jana666
08.01.09,08:44
Dobry deň,
potrebujem poradiť, čo ma robiť živnostnik ak rakusky zamestnavateľ mu nevyplatil 2 faktury... suma je cca 2100eur... pracoval pre slovensku spoločnosť ale v rakusku, ktorej konateľom je rakusky zamestnavateľ- stal sa nim az 17.12.2008 (jedna sa o faktury z mesiacov 9 a 10), predtym bol konatelom niekto iny. Problem je v tom že tento zamestanvatel mu nechce dat ani pracovnu zmluvu (zmluvu o dielo). neodpoveda na listy ktore sa mu posielali- o zmieri- že ak vyplati dlznu ciastku do 15 dni tak to nebude mat ine nasledky... ale neodpovedal a ani na ucet neprisli peniaze. Ako ma dalej pokracovat? Na koho sa ma obratit ked ani na zivnostenskom urade mu nevedia poradit- lebo maju asi ine zaujmy...

prosim keby sa dalo mohli by ste mi zasielat navrhy na mail- miracle2_@post.sk alebo miracle2_@centrum.sk

Dakujem
Laco-monter
01.02.10,03:06
Oželieť spomínané peniaze.

Ak by ste sa rozhodli vymáhať dané peniaze v Rakúsku,náklady budú ďaleko vyššie.

A ak sa zmenil konateĺ firmy ako hovoríte,tak sa može stať,že aj budete v práve aj súd vyhráte,no nebude od koho peniaze vymocť.

A ocitnete sa tam,kde ste boli nazačiatku,akurat od vás vytiahnu ešte ´dalšie peniaze,na poplatky ,overenia,tlmočenie a p.