jasu
08.01.09,12:11
Dobry den, nazov znie trosku brutalne, ale neviem na koho sa mam obratit.
Moj priatel je na inv. voziku a stara sa o neho jeho otec, ktory si uz dlhsiu dobu neplni svoje povinnosti, pretoze je alkoholik. Ja byvam u nich a snazim sa pomoct ako sa da, ale som zamestnana a nemozem byt stale doma. Chcela by som jeho otca nejakym sposobom prinutit aby nepil a staral sa o svojho syna, kedze je za to aj plateny zo socialky. Bojim sa vsak, ked to nahlasim ze zisti kto poslal socialku a situacia by sa iba zhorsila. Nejde mi o nic ine iba o priatela, ktory je na svojom otcovi momentalne zavisly. Da sa mu zo socialky nejakym sposobom pohrozit? poradte prosim ci sa da vobec nieco robit.
Dakujem
wagner
08.01.09,12:22
Dá. Možno by stačilo ísť na príslušný obecný/mestký úrad, kde majú tiež na starosti sociálne veci( komunikujú s ÚP). Požiadať pracovníčku, aby vykonali anonymnú kontrolu a keď im vysvetlíš problém, určite v tom radi pomôžu.
jasu
08.01.09,12:41
Dá. Možno by stačilo ísť na príslušný obecný/mestký úrad, kde majú tiež na starosti sociálne veci( komunikujú s ÚP). Požiadať pracovníčku, aby vykonali anonymnú kontrolu a keď im vysvetlíš problém, určite v tom radi pomôžu.
dakujem, to znie celkom rozumne, ak sa to v najbližších dnoch nezmeni, budeme to musiet riesit.