Jennys
08.01.09,10:54
Prosím vás mám ešte staré tlačivá VD a PD kde je suma SK. Teraz keď je EURO tak čo s nimi? môžu sa ešte použiť alebo ich môžem rovno vyhodiť? Pozerala som aj nové tlačivá ale všade sú buď Sk alebo dvojitá mena, tak teraz neviem či mám ešte čakať alebo kúpiť tie kde sú dve meny. Vďaka.
Tweety
08.01.09,10:08
Prosím vás mám ešte staré tlačivá VD a PD kde je suma SK. Teraz keď je EURO tak čo s nimi? môžu sa ešte použiť alebo ich môžem rovno vyhodiť? Pozerala som aj nové tlačivá ale všade sú buď Sk alebo dvojitá mena, tak teraz neviem či mám ešte čakať alebo kúpiť tie kde sú dve meny. Vďaka.
Dopoužívala by som staré doklady.
matejka rado
08.01.09,10:19
Ja som sa tiež nad tým dnes zamýšlala, ale myslím, že sa bez obáv môžu používať aj doklady s duálnou cenou.
Tweety
08.01.09,10:22
Ja som sa tiež nad tým dnes zamýšlala, ale myslím, že sa bez obáv môžu používať aj doklady s duálnou cenou.
Samozrejme, že áno, ale v príspevku išlo o to, či môže použiť ešte staré.
plavčík
08.01.09,12:52
Ja som zase názoru, že by sa nemali už používať staré tlačivá, lebo môže vzniknúť problém, ak by sme prepisovali SK na EURO, lebo ani iné org. ako napr. pošta, banka...či polícia nesmú používať tlačivá kde je SK.
KvetkaK
08.01.09,12:59
Dopoužívala by som staré doklady.
Ja si tiež myslím, že môžeš použiť staré doklady a len prepíšeš SK na EUR.
Jennys
08.01.09,14:53
Ďakujem, ale tak ako mám ich teda použiť alebo nie? Alebo kúpiť s duálnym zobrazovaním? Tlačíva čisto len s EURO neviete či budú? Tak teraz fakt neviem keď tu píšete že by ste použili alebo nepoužili. V zákone je niečo také o tom, neviete? Ja teraz nemám ani čas to hľadať.
Robina
08.01.09,18:59
Podľa mňa to nie je taká veľká strata, ak sa znehodnotia tie staré a použijú sa nové s eurom. Ja by som neriskovala, že mi to nejaká kontrola vyhodí ak nebude mať čo iné - len aby niečo našli. Všade sú nové tlačivá. Ale rozhodnutie je na tebe.
ekopo
08.01.09,19:04
A ja potrebujem "staré" , lebo okrem toho, že treba dokončiť posledný Q, resp. december , tak čochvíľa sú tu aj igelitkári........
cloe
08.01.09,19:10
Ja už ručne pokladničné doklady dávno nevypisujem. Všetko tlačím z PC. Síce ma to stojí o niečo viac, ale ten čas, ktorý ušetrím mi za tie peniaze stojí.
ekopo
08.01.09,19:14
ušetrenie času je na diskusiu.....
MILKA58
08.01.09,19:16
Ja som zase názoru, že by sa nemali už používať staré tlačivá, lebo môže vzniknúť problém, ak by sme prepisovali SK na EURO, lebo ani iné org. ako napr. pošta, banka...či polícia nesmú používať tlačivá kde je SK.
A ako podľa vás som mala napr. vypisovať PPD a VPD celý rok pre EURovú pokladňu, keď iné pokladničné doklady neboli, len v Sk? A to sme mali ešte ďalšie 3 pokladne v cudzej mene. Tiež som musela prepisovať menu a myslím si, že by nemal byť problém. Ale ak to je problém, poraďte ako to mám spätne vyriešiť.
ekopo
08.01.09,19:28
A ako podľa vás som mala napr. vypisovať PPD a VPD celý rok pre EURovú pokladňu, keď iné pokladničné doklady neboli, len v Sk? A to sme mali ešte ďalšie 3 pokladne v cudzej mene. Tiež som musela prepisovať menu a myslím si, že by nemal byť problém. Ale ak to je problém, poraďte ako to mám spätne vyriešiť.
žiadny problém
Robina
09.01.09,07:46
Ja tiež už niekoľko rokov tlačím doklady - síce je pravda, že je to drahšie - papier, toner, ale mám istotu, že obsahuje všetky náležitosti a hlavne čísla sú správne, lebo hlavne v takomto zhone /tzv. igelitk./ sa mi stalo, že som napísala ičo niekoho iného a pod. A taktiež to vyzerá dobre na pohľad.
Mačoková
19.01.09,12:18
Ja by som na Tvojom mieste už nepoužívala pokladničné doklady v Sk , kontróla Ti to môže vyhodiť.