elkibo
08.01.09,09:07
Chcem sa spytat. Vystavim fiktivnu fakturu a nezauctujem ju do uctovnictva a ten co ju prijme ju zauctuje. Subjekt ktory ju prijal ma danovu kontrolu a chcu vidiet moje faktury a cele moje uctovnictvo, ci kontrolovany subjekt ktory kontroluju si neznizil dan prijatim fiktivnych faktur. Samozrejme ze on si ju v skutocnosti znizil pouzitim mojich faktur ktore som ja nezauctoval.
Kto ma problem a ako sa to da vyriesit?
Tweety
08.01.09,08:08
Chcem sa spytat. Vystavim fiktivnu fakturu a nezauctujem ju do uctovnictva a ten co ju prijme ju zauctuje. Subjekt ktory ju prijal ma danovu kontrolu a chcu vidiet moje faktury a cele moje uctovnictvo, ci kontrolovany subjekt ktory kontroluju si neznizil dan prijatim fiktivnych faktur. Samozrejme ze on si ju v skutocnosti znizil pouzitim mojich faktur ktore som ja nezauctoval.
Kto ma problem a ako sa to da vyriesit?
Obidve strany.
Milan Benka
08.01.09,08:10
Chcem sa spytat. Vystavim fiktivnu fakturu a nezauctujem ju do uctovnictva a ten co ju prijme ju zauctuje. Subjekt ktory ju prijal ma danovu kontrolu a chcu vidiet moje faktury a cele moje uctovnictvo, ci kontrolovany subjekt ktory kontroluju si neznizil dan prijatim fiktivnych faktur. Samozrejme ze on si ju v skutocnosti znizil pouzitim mojich faktur ktore som ja nezauctoval.
Kto ma problem a ako sa to da vyriesit?

Daňový podvod ako vyšitý.

Problém máte obaja. Ak už kontrolujú doklady, nie je čo riešiť. Riešia to už oni.
elkibo
08.01.09,08:22
No moje este nekontroluju chceli zajtra ale neni som doma a pridem az 21 januara. takze dovtedy mozem este nieco poriesit? Prerobit uctovnictvo, atd...
Zoltán Kovács
08.01.09,08:24
No moje este nekontroluju chceli zajtra ale neni som doma a pridem az 21 januara. takze dovtedy mozem este nieco poriesit. Prerobit uctovnictvo, atd...

To ti nepomôže..... Ak už dali dožiadanie na tvoje účtovníctvo, tak žiadne "zmeny", opravy nie sú prípustné. Ani dodatočné podanie DP nie je možné.
elkibo
08.01.09,08:33
A keby na tie jeho faktury spravim storno faktury? Ja som neplatca dph on je platca. Ja mam cele uctovnictvo u seba a prakticky vo vnutri uctovnictva by som si vedel urobit nejake zmeny, ved pri odovzdavani danoveho priznania penazni dennik neodovzdavam.
Na odlahcenie: Ake su za to sadzby a ako dlho sa za to sedi ? :D
Zoltán Kovács
08.01.09,08:34
A keby na tie jeho faktury spravim storno faktury? Ja som neplatca dph on je platca. Ja mam cele uctovnictvo u seba a prakticky vo vnutri uctovnictva by som si vedel urobit nejake zmeny, ved pri odovzdavani danoveho priznania penazni dennik neodovzdavam.
Na odlahcenie: Ake su za to sadzby a ako dlho sa za to sedi ? :D

Nechci od nás návod na ešte väčší podvod.

