leonka5
08.01.09,14:16
Pekný deň prajem. Prosím Vás radu v nasledovnom: Známa nastúpila 1.1.2009 k súkromníkovi (FO). Bude pracovať v kancelárii - evidencia a vystavovanie faktúr, dod. listov, styk so zákazníkmi a mzdy pre 1 pracovníka. Možno časom prevezme aj účtovníctvo. Prosím Vás, na FO sa vzťahujú nejaké predpisy, nariadenia ohľadne stanovenia výšky platu? Alebo je to vecou vzájomnej dohody? Do pracovnej zmluvy sa môže uviesť funkcia: ekonomická pracovníčka? A ak FO pre x rokmi už mal zamestnanca, musí sa teraz zaregistrovať na DÚ ako zamestnávateľ? Súrne by som potrebovala Vaše rady. Ďakujem veľmi pekne
Zoltán Kovács
08.01.09,13:18
Pekný deň prajem. Prosím Vás radu v nasledovnom: Známa nastúpila 1.1.2009 k súkromníkovi (FO). Bude pracovať v kancelárii - evidencia a vystavovanie faktúr, dod. listov, styk so zákazníkmi a mzdy pre 1 pracovníka. Možno časom prevezme aj účtovníctvo. Prosím Vás, na FO sa vzťahujú nejaké predpisy, nariadenia ohľadne stanovenia výšky platu? Alebo je to vecou vzájomnej dohody? Do pracovnej zmluvy sa môže uviesť funkcia: ekonomická pracovníčka? A ak FO pre x rokmi už mal zamestnanca, musí sa teraz zaregistrovať na DÚ ako zamestnávateľ? Súrne by som potrebovala Vaše rady. Ďakujem veľmi pekne

Mzda je len a len na dohode.

Ak pri prepustení toho posledného zamestnanca onoho roku sa neodhlásil z DÚ ako platiteľ dane zo závislej činnosti tak nemusí sa registrovať. Ale v tomto prípade by musel podávať prehľady. Ale ak sa odhlásil potom je potrebná nová registrácia.
Tweety
08.01.09,13:18
Pekný deň prajem. Prosím Vás radu v nasledovnom: Známa nastúpila 1.1.2009 k súkromníkovi (FO). Bude pracovať v kancelárii - evidencia a vystavovanie faktúr, dod. listov, styk so zákazníkmi a mzdy pre 1 pracovníka. Možno časom prevezme aj účtovníctvo. Prosím Vás, na FO sa vzťahujú nejaké predpisy, nariadenia ohľadne stanovenia výšky platu? Alebo je to vecou vzájomnej dohody? Do pracovnej zmluvy sa môže uviesť funkcia: ekonomická pracovníčka? A ak FO pre x rokmi už mal zamestnanca, musí sa teraz zaregistrovať na DÚ ako zamestnávateľ? Súrne by som potrebovala Vaše rady. Ďakujem veľmi pekne 1. Predpisy: ZP, Zákon o MM. 2. áno
3. ak nebol odhlásený z dane zo ZČ, tak sa už nanovo nerigistruje.
leonka5
08.01.09,17:21
Veľmi pekne ďakujem, ja som tiež takto myslela, ale istota je istota. :-)