plada
08.01.09,07:18
Ahojte poraďáci, chcem maľovať byt. Prosím Vás, poraďte mi, aké sú vhodné kombinácie farieb, mám na mysli ktorú farbu s ktorou je možné zladiť.
Plada
zazuSA
08.01.09,06:23
takto to máme u nás:
obývačka - krvavo červená so sivovou + biely strop
detská - pastelová zelená, žltá, modrá, biely strop a oknová stena biela
kuchyňa - žltá s bielou
ostatné izby sme nechali jednofarebné
gabikao
08.01.09,07:14
Zalezi na tebe a na tom, ako ladis cele byvanie. Mozes sa rozhodnut pre vyrazne kontrasty, alebo ladenie ton v tone...
My mame pastelove farby - posobi to utulne (zlta vanilkova, zlta bananova, zelena citronova, belasa, hraskovo zelena), ale napr.kamaratka ma velmi moderne byvanie prevazne biele, doplnene prirodnym kamenom a sivou - je to krasne, dalsia sa rozhodla pre fialovu, hnedu, zelenu a tiez to vyzera dobre.
Existuju vzorkovniky s farbami uz nakombinovanymi, len sa musis rozhodnut... A zazila som dievcinu, ktorej sa pacila farba jej tricka, tak s nim isla do predajne farieb a dala si presne taku namiesat.:)
wegamizi
08.01.09,22:28
Vsetko zalezi od vasho zariadenia, aj od povah ludi, ktori tam byvaju.
Klasika zariadenie - decentnejsie farby, moderny styl - daju sa zive az kriklave farby. Pokojni obyvatelia mozu aj cervenu, oranz a pod., moc akcni ludia radsej zelena, modra, bezova atd.
Pri kombinovani farieb zaklad je, aby sa ti nestriedali velke plochy studenych s teplymi farbami.
Ja som malovala v decembri a dala som dost syte farby, napr. obyvacka tri steny kriklavo oranz + jedna stena bledy oranz, strop biely, nabytok mam aj sedanu tmavo hnede, dala som oranzove doplnky ( vazicky, kvietky, vankusiky ), no je to pajada:D Len sa neboj a experimentuj, daj na svoje pocity
DanielaSL
09.01.09,17:18
My si prerábame domček , už sme skoro pri konci , na jar by sa malo maľovať. Práve som minule pozerala, že v obývačke je jedna stena viac osvetlená zvonku a pôsobí svetlejšie, druhá je naopak tmavšia. Chcela by som tiež trochu pokombinovať farby , aby som opticky miestnosť zväčšila. Ako by ste mi odporúčali..ktorú stenu dať v svetlejšom a ktorú v tmavšom odtieni?
Evanka
09.01.09,17:31
Danielka, ak chceš, aby miestnosť pôsobila väčšia, tak by si sa mala držať svetlých farieb, ak chceš však použiť aj tmavšiu, tak tú viac osvetlenú.
osky
12.01.09,10:25
takisto prerabame s muzom dom-viacmenej vynovujeme zariadenie ,podlahy a interier-ziadne buracky....

v miestnosti ktora bola obrovskou chodbou-nevyuzitou,sluzila len ako vstup do ostatnych miestnosti,sme si urobili jedalen.
Chcela som velmi modru,lebo je to moja najoblubenejsia farba,ale kedze stara dlazba je tmavo hneda s este tmavsim vzorom,akosi sa nam to nehodilo.Dlazba je zachovala,neznicena,krasne polozena a velmi pekna,nechceli sme ju teda vyhadzovat.

vyriesili sme to tak,ze zuzenu zadnu polovicu miestnosti,kde nie je stol a nabytok,sme namalovali modrou belasou,
a tam kde je nabytok,sme steny dali len biele.Plafon je cely biely.
iba jeden pas pri dverach-/je tam prave taky siroky vystupok z muru-cca 60 cm-je to vlastne priestor medzi dverami a oknom,/sme este od vrchu az dolu namalovali takou istou belasou farbou ako zadnu cast byvalej chodby.
na tom modrom mure mam zavesene 4 male obrazky vysivane modrou bavlnkou ale v bielych ramikoch,
na bielej mam zasa väcsi obraz bez ramu,malovany vo farbach bledomodrej,belasej,smolkovej modrej,sivomodrej a celkom tmavej
modrej.
kedze plastove okna su biele,mame biely jedalensky stol a stolicky s drevenymi nohami ale s bielymi sedadlami a opierkami.
na protilahlu stenu este planujeme dokupit priborniky s vytrinkami a tie budu drevene,vo farbe dreva zhruba ako je ta dlazka.
takze je to kombinacia bielej,modrej a hnedej s ceresnovym drevom-na 1.pohlad ked si to predstavite ,to posobi asi ako mis-mas,aj ja som mala obavy.
ked sa na to ale divam v realite ,ocami,vidim to nazivo,je neuveritelne ako to vsetko ladi a nic sa s nicim nabije.

dnes su moderne rozne kombinacie,zalezi len od vkusu.
obyvacka:

sedacka je vo farbe palenej tehly-cervenohneda textilia s kozenymi cokoladovo hnedymi rukovätami na bokoch.
nabytok z ceresnoveho dreva,len konferencny stolik je tmavy ako tie rukoväte na sedacke.
laminatova podlaha svetlohnedej farby,stena:okrova v kombinacii s bielou.
plafon biely.
jaros5
21.01.09,07:24
Ahojte poraďáci, chcem maľovať byt. Prosím Vás, poraďte mi, aké sú vhodné kombinácie farieb, mám na mysli ktorú farbu s ktorou je možné zladiť.
Plada
Záleží od množstva faktorov - priestor, svetlo, využitie a zariadenie miestností ... dajú sa s tým robiť zázraky ... hra farieb, svetla, tieňov a liniek môže byť úžasná v kombinácii s so zariadením a vhodnými byt. doplnkami...
Zvoliť vhodnú farebnosť v interiéri je hotová veda:
"... V princípe je možné si vybrať teplé alebo studené farby. Teplé farby (červená, pomarančová, žltá a ich odtiene) vyvolávajú pocit tepla, pôsobia živo, povzbudzujú až vzrušujú. Tieto farby považujeme za aktívne. Studené farby (zelená, svetlomodrá, tmavomodrá, fialová a ich odtiene) vyvolávajú pocit chladu, uspokojujú a poskytujú úľavu zraku. Tieto farby považujeme za pasívne. Voľba farebného vzhľadu svetla samotného svetelného zdroja je záležitosťou psychológie, estetiky a toho, čo sa považuje za prirodzené. Výber závisí od úrovne osvetlenosti, farebnej úpravy miestnosti a účelu priestorov v budovách a v iných prevádzkových podmienkach. V teplých klimatických podmienkach sa uprednostňujú studené farby (s náhradnou teplotou chromatickosti nad 5300 K). Naopak, v chladnejšom pásme sa uprednostňujú teplé farby ..." ( http://www.fakty.sk/verbal/02-07/2769/ )
(http://www.fakty.sk/verbal/02-07/2769/;)