Alyssa
08.01.09,13:11
Prosím vás nevie mi niekto poradiť, doma máme na počítači inernet od t-comu 4G, sme štyria(my nie sme správca) a teraz sme kúpili nootebook a keď ho tam pripojíme nejde (aj keď tam dáme tie IP adresy-či čo) niekde som čítala, že to treba prenastaviť lebo asi je to nastavené na bezdrôtové pripojenie.Dik
ivoovi
08.01.09,16:07
Ahoj

Aby sme ti vedeli poradit musis napisat aky mas Windows na notebooku (Xp,Vista) a typ zariadenia na prijem signalu dsl (router, adsl modem).
Je to nieco takeho?
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=243&NewsID=412§ion=home

Nemala si k adsl balicku aj samoinstalacne cd?

I-one
arizona
08.01.09,16:28
Skús si zadať "wifi" do vyhľadávača porady : http://www.porada.sk/search.php?searchid=7090947
je tam kopec múdrych rád.Snáď pomôže...:)
Fero11
08.01.09,16:40
Prosím vás nevie mi niekto poradiť, doma máme na počítači inernet od t-comu 4G, sme štyria(my nie sme správca) a teraz sme kúpili nootebook a keď ho tam pripojíme nejde (aj keď tam dáme tie IP adresy-či čo) niekde som čítala, že to treba prenastaviť lebo asi je to nastavené na bezdrôtové pripojenie.Dik
Ja by som sa skor obratil na toho re-spravcu
Alyssa
09.01.09,06:02
no windows je vista a inernet je DSL(MB) viac s tej faktúry neviem vyčítať a náš správca u ktorého je ten "rúter" tiež s tým nevie pohnúť.
Charon
09.01.09,08:09
Je treba nastaviť router. Ten, aby sa nemohol napojiť každý, ktorý ho zachytí, je chránený jednak heslom (to by ste mali vedieť) a MAC adresu karty NTB treba zadať a povoliť.
Ten, kto ovláda router, musí zadať túto MAC adresu a v prípade že IP adresa (vnútorná - pre vnútornú sieť) nie je generovaná (DNS server) automaticky, vygenerovať IP adresu pre NTB.
Alyssa
09.01.09,09:54
Na router sa môže niekto napojiť aj keď nemá ten kábel s koncovkou, ja som si myslela, že to ide len na bezdrôtové pripojenie napr. od mobilných operátorov,ako som už písala sme na ten net štyria-sused je hlavný(správca) a traja sme dopojený cez kábel- no a suseda tiež kúpila nootebook, pichla tam tu koncovku a šiel, ale nám nie....v papiery k nootebooku som čítala, že na drôtové pripojenie to treba prenastaviť inak to bude spôsobi poruchu kábla Lan....už ma to normálne rozčuluje a ešte manžel tam skúšal pripojiť kamarátov internet ten je od mobilného operátora aso orange a nešiel ani ten, nemôže byť nootebook zlý alebo je to tou sprostou vistou
Alyssa
09.01.09,10:26
no trošku som si to naštudovala, takže na router sa môžem pripojiť aj bezdrôtovo, ale my tam dávame ten kábel s koncovkou so stolového počitača, dali sme tam aj heslo a Ip či čo(robil to správca-sused) ale nejde to a vypisuje to tuším chybu 815(ale v angličtine)
bobino38
09.01.09,11:17
Ak máte na jednom počítači pripojenie DSL od T-comu od routera kablom a chcete na notebooku sa pripájať cez wifi tak treba v nastaveniach routera ten notebook povoliť a notebookom vyhľadať wifi sieť. Nastavenia a konfigurácia su na stránkach T-comu.
Alyssa
09.01.09,11:25
Ja som o tých routeroch teraz čítala, my máme vigor 2700 Voip a zdá sa mi, že ten wifi nemá, lebo to tam nieje napísané tak neviem, inak keď to pripojíme tak to ukazuje, že net je pripojený, ale neprúdia informácie a vypisuje to v angličtine chybu 815 a ešte suseda tiež kúpila nootebook a prepojila to z pc a šlo jej to..Dik
ivoovi
09.01.09,14:40
Ahoj,
Pozrel som si tvoj router
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=101&Section=home&ktzcat=192&ktzid=754
ale on nema Wi-fi cize sa bezdrotovo k routru nenapojis.
Ked ste pichli kabel z PC do NB v pravo dole sa objavila ikona s dvoma pocitacmi? Resp. nebol tam, zlty vykricnik?.

