stesynka
09.01.09,13:17
Dobrý deň. vedel by mi niekto poradiť, aký je postup, ak chcem opätovne nastúpiť na RD, z dôvodu že je moje dieťa často choré - po nástupe do MŠ? Aké potvrdenia treba vybaviť na ÚPSVaR? Ako je to s posudkom od lekára? Dáva tento posudok pediater, na základe iných vyšetrení? Môže mi niekto objasniť, ako to funguje? Ďakujem.
veronikasad
09.01.09,12:19
Dobrý deň. vedel by mi niekto poradiť, aký je postup, ak chcem opätovne nastúpiť na RD, z dôvodu že je moje dieťa často choré - po nástupe do MŠ? Aké potvrdenia treba vybaviť na ÚPSVaR? Ako je to s posudkom od lekára? Dáva tento posudok pediater, na základe iných vyšetrení? Môže mi niekto objasniť, ako to funguje? Ďakujem.
Uveď prosím vek dieťaťa
stesynka
09.01.09,12:35
v novembri 2008 mal 3 roky. od 10.11.2008 zacal chodit do skolky a od vtedy je stale chory, chodime s nim po lekaroch, ma strasne slabu imunitu /zistili po krvnych testoch/.
veronikasad
09.01.09,12:41
v novembri 2008 mal 3 roky. od 10.11.2008 zacal chodit do skolky a od vtedy je stale chory, chodime s nim po lekaroch, ma strasne slabu imunitu /zistili po krvnych testoch/.
Skús požiadať UPSVaR o priznanie vyplácania rodičovského príspevku do 6 rokov veku dieťaťa pre nepriaznivý zdravotný stav.
Potom požiadaš zamestnávateľa o predlženie rodičovskej dovolenky.
Bez vyplácania rodičovského príspevku je to len neplatené voľno a zamestnávateľ ti nemusí vyhovieť.
stesynka
09.01.09,13:16
ja ale nie som este zamestnana. k 30.10.2008 som dala vypoved podla par. 67, a momentalne som este evidovana na ÚPSVaR.