dada_h
02.06.05,13:48
Uz som si na PORADE precitala ako s.r.o. zrusit. Moj problem je vsak trochu zvlastny. V s.r.o. sme dvaja konatelia, s.r.o. nepodnika, vlastne nikdy nepodnikala, je len fiktivna. Potrebovali by sme s.r.o. zrusit, ale ja som 1200 km daleko od Slovenska a druhy konatel nechce v tejto veci nic robit, hoci by tiez chcel, aby sa s.r.o. zrusila. Vobec neviem, ako by som mala v tejto veci postupovat. Potrebujem RADU!!!
ondrejvla
02.06.05,12:04
Uz som si na PORADE precitala ako s.r.o. zrusit. Moj problem je vsak trochu zvlastny. V s.r.o. sme dvaja konatelia, s.r.o. nepodnika, vlastne nikdy nepodnikala, je len fiktivna. Potrebovali by sme s.r.o. zrusit, ale ja som 1200 km daleko od Slovenska a druhy konatel nechce v tejto veci nic robit, hoci by tiez chcel, aby sa s.r.o. zrusila. Vobec neviem, ako by som mala v tejto veci postupovat. Potrebujem RADU!!!
Potrebujem RADU!!!! ?!
No, dobre, aj keď si nepoprosila, nakoľko ty si v zahraničí, mala by si si nájsť právneho zástupcu, ktorý za teba vybaví všetky potrebné záležitosti v SR! A aj druhý konateľ má určité povinnosti voči firme! Odporúčam - právny zástupca, overenie tvojej žiadosti u notára, overenie podpisov, splnomocnenie právnemu zástupcovi, ktorý za teba vybaví všetko na OR.
Prosím!
dada_h
02.06.05,12:19
Omluvam sa, ze som nepoprosila - asi to bolo v rozculeni, pretoze som prave dohovorila s druhym konatelom a jeho postoj ma vyviedol z miery. Teraz ale dakujem za radu. To overenie ziadosti a vsetko - musim kvoli tomu na SK???
ondrejvla
02.06.05,19:10
Omluvam sa, ze som nepoprosila - asi to bolo v rozculeni, pretoze som prave dohovorila s druhym konatelom a jeho postoj ma vyviedol z miery. Teraz ale dakujem za radu. To overenie ziadosti a vsetko - musim kvoli tomu na SK???Neviem, či Obch.register bude akceptovať overenie notára z inej republiky s úradným prekladom, treba si zavolať na konkrtétny OR Okr.súdu, kde bola spoločnosť založená!
Bionda
03.06.05,05:59
Vlasti, ja mám skúsenosti že poverenie musí byť spravené na SK, nie v inom štáte, ale jednoznačne, treba zistiť na OR
Zuziana
03.06.05,06:34
Ja som mala skúsenosť, že konateľ bol v Poľsku, tam si dal overiť splnomocnenie. U nás sa tomu veľmi čudovali, ale nakoniec akceptovali. Ale tak ako píše Bionda, over si to na OR.
Nuno
04.06.05,07:45
da sa overit podpis aj v cudzine u notara, na 99% bude ale obchodny sud ziadat aj apostilu k tomu.
este jedna mala rada, konatel s rozhodnutim o zruseni srocky nema vobec ale vobec nic. je to vec spolocnikov...
ondrejvla
04.06.05,09:55
da sa overit podpis aj v cudzine u notara, na 99% bude ale obchodny sud ziadat aj apostilu k tomu.
este jedna mala rada, konatel s rozhodnutim o zruseni srocky nema vobec ale vobec nic. je to vec spolocnikov...Nuno, ja som pochopila zadávateľku, pre niektorých je pojem konateľ ako spoločník, i keď jedno je vzadu, druhé vpredu! Musíš si tu zvyknúť na všeličo!
dada_h
06.06.05,11:32
Viem, ze konatel a spolocnik nie je to iste. Ja som vsak jednak konatel a zaroven aj jeden zo spolocnikov s.r.o.
Bionda
07.06.05,11:38
Je jasné, že spoločník je vždy viac ako konateľ a bohužiaľ, aj keď sa konateľovi nebude niečo v konaní spoločníka nie čo páčiť, pomôcť si nepomôže!!!
Nuno
09.06.05,14:01
Nuno, ja som pochopila zadávateľku, pre niektorých je pojem konateľ ako spoločník, i keď jedno je vzadu, druhé vpredu! Musíš si tu zvyknúť na všeličo!ja viem, ved denno denne vysvetlujem ludom rozdiely, len aby sa naucili spravne, preto som to tak pisal tvrdo.