anna81
09.01.09,08:11
Ahojte, naša TVJ má príjmy z obce, z darov, 2% z daní, zo vstupného na zápasy a taktiež aj z nájomného.
Nájomné je príjem ktorý sa zdaňuje, oni ho poberajú už niekoľko rokov a doteraz daň neplatili ani nepodávali daňové priznanie. Viem že boli nejaké zmeny v neziskovom sektore, môže mi niekto poradiť od kedy sú povinný platiť daň ak majú takéto príjmy ako som uviedla?
anna81
13.01.09,06:35
nik sa nevenuje problematike TVJ?
JaLu
13.01.09,11:23
Ja tiez robim TJ, podla mna jediný zdanitelný prijem je prijem z prenajmu, ostatne su NZP.
TJ neplatili dan aj preto (hlavne male), lebo do r. 2007 existovala moznost odpocitat si až 300000,- Sk ako odpocitatelnu položku zo zakladu dane, co sposobilo ze mensim TJckam nevznikla danova povinnost. Pre rok 2007 to bolo zrusene a tak vzniklla viacerým TJ danova povinnosť aj ked ich zdanitelne prijmy boli male. V roku 2008 je to podobné.
Existuje casopis Sportinform, urcený funkcionarom TJ, spytaj sa predsedu ci ho odoberaju, na inete je na adrese w w w .sporting . sk /sk / sportinform, su tam rady a aj navody co sa tyka uctovania, VELMI DOPORUCUJEM aj inym
www adresu mi odmietlo, tak sa ho pokusam osalit, ak nie vygooglite si "sportinform"
anna81
14.01.09,13:54
Ďakujem, časopis si pozriem. JaLu, protím ťa, to znamená, že ak tých 300 tis padlo už pre r. 2007 mali k 31.3.2008 podať Daňové priznanie?
JaLu
19.01.09,10:23
Ak im vznikla daňova povinnosť tak určite, presnejsie vysvetlenie tiez najdes v sportinforme, maju dobrý zvyk ze v prvych cislach v roku ( maximalne do č. 3) sa vzdy venuju DP pre TJ a je tam aj vzorový príklad a rok 2008 cisla 1,2,3 su aj na inete,
anna81
29.01.09,06:46
JaLu, prosím ťa, zistila som že zamestnávali rozhodcov na Dohodu o vykonaní práce, daň odviedli, ale neprihlásili ich do sociálky, neposielali mesačné výkazy ani neodviedli odvody na UP a GP. Vraj majú TVJ nejakú výnimku pretože je problém s prihlásovaním, atd....ale doklad o tom nemajú žiaden! Je to pravda? Nemusia dohodárov prihlásiť, posielať výkaz ani platiť odvody? To sa mi zdá nejaké pritiahnuté za vlasy. Ešte som o takejto výnimke nepočula.
Stretla si sa s takým niečím?
ďakujem ti.:)
Eva Borecka
29.01.09,07:01
My v klube vyplacame rozhodcov na prikaznu zmluvu, neprihlasujeme do socialnej poistovne len odmenu im zrazkovou danou zdanime a odvedieme co vykazeme aj v kvartalnom prehlade o dani z prijmov.
anna81
29.01.09,13:15
Súhlasím s tebou. Poradíš mi kde by som našla vzor takej príkaznej zmluvy? Myslíš že by som tie dohody mohla zrušiť a vypracovať tie zmluvy?
ďakujem za rady
anna81
03.02.09,15:53
Tak som tú príkaznú zmluvu našla. Na jej konci je potvrdenie o prevzatí odmeny a náhrad. Mám to brať ako doklad k výdavkovému pokladničnému dokladu? Alebo zvlášť vyhotoviť VPD na prevzatie odmeny?
anna81
04.02.09,15:24
Poradíte mi aké účtovníctvo by bolo pre maličkú dedinskú TVJ najlepšie? Podvojné alebo jednoduché?
Keď vystavujete Príkazné zmluvy rozhodcom, dávate im potvrdenia o zdaniteľnej mzde?
Ešte jedna pikoška.. V r. 2008 vyplácali rozhodcov na Dohodu o vykonaní práce, daň im strhli ale neodviedli na daňový úrad ani nepodali tlačivá prehľadu. Čo s tým? Odviesť daň a podať tlačivá spätne alebo urobiť za r. 2008 čiaru? (pokuty si nemôžu dovoliť platiť).
Ďakujem za rady!
Saturejka
06.02.09,11:13
Viem, že organizácia nezaložená na podnikanie ak má príjem, ktorý je predmetom dane ako napr. reklama, nájom, predaj majetku, si môže tento zdaniteľný príjem znížiť len o tie daňové výdavky, ktoré súvisia priamo s týmto príjmom. Kde je prosím opora v zákone na túto metódu? ďakujem
anna81
27.02.09,12:34
posúvam ďalej otázku, aj mňa by to zaujímalo..