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

Ako by si vysvetloval, že tie storná u teba existujú a u neho nie?
elkibo
08.01.09,08:45
Je mi jasne ze to bola velka hlupost vystavit tie dane faktury - je to dobry kamarat a potreboval pomoct. Nemal som s toho ani korunu ale iba pocit ze som pomohol. Mimochodom to boli jedine fiktivne faktury ktore som vystavil inak uctovnictvo je ciste. A teraz danovy urad urobi bububu a som v ...
Este sa o nieco pokusim ale v podstate asi nic nevyriesim.
Braňo
08.01.09,09:08
Pri vystavovaní týchto faktúr si vedel, čo robíš. Žiaľ robiť daňové podvody iba pre dobrý pocit sa mi zdá dosť detinské, ale neprináleží mi to posudzovať, to bude robiť Daňový úrad.
HankaS
08.01.09,09:08
Keď si išiel robiť fiktívne faktúry , tak si s tým musel rátať. DU už dlhé roky kontroluje subjekty tak, že si môže prísť skontrolovať aj druhú stranu.
Mne sa konkrétne stalo to, že DU robil daňovú kontrolu v jednej firme, čo si do nákladov dali kúpu tovaru cez RP. Mne prišli skontrolovať len tento jeden doklad. Či som si cez RP dala do výnosov, to čo on má v podstate v nákladoch.
m.hladka
08.01.09,09:11
To sa predsa nerobí.
Tak teraz ty potrebuješ pomoc, nech ti pomôže ten kamarát, aby aj on mal dobrý pocit, že pomohol.
svetluška
08.01.09,09:25
mala som taký prípad,ktorý končil na súde.DU skontroluje obidve strany a podla výšky danoveho úniku kto si to nedal do výnosov môže skončiť na súde a ten čo si to dal do nákladov sa mu to neuzná a doplatí dan a sankciu. Problem je v tom,že nevieš či si to zaučtovala aj druhá strana.Pre dobrotu vídeš na žobrotu.Také veci sa nevyplácajú.Ale účtovník nevie či je to len fiktívne.
ekopo
08.01.09,09:40
§ 259 trestného zákona sadzba 6 mesiacov až 3 roky......Ak bol trestný čin značného rozsahu tak je to 3 až 8 rokov............
elkibo
08.01.09,09:58
mala som taký prípad,ktorý končil na súde.DU skontroluje obidve strany a podla výšky danoveho úniku kto si to nedal do výnosov môže skončiť na súde a ten čo si to dal do nákladov sa mu to neuzná a doplatí dan a sankciu. Problem je v tom,že nevieš či si to zaučtovala aj druhá strana.Pre dobrotu vídeš na žobrotu.Také veci sa nevyplácajú.Ale účtovník nevie či je to len fiktívne.
Jedna sa o rok 2007. Problem je v tom ze on prisiel za mnou az v roku 2008 v auguste ked som mal uz davno uzavrete uctovnictvo. Potreboval ich len koli kontrole na DPH. Ta bola OK. Ale teraz mu robia hlbkovu kontrolu a tak narazily aj na mna. Keby pride skor tak neni problem lebo by sa to tam dalo ale teraz ... Nervy mam jak pes. Nie je nic krajsie ako ked vas rano prebudi danovak - vy este snivate svoj sen - A on Dobre rano danovy urad ...
Milan Benka
08.01.09,10:03
Jedna sa o rok 2007. Problem je v tom ze on prisiel za mnou az v roku 2008 v auguste ked som mal uz davno uzavrete uctovnictvo. Potreboval ich len koli kontrole na DPH. Ta bola OK. Ale teraz mu robia hlbkovu kontrolu a tak narazily aj na mna. Keby pride skor tak neni problem lebo by sa to tam dalo ale teraz ... Nervy mam jak pes. Nie je nic krajsie ako ked vas rano prebudi danovak - vy este snivate svoj sen - A on Dobre rano danovy urad ...

Takže potreboval faktúry od neplatiteľa DPH kvôli kontrole DPH .... ha ha ha.

Buď ste naivný alebo si tu z nás strieľate.
elkibo
08.01.09,10:12
Ja sa v uctovnictve nevyznam - tak ako vy nie v elektrike kde som ja doma. Ale teraz plati ze nie som naivny ale hlupy. Uplne som z toho v ... musim sa ist odreagovat na vzduch, lebo ma porazi.
Marianna01
08.01.09,10:20
Ja sa v uctovnictve nevyznam - tak ako vy nie v elektrike kde som ja doma. Ale teraz plati ze nie som naivny ale hlupy. Uplne som z toho v ... musim sa ist odreagovat na vzduch, lebo ma porazi.

