666maya666
08.01.09,12:45
Dobri den,som na rodicovskej dovolenke moja dcera ma 1rok a 4mesiace,chcem sa opytat ci mozem vykonavat brigadu u mojho zamestnavatela?je to 6hodin na den iba vykendy,pridem o rodicovsky prispevok?moja dcera bude doma s ocinom.neviem aky sa vztahuje zakon na matky ktore brigaduju popri rodic.dovolenke.
dakujem vopred za radu
KvetkaK
08.01.09,11:54
Môžeš popri poberaní rodičovského príspevku pracovať na dohodu, ak dieťa nedáš do škôlky.
anna81
09.01.09,06:46
Súhlasím s KvetkaK. Aj ja pracujem popri rodičovskej dovolenke a pri malom sa striedame s manželom. Len nesmieš dať dieťa do škôlky. Rodičovský príspevok dostaneš v plnej výške. Viem že ten nový zákon sa vzťahuje na tých ktorý začínajú poberať rod. príspevok od nového roka.
brčko
09.01.09,13:02
ak sa o dieťa do 3-och rokov bude v čase tvojej práce na dohodu starať manžel, tak nie je žiadny problém. Nárok na RP budeš mať aj podla starého aj podla nového znenia zákona o RP.
Gaba30
09.01.09,13:05
Dobri den,som na rodicovskej dovolenke moja dcera ma 1rok a 4mesiace,chcem sa opytat ci mozem vykonavat brigadu u mojho zamestnavatela?je to 6hodin na den iba vykendy,pridem o rodicovsky prispevok?moja dcera bude doma s ocinom.neviem aky sa vztahuje zakon na matky ktore brigaduju popri rodic.dovolenke.
dakujem vopred za radu
Môžeš pracovať aj na plný úväzok a neprídeš o RP. A súhlasím s predošlými.