corasson
08.01.09,18:04
Dobry den. Pred Vianocami som kúpila priatelovi pod stromcek USB kluc 4 GB. Po vyskusani darceka priatel zistil, ze sa vyskytla v kluci chyba (prilis nizka rychlost pri prenasani suborov z PC na kluc a naopak). Rozhodli sme sa kluc reklamovat,no v predajni nam predajca navrhol 2 moznosti: 1. bud si chybny USB kluc nechame 2. dame ho na reklamaciu a spravi sa znalecky posudok, ale v tom pripade ak sa posudkom ukaze, ze to bolo spôsobene nami, tak budeme musiet zaplatit predajcovi 500,-Sk. Ma na to predajca pravo :confused:?? DAkujem
ekopo
08.01.09,17:17
mám taký dojem, že až po roku môže postupovať podľa bodu 2
reklamáciu musel prijať, nemal čo navrhovať, treba si prezrieť reklamačný poriadok v predajni.
buchač
08.01.09,17:19
Môže to byť ale aj v PC , ktorý môže mať slabú RAM . Ale nemusí .
Ja len preto , lebo mám 2 GB a aj 8 GB USB kľuč a nemám problémy pri prenosoch .
PC som mal 1 MB , teraz som rozšíril RAM na 3 MB , neporovnateľnejší výkon .

Juraj
_andrea_
09.01.09,22:48
Dobry den
2. v prvom polroku od kupy urcite nema na to pravo...

Zakon o ochrane spotrebitela c.250/2007, par.18 ods.4:
Predávajúci alebo ním poverený zamestnanec alebo iná povinná osoba určená na opravu je povinný vybaviť reklamáciu ihneď, v zložitých prípadoch do troch pracovných dní. Do tejto lehoty sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o vadu, ktorú nemožno odstrániť. Predávajúci je povinný, ak reklamáciu neuzná do troch pracovných dní, výrobok zaslať na vlastné náklady na odborné posúdenie.
Predávajúci je povinný na požiadanie orgánu dozoru zaslanie alebo výsledky odborného posúdenia preukázať.
mladymuz
10.01.09,05:55
Prensova rychlost zavisi od pocitaca ale aj od kluca. Ja by som si porovnal najprv parametre klúca s inymi klucmi na internete. Rozdiely v prenosovych rychlostiach jednotlivych klucov mozu byt aj niekolkonasobne.
seat
10.01.09,08:38
Skor nez budete davať robiť nejaký posudok si pozrite aku má mať tento kluč prenosovu rýchlosť podla výrobcu - ak bol nejaký najlacnejší v ponuke tak bude pomalý a nie je to výrobná vada tým pádom to ani nebude dovod na reklamáciu - táto téma patrí skorej ku skupine počítač bolo by tam na nu viacej odpovedí
duves
10.01.09,18:03
Môže to byť ale aj v PC , ktorý môže mať slabú RAM . Ale nemusí .
Ja len preto , lebo mám 2 GB a aj 8 GB USB kľuč a nemám problémy pri prenosoch .
PC som mal 1 MB , teraz som rozšíril RAM na 3 MB , neporovnateľnejší výkon .

Juraj
To mas slabu RAM-ku. Asi si myslel 3GB, nie 3MB.
Rychlost prenosu treba zmerat cez nieco ako windows comander.
A samosebou USB flasky su nieco ako pametove media do fotakov. Su pomalsie aj rychlejsie. Co je lacne je pomale.
comodo
10.01.09,18:48
USB kluce treba kupovat ak je na nom uvadzana rychnlost. Tie bez udaju su smejdy.
buchač
11.01.09,17:51
To mas slabu RAM-ku. Asi si myslel 3GB, nie 3MB.
Rychlost prenosu treba zmerat cez nieco ako windows comander.
A samosebou USB flasky su nieco ako pametove media do fotakov. Su pomalsie aj rychlejsie. Co je lacne je pomale.

Tak , tak jesto pravda !

A to nebolo ani veľa hodín , keď som písal príspevok :---

Juraj