renkav
09.01.09,14:28
Dobry den,potrebovala by som surne poradit.Som na rodicovskej dovolenke a nemam ziadne ine prijmy,teraz ma moj zamestnavatel u ko´toreho som pracovala pred nastupom na matersku poziadal o vypomoc na 1 tyzden na 3-4 hodiny denne.bude to na dohodu.ine prijmy neplanujem,.chem sa spytat ci budem zo ziskaneho zarobku pkaltit dan,ci musim podavat danove priznanie,alebo ako to funguje,cio z toho vy´plynie.zarobok bude totiz nizky,nie viac ako 150EUR.tak neviem ci sa mi oplati tam ist ak budem mat potom kopec behaciek po uradopch koli tomu.dalsie brigady ani dohody nepolