Filip158
07.01.09,23:48
ahojte znova :).. precital som si fakt mnoho tlaciv ohladom EUROFONDOV, ale kedze nerozumiem celkovo vsetkej byrokracii co tam je popisana, tak sa chcem opytat vas : 1. KDE NAJDEM NEJAKE TLACIVO/ALEBO VZOR ZIADOSTI O CERPANIE EUROFONDOV ?
2. v aktualnej vyzve o CESTOVNOM RUCHU sa pise, ze moznost cerpania spada aj na VYBUDOVANIE NOVYCH A MODERNIZACIU STARYCH ZARIADENI, pritom ked som citla iny dokument ( pritom obidva dokumenty som cital na stranke MINISTERSTVA HOSPODARSTVA ), ze za neopravenene naklady sa rata NAKUP POZEMKOV, BUDOVANIE NOVYCH NEHNUTELNOSTI..
Tak sa teda chcem spytat, ze ak sa tomu niekto rozumie, ci by mi mohol poradit. Dakujem
wagner
08.01.09,13:01
To je pravda, že oprávneným nárokom nie je nákup pozemkov a budovanie nových nehnuteľností. Výzva slúži iba na opravu už existujúcich budov. Ja mám posielanie správ zo stránky www.sia.gov.sk a vždy viem o nových výzvach.
Filip158
08.01.09,17:43
Cize ak chapem spravne, tak peniaze z eurofondov nemozem pouzit na kupu pozemku a vybudovanie novej budovy, ale iba opravu starych?? tak to je podla mna teda fakt na nic... DAKUJEMM ZA INFO a stranku..
wagner
08.01.09,18:38
Záleží od výzvy, ale v týchto výzvach len na opravu. Podľa toho čo som doposiaľ pozerala, ani v jednej výzve ale nebol nákup pozemkov. V niektorých výzvach sa dá aj na výstavbu nových budov, ale tam je zas väčšia spoluúčasť.
Filip158
11.01.09,11:48
Ano, tak nejak som sa to uz aj ja docital :), ale aj tak dakujem..