m6692
08.01.09,12:34
Ahojte
prosím Vás pomôžte mi s týmto problémom v exceli, bunka má formát číslo a predsa ju nedokáže spočítať. Keď to fyzicky prepíšem už je všetko OK. Problém je v tom že ja mám tých hodnôt veľa takže všetky ich prepisovať sa mi nedá.

Ďakujem
robin78
08.01.09,11:39
Hlavny problem tam je, ze v bunke A2 mas uvedene cislo s medzerou a medzery cislo nemoze obsahovat, aby sa s nim mohlo pracovat ako s cislom.
m6692
08.01.09,11:44
Ahoj
ďakujem, to že je tam medzera som aj ja myslel že môže spôsobovať problém, ale aj vtedy keď má bunka formát čísla? Je možné nejako hromadne tieto medzery odstrániť?

Ďakujem
liba2
08.01.09,11:51
Tá medzera to nespôsobuje, bežne pracujem s číslami kde sú tisícky oddelené a excelu to nevadí
Jozef I
08.01.09,11:51
Samozrejme. V menu: Upravy-Nahradiť a tam zadaš vyhladať a dáš medzeru a nahradiť nevyplniš nič. A nahradíš všetko.
Maros75
08.01.09,11:51
tie cisla tam boli nahodene ako texty, takze zmena formatu ti nasledne nepomoze
v exceli je funkcia na vymenu znakov CTRL-H
v celom stlpci zamen ciarku za bodku

bohuzial som neprisiel na sposob ako odstranit medzeru...jedine ju vymazat
Jozef I
08.01.09,11:55
Tá medzera to nespôsobuje, bežne pracujem s číslami kde sú tisícky oddelené a excelu to nevadí

Ale to máš formát nastavený excelom ktorý ti oddelí tisícky. Ak tá tabulka bola exportovaná z nejakého iného softu alebo z textoveho dokumentu, tak sa to tak môže chovať a vtedy nepomôže zmeniť formát, lebo ten tú medzeru textovú už nahodeného čísla neodstráni. Niekedy sa pri exportovaní vyskytujú čísla kde sú desetinné miesta oddelené pre zmenu bodkou a tiež sa nedajú sčiťovať. Treba potom zmeniť bodku za čiarku a už to ide.
Maros75
08.01.09,12:03
mne to priamo na tom subore neslo....ale inak tiez pouzivam tento postup nahradzania
Pidgey
08.01.09,13:18
Cez spominanu funkciu Ctrl+H to ide,ale tu medzeru treba skopirovat z tej bunky a tak to dat nahradit. cize rucne napisat medzeru, ale skopirovat ju priamo z tej bunky a nahradit za nic (teda spodne pole nevyplnat), a dat nahradit vsetko
m6692
08.01.09,14:11
Cez spominanu funkciu Ctrl+H to ide,ale tu medzeru treba skopirovat z tej bunky a tak to dat nahradit. cize rucne napisat medzeru, ale skopirovat ju priamo z tej bunky a nahradit za nic (teda spodne pole nevyplnat), a dat nahradit vsetko

Ďakujem takto ako si to opísal to funguje, ináč bolo to importované z TXT súboru.
Ešte raz ďakujem veľmi si mi pomohol.;)
Pidgey
08.01.09,16:07
:) za malo, len doplnam -svoj preklep "cize rucne napisat medzeru" = "cize NIE rucne napisat medzeru"