ivkň
09.01.09,06:43
Bry den,

prosím niekoho dobrého, milého o radu. Robím v MRP podvoj. účto- asi 2 mesiace. Prišlo mi zo štatistiky urobiť štvrťročny výkaz. Všetko som skoro našla až na Celkový úhrn aktív (pasív). Prosím prosím poradte mi kde tu hodnotu nájdem, alebo musím napočítavať ručne?? ak ručne čo mam s čim zrátať až neurobím chybu.

Dakujem velmi pekne.
Braňo
09.01.09,05:57
Pozerala si dobre v súvahe riadok č.1 a r.65?
ivkň
09.01.09,06:11
problem je, že čo tu bol starý účtovník tak on to nejako ručne napočítaval, koli tomu že čo je v MRP súvaha- tak nesedia počiatočné stavy- napr. software, atd- co sa majetku týka
kaupke
23.04.09,06:29
Aj ja sa trápim so štvrťročným štatist.výkazom - neviem Čo to znamená "úhrn" aktív (pasív) , dám dohromady súčty aktív + pasív zo súvahy , alebo len aktív , ale prečo je v zátvorke ( pasív) , už som z toho blbá
kaupke
23.04.09,06:58
Aj ja sa trápim so štvrťročným štatist.výkazom - neviem Čo to znamená "úhrn" aktív (pasív) , dám dohromady súčty aktív + pasív zo súvahy , alebo len aktív , ale prečo je v zátvorke ( pasív) , už som z toho blbá
Prosím ako ďalej s tou štatistikou
Tamila
23.04.09,10:14
Ahojte,
ja robím štvrťročný Prod 3-04. Úhrn aktív a pasív nedávam zo súvahy, ale mi to dá súčet riadku 13+14 tohto výkazu. Mne to kedysi povedali zo štatistiky.
Tamila
27.04.09,12:47
Ahojte,
ja robím štvrťročný Prod 3-04. Úhrn aktív a pasív nedávam zo súvahy, ale mi to dá súčet riadku 13+14 tohto výkazu. Mne to kedysi povedali zo štatistiky.
Opravujem sa, tieto riadky boli v minuloročnom, tento rok je iný, prišla som na to teraz, keď na ňom pracujem, tak som dala úhrn aktív a pasív nasledovne: (sk. 41+42+49) - (tr. 6 - 5), k tomuto rozdielu pripočítam záväzky. Uvidím, či to bude dobré.