Napriek tomu, že sa účtovníctve nevyznáš, podnikáš a musíš sa riadiť planými zákonmi v SR. Neznalosť zákona neospravedlňuje. Ako si prosím Ťa, mohol pomôcť kamarátovi - platcovi DPH, keď Ty si neplatca, pri DPH a ešte k tomu v auguste 2008 za rok 2007?!?! :eek::eek::eek: To je jednoducho nejaké celé divné. Ak Ťa kamarát vtiahol do faktúry s DPH a Ty nie si registrovaný pre DPH, tak to je fakt výborný kamarát! Takže výsledok Tvojej dobročinnosti - on zaplatí nejakú pokutu, Ty sa budeš súdiť, zaplatíš pokutu, súdne trovy a možno si aj posedíš. Nechcela by som mať podobného kamaráta! A ani poučenie do ďalšieho života, ktoré si zrejme do smrti zapamätáš - nepleť sa do toho, čomu nerozumieš. Keď sa v tom nevyznáš, prečo si sa neopýtal svojho účtovníka?:cool:
Infarkt
08.01.09,10:21
Ja sa v uctovnictve nevyznam - tak ako vy nie v elektrike kde som ja doma. Ale teraz plati ze nie som naivny ale hlupy. Uplne som z toho v ... musim sa ist odreagovat na vzduch, lebo ma porazi.

Keď sa v niečom nevyznám, tak predtým, ako niečo v tom chcem robiť, tak sa minimálne poradím s niekým kompetentným :o

Chlapče, bohužiaľ...musíš si niesť následky...v tomto ti nikto neporadí (v zmysle pravidiel Porady) a pochybujem, že by ti teraz aj ten "kámoš" nejako pomohol...a to ešte nerozoberám fakt, že ty si neplatca DPH a on platca DPH :(

Môj pocit je taký, že ten "kámoš" ťa pekne využil ;)

Nesúdim...som len človek ;)
Milan Benka
08.01.09,10:22
Ja sa v uctovnictve nevyznam - tak ako vy nie v elektrike kde som ja doma. Ale teraz plati ze nie som naivny ale hlupy. Uplne som z toho v ... musim sa ist odreagovat na vzduch, lebo ma porazi.

Pre budúcnosť:
Kým sa na niečo, v čom sa nevyznáte, dáte nahovoriť, skúste sa poradiť s niekym, čo tomu rozumie.


Na okraj:
Myslím, že česi maju pravdu, keď vravia: Ševče, drž se svého kopyta.
Každý je doma v niečom inom, tak si nefušujme do remesla.
evina
08.01.09,10:33
Jedna sa o rok 2007. Problem je v tom ze on prisiel za mnou az v roku 2008 v auguste ked som mal uz davno uzavrete uctovnictvo. Potreboval ich len koli kontrole na DPH. Ta bola OK. Ale teraz mu robia hlbkovu kontrolu a tak narazily aj na mna. Keby pride skor tak neni problem lebo by sa to tam dalo ale teraz ... Nervy mam jak pes. Nie je nic krajsie ako ked vas rano prebudi danovak - vy este snivate svoj sen - A on Dobre rano danovy urad ...

Aký doklad si mu dal na úhradu týchto faktúr? Robili ste vôbec nejakú úhradu-lebo ak nie, t.j. ak faktúry nefigurujú ako uhradené máš trocha menší problém....
Zita5
08.01.09,10:45
Jedna sa o rok 2007. Problem je v tom ze on prisiel za mnou az v roku 2008 v auguste ked som mal uz davno uzavrete uctovnictvo. Potreboval ich len koli kontrole na DPH. Ta bola OK. Ale teraz mu robia hlbkovu kontrolu a tak narazily aj na mna. Keby pride skor tak neni problem lebo by sa to tam dalo ale teraz ... Nervy mam jak pes. Nie je nic krajsie ako ked vas rano prebudi danovak - vy este snivate svoj sen - A on Dobre rano danovy urad ...


Nezabudnite , že ak ste mu vystavili fiktívnu FA aj s DPH /ako neplatca DPH,ale aj ako platca DPH/...tak budete musieť okrem iných problémov aj vyčíslenú DPH odviesť štátu .
Denda
08.01.09,10:46
So zreteľom na bod 14 etikety porady tému uzatváram.