Lucinka23
15.03.09,15:00
Ahojte som rada, že som našla túto diskusiu týkajúcu sa TJ. I ja účtujem jednu malú dedinskú TJ. Som tam už 6 rokov a stále prichádzam na nové a nové veci. Práve teraz uvažujem, ako si zjednodušiť prácu. Doteraz sme rozhodcov vyplácali na základe Dohody o vykonaní práce, odvádzali daň, podávali prehľady, prihlasovali ich do SP a posielali výkazy a odvádzali poistné. No tento rok by som sa rada tomu vyhla. Je to dosť čo na vypisovanie a skoro každú nedeľu. Mňa by zaujímalo či nemáte niekto skúsenosť so Zmluvou o poskytovaní služieb. Takú nám dali k dispozícií na ObFZ.

Ďakujem.
anna81
17.03.09,13:02
Ja tiež účtujem TVJ a vyhla som sa tým veciam čo opisuješ tak, že odmeňujeme rozhodcov na Príkazné zmluvy. Do soc. ich prihlásovať nemusíš, ale zraziť daň a odviesť na daňový úrad. Iné povinnosti z príkaznej zmluvy nevyplývajú, teda, aspom dúfam.
Dúfam že ti moja rada pomôže, ja som túto radu našla na porade a som za ňu fakt vďačná. Veľmi to uľahčí prácu - hlavne časovo.
Lucinka23
17.03.09,15:08
Ďakujem Anna81. Len som trochu neistá v tej časti o dani. Tak treba tú daň zrážať alebo nie? My čo máme nejaké usmernenie z ObFZ tak na základe tej Zmluvy o poskytovaní služby sa to nemusí ani zdaňovať. Za to je zodpovedný potom prijímateľ, ten vraj musí si vysporiadať vzťahy s daňovým úradom.
apsgroup
17.03.09,16:15
Viem, že organizácia nezaložená na podnikanie ak má príjem, ktorý je predmetom dane ako napr. reklama, nájom, predaj majetku, si môže tento zdaniteľný príjem znížiť len o tie daňové výdavky, ktoré súvisia priamo s týmto príjmom. Kde je prosím opora v zákone na túto metódu? ďakujem
Posúvam otazku ,aj mne by to zaujímalo.
Prosim Vás tie vydavky na rozhodcov dávate medzi danové alebo nedanové vydavky? Zavisi to s akým prijmom suvisia?
victoria
17.03.09,20:08
Problematika prikaznych zmluv je velmi osemetna a v poslednej dobe je velmi dobrym sustom pre kontrolorov danovych uradov. Pokial tvrdite ze zdanenie je na strane prijimatela - do akeho paragrafu si v danovom priznani tento prijem prijimatel uvedie ? Do § 5, 6 alebo 8 ? Podla mna jedine do § 8 ale tiez je to rozporuplne nakolko v § 8 su ostatne prijmy, vacsinou jednorazoveho charakteru alebo prijmy z prenajmu pody, vyhry a podobne ..... Pokial navyse z takehoto prijmu zrazate dan tak potom postupujete podla akeho § ? Povazujete to za prijem zo zavislej cinnosti ktory zaklada povinnost zrazat zrazkovu alebo preddavkovu dan ? Potom bolo ale obrazne povedane iba pismeno a danovi uradnici sa vas opytaju preco ste si vybrali iba zdanenie a kde su potom odvody do poistovni z prijmu zo zavislej cinnosti ? V pripade zrazkovej dane by sme este mohli brat do uvahy prijem podla § 6, pismeno o pouziti autorskych prav, ktore sa zrazaju zrazkovou danou ale navyse sa odvadza odvod do literarneho fondu. Preto by som sa pouzivaniu prikaznych zmluv velkym oblukom vyhla ak nechcete aby vas v pripade danovej kontroly preklasifikovali na zavislu cinnost a dorubili vam odvody do poistovni vratane penalov.
anna81
18.03.09,13:08
Aj sa som sa zo začiatku bála týchto príkazným zmlúv, ale po preštudovaní časopisu pre telovýchvné jednoty - Športinform, som pokojná. Tam všetko krásne a podrobne vysvetľujú. Daň z Príkazných zmlúv sa považuje za zrážkovú (do 5000,-), samozrejme že sa vystaví potvrdenie o príjme, uvádza sa do štvrťročných prehľadov a ročného hlásenia. Odvody do soc. sa neodvádzajú - potvrdila som si to aj na sociálke.
Bola by som rada keby sa aj ostatní ozvali ako to robia a hlavne ako si uľahčiť prácu a prípadne či majú skúsenosti s kontrolou.
anna81
18.05.09,05:59
Ahojte, mám ďalšiu otázku.
Dňa 17.5.2009 sa uzatvorila príkazná zmluva s rozhodcom, a v ten deň sa aj vyplatila odmena 20 eur. Do akého dátumu je potrebné odviesť zrážkovú daň na daňovú úrad? do 15.6.2009?
eva1907
03.06.09,04:10
Áno, termín máš správny-do 15.6.2009 a v štvrťročnom prehľade za IV.-VI.2009 uvedieš zrážkovú daň do mesiaca máj 2009. S kontrolou skúsenosti nemám,ale tiež dlhé roky odoberáme v klube Športinform a opieram sa hlavne o informácie z neho. Prácu v tejto oblasti mám uľahčenú v tomto roku o to, že rozhodcov začal vyplácať centrálne VsFZ Košice. Počas roka som robila aj cez 120 takýchto zmlúv keď sme cez víkend mávali 4 futbalové zápasy. Ahoj, Eva /príspevok 7/
anna81
14.07.09,06:06
..a zasa tie štvrťročné prehľady..
