ze ju ides zriadovat. Nebudu ti sice vznikat v prvych siestich mesiacoch ziadne prijmy, ale urcite vydavky suvisiace s podnikanim. Nevidim dovod, preco to vsetko neporiesit (ustanovenie zodpovedneho zastupcu) uz teraz na zaciatku. Nekomplikuj si to.
Zoltán Kovács
08.01.09,10:10
Podla mna podnikat nezacinas tym, ze kaviaren otvoris, ale uz tym ze ju ides zriadovat. Nebudu ti sice vznikat v prvych siestich mesiacoch ziadne prijmy, ale urcite vydavky suvisiace s podnikanim. Nevidim dovod, preco to vsetko neporiesit (ustanovenie zodpovedneho zastupcu) uz teraz na zaciatku. Nekomplikuj si to.

Preto lebo zodp. zástupa musí mať prac.zmluvu, a z toho vznikajú odvodové a iné povinnosti. Takto som pochopil ja otázku.
Filip158
08.01.09,17:39
ved ja tomu rozumiem, ale najst zamestnanca 6 alebo viac mesiacov dopredu a zazmluvnit ho??? to sa mi zda ako nerealne
Zita5
08.01.09,17:42
Ja by som Vám doporučila ísť na živnostenský úrad a nech Vám poradia , ako máte postupovať .Však sú tam od toho , aby začínajúcim podnikateľom aj poradili .Nemajte žiaden strach a zájdite na živnostenský úrad.
zalobaba
08.01.09,18:48
Ja by som Vám doporučila ísť na živnostenský úrad a nech Vám poradia , ako máte postupovať .Však sú tam od toho , aby začínajúcim podnikateľom aj poradili .Nemajte žiaden strach a zájdite na živnostenský úrad.

:o a my zatiaľ môžme uzatvárať stávky, ako pochodí....:(
Zita5
08.01.09,19:05
Podla mna podnikat nezacinas tym, ze kaviaren otvoris, ale uz tym ze ju ides zriadovat. Nebudu ti sice vznikat v prvych siestich mesiacoch ziadne prijmy, ale urcite vydavky suvisiace s podnikanim.
Nevidim dovod, preco to vsetko neporiesit (ustanovenie zodpovedneho zastupcu) uz teraz na zaciatku. Nekomplikuj si to.

S prvou časťou príspevku súhlasím , ale s tou ostatnou časťou ...neviem neviem, to sa mi nepozdáva , aby niekoho zamestnával , pokiaľ ešte nedosahuje príjem z podnikateľskej činnosti .Ale na druhej strane si myslím , že zodpovedný zástupca by sa mal aj podielať na zriaďovaní kaviarne .No neviem ..... to len uvažujem .
Filip158
11.01.09,11:47
dakujem Zita 5, najlepsie bude sa ist asi priamo informovat
martinzvolen
23.01.09,17:17
Zdravim, ja idem teraz otvarat kaviaren a ked som bol na zivnostenskom urade ohlasit zivnost povedali ze na obycajnu kaviaren nepotrebujem zodpovedného zástupcu (casnika a pod.) pokial sa tam nebudu ludia stravovat. Ze staci zivnost ohlasit. Neslo mi to do hlavy a tak som sa spytal este raz a potvrdila mi to iste ... ziadneho casnika neporebujem. Vie mi to niekto vysvetlit?