Micinka
09.01.09,13:27
Ahojte všetci,
potrebujem radu, mám bloky z RP ale akosi mi miznú čo stým? Pýtala som sa aj na DÚ a tam mi povedali, že oni nevedia. Čo keď mi príde daňová kontrola a bločik bude nečitateľný?
A ešte mám jednú otázočku musím účtovať napr. kúpu tlačiarne, faxu ako DM a založiť mu kartu, keď hodnota je do 650€ alebo to môžem dať rovno do réžie?:)
veronikasad
09.01.09,12:32
Ahojte všetci,
potrebujem radu, mám bloky z RP ale akosi mi miznú čo stým? Pýtala som sa aj na DÚ a tam mi povedali, že oni nevedia. Čo keď mi príde daňová kontrola a bločik bude nečitateľný?
A ešte mám jednú otázočku musím účtovať napr. kúpu tlačiarne, faxu ako DM a založiť mu kartu, keď hodnota je do 650€ alebo to môžem dať rovno do réžie?:)
Pozri tu :

http://www.porada.sk/t12207-ofotene-blocky.html?highlight=ofoten%E9+blo%E8ky+ERP
Micinka
09.01.09,19:12
A na druhu otázočku mi bude vedieť niekto poradiť?
Zoltán Kovács
09.01.09,19:18
A ešte mám jednú otázočku musím účtovať napr. kúpu tlačiarne, faxu ako DM a založiť mu kartu, keď hodnota je do 650€ alebo to môžem dať rovno do réžie?:)


Môžeš dať jednorázovo do výdavkov. Ale treba ich viesť v operatívnej evidencii.
Johanka
09.01.09,19:20
§10 Postupov účtovania JÚ
(25) Hmotný majetok podľa odseku 12 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu18) alebo je nižšie, možno zaradiť do dlhodobého hmotného majetku, ak doba použiteľnosti je dlhšia ako jeden rok.

(26) Hmotný majetok podľa odseku 12 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu18) alebo je nižšie, s dobou použiteľnosti dlhšou ako jeden rok, ktorý nebol zaradený do dlhodobého hmotného majetku, sa účtuje ako zásoby.

odkaz 18 je na Zákon o dani z príjmov, čítaj od §22.
junes
11.01.09,14:05
este k tym blockom z RP - ja ich najskor na originali podpisem - modrym perom a potom kopirujem.
ekopo
11.01.09,14:17
Začínam sa pýtať, hlavne v tomto období: prečo sa pred položením otázky najskôr nehľadá?
Stavím sa, že najneskôr zajtra tu bude otázka ohľadne uplatnenia paušálnych výdavkov v účtovníctve, alebo : aká je nezdaniteľná čiastka na rok 2008
Rozalka
11.01.09,14:24
Takže, KSENP .... všetko je tu: http://www.porada.sk/t97920-suhrn-2008-a.html
Johanka
11.01.09,14:30
este k tym blockom z RP - ja ich najskor na originali podpisem - modrym perom a potom kopirujem.
A čo tým modrým podpisom dosiahneš :) ?