Ako pisal charon, je pravdepodobne ,ze je na routery filtrovanie MAC adries, kedze ako vravis davali ste rovnaku IP PC do NB.
Skus sa mrknu este na google a zadaj "error 815". Mozno pomoze.

Ivan
Fero11
09.01.09,18:26
Pochybujem aby tam sused (re-spravca) filtroval MAC ked ma s tym aj on problem, nastavit to. S vistou neviem robit, ale v xp si daj start-- nastavenia -- sietove pripojenia, mali by ste tam mat min 2x nejake lokalne pripojenie, jedno je wifi a druhe LAN, klikni pravim daj vlastnosti .............. ale nevie ci sa mi to tu oplati pisat, u visty sa to mozno inak nastavuje (nemyslim principialne), jednoduch musis mat nastavene aby IP adresu pridelovalo s DHCP, na routery je to vacsinou default nastavene.
Ak si vies vo viste pozret aku ma tvoja sietovka IP adresu, tak sa pozri ci sa zacina na 192.xxx.xxx.xxx alebo 10.xxx.xxx.xxx a este myslim 172.xxx.xxx.xxx. vacsinou je to ale adresa zacinajuca na 192 ak taku mas, tak by tam mala byt napisana aj gateway, alebo predvolena brana, obycajne 192.168.1.1, tak skus zase start--spusti napis cmd a potom do okna napis ping 192.168.1.1 (taka ako je gateway) ak uvidis TTL a nejaky cas, tak spojenie s routerom mas a o ostatne bysa mal postarat spravca
ivoovi
10.01.09,12:46
Suhlas s Ferom..
Vo Viste:
Start->Síť->Centrum síti a zdílení->Spravovat síťová pripojení
Pravym tlacidlom mysi na Pripojeni k mistni siti-> Vlastnosti
2 x klinut na TCP/IPv4 obe polozky by mali mat bodky pre "ziskat adresu....automaticky".

Vas "spravca" nech zapne na routri Automaticke pridelovanie IP DHCP servera..kedze to nemate cez Wifi netreba ziadne filtrovanie ani IP ani MAC adries...ak to je nastavene..Typek by musel mat fyzicky pristup k routeru ,aby sa napojil.
Charon
10.01.09,13:47
... traja sme dopojený cez kábel- no a suseda tiež kúpila nootebook, pichla tam tu koncovku a šiel, ale nám nie....
Susede beži internet aj doma? Ak ho skúsila u vás - tak má to nejako nastavené a NTB neregistroval zmenu...
Alyssa
11.01.09,13:01
Tak ahoj, trošku sme sa posunuli, náš správca nechce na routery zapnúť WIFI, lebo je to vraj nebezpečné, takže sa môžme pripojiť len cey ten kábel, všetko sme ponastavovali, ale IPV4 IPV6 máme obmedzené, neviete prečo alebo ako sa to spraviť? sused nevie.DIk
Alyssa
11.01.09,13:12
A ozaj aj mne sa s tých info zdá, že ten router wifi nemá, ale on tvrdí, že má.
Fero11
11.01.09,16:04
Pozicaj si nejaky PC, alebo NB s XP a pripoj ho na kabel, tam je to prehladnejsie a skor sa dozvies, na ktorej strane je chyba
ivoovi
11.01.09,17:49
Ahoj.
Myslim si ,ze skor sused je nebezpecny :). Co si myslela tym ,ze je IPv4 a IPv6 obmedzene?
cowboyka
12.01.09,16:28
Ja som o tých routeroch teraz čítala, my máme vigor 2700 Voip a zdá sa mi, že ten wifi nemá, lebo to tam nieje napísané tak neviem, inak keď to pripojíme tak to ukazuje, že net je pripojený, ale neprúdia informácie a vypisuje to v angličtine chybu 815 a ešte suseda tiež kúpila nootebook a prepojila to z pc a šlo jej to..Dik
Len taka banalna otazka co nemusi mat ziadny zmysel ale nesmies mat na nootebooku zapnute wifi a davat tam aj kabel lebo sa tieto dve prpojenia budu medzi sebou byt a nepripojisa,a druha vec ze vista je mudrejsia v pripajani cez wifi alebo cez kabel si sama vie nastavit viac veci ako ine OS lebo ja som vo viste stymto spokojny.