Ahojte poraďáci, stojím pred ďalšou otázkou:
keď FK vyplatí v jednom mesiaci (napr. v júni) v dvoch termínoch rozhodcov na základe príkazných zmlúv, čiže prvý krát vypláca 14.6. a druhý krát vypláca 28.6, ktorý z dátumov uvediem do stĺpca 6?
rogalo
14.07.09,11:32
Uvedieš posledný termín t.j. 28.6. tak je to aj v predmetnom tlačive napísané, ale prečo dátum do stĺpca 6
anna81
17.07.09,09:13
Ďakujem, iba som si chcela overiť či naozaj ten posledný dátum. A prečo do stĺpca 6? Ja som z toho celá dopletená, ale myslím si, že keď sa odmena vyplatila v júni, tak to patrí do stĺpca 6. Alebo nie?
anna81
14.08.09,08:24
Ahojte, v TVJ len začínam a nik mi nevie poradiť, štatutári si myslia že mám vedieť všetko...
Naša TVJ ide vyplácať hráčom stravné (tzv. kalorné), v akej výške majú na toto kalorné nárok? V hodnote stravného lístka? Stačí ak sa vypíše prezenčná listina hráčov, suma kalorného a podpis hráča že si to prevzal?
Aké sú ďalšie povinnosti firmy pri vyplácaní tohoto kalorného? A kde sa to zaúčtuje v peňažnom denníku?
Viem že je to priveľa otázok naraz, ale mám čo robiť, a hlavne študovať o týchto občianských združeniach a jednoducho nestíham.
nájde sa nejaká dobrá duša čo sa tomuto venuje a poradí mi? :mee:
an-ps
23.03.10,07:37
Ahojte, ja účtujem Ju v malej dedinskej TVJ. Dostali sa mi do ruky takéto doklady: potvrdenie od lekára za ošetrenie hráča, prášok na pranie, minerálka a keksy (vraj to kupujú žiakom namiesto stravného) a príjem za elektriku (preddavky neplatili, platila ich obec, ale preplatok poslali TVj, o takú sumu vyplatí obec menšiu dotáciu).
Sú tieto príjmy oslobodené od dane? Kde ich mám uviesť v peňažnom denníku?
Ďalej by ma zaujímalo, ako riešite stravné hráčom. U nás majú zoznam hráčov, ktorí podpísali, že prevzali sumu 3,60 €. Môže si TVJ celú túto sumu uviesť do výdavkov? (viem, že čo sa týka stravného, zamestnávateľ prepláca 55%, ale toto nie sú klasický zamestnanci, tak neviem ako to funguje)!
A šte by ma zaujímalo, ako riešite dopravu hráčov na zápas. u nás chodia vlastnými autami, pretože TVJ nevlastní autobus. Hráčom prepláca benzín, ktorý nemôžem zaradiť do výdavkov. Ako dostať tento výdaj do výdavkov čo najjednoduchšou cestou?
Prosím skúsenejších o radu.
an-ps
24.03.10,08:17
Prosím, nenájde sa nik, kto by mi poradil!
Mydliarova
13.04.12,08:38
Aj ja som dostala v r. 2011 účtovníctvo a doklady OFK. Kontrolórka nám vyhodila doklady týkajúce sa občerstvenia pre hráčov. Vie mi niekto poradiť, ako správne dokladovať stravné pre hráčov??? Čo je uznané ako občerstvenie????
Ďakujem.
Solarova
31.05.12,07:15
Ahojte , ja by som sa chcela spýtať na TVJ v tomto roku 2012 . Počula som, že vraj je už povinnosť prihlasovať rozhodcov na sociálku. Čo je na tom pravdy ? Používame príkazné zmluvy . ďakujem
anna81
15.06.12,10:24
Ahojte , ja by som sa chcela spýtať na TVJ v tomto roku 2012 . Počula som, že vraj je už povinnosť prihlasovať rozhodcov na sociálku. Čo je na tom pravdy ? Používame príkazné zmluvy . ďakujem


áno, príkazné zmluvy sa už musia hlásiť do soc.p
my sme začali používať namiesto príkazných zmlúv dohody o vykonaní práce, je to síce časovo náročnejšie, ale vychádzajú menšie odvody ako z príkazných zmlúv
anna81
15.06.12,10:25
prosím Vás, prvý krát sme vyplácali odmenu štatutárom v januári 2012 za rok 2011. Môžem túto odmenu, odvody a daň v JU zúčtovať ešte v r.2011? alebo to partí do r.2012?
cibka1
25.03.13,09:25
TVJ prijala v roku 2012 2% z daní, ako tento príjem zaúčtovať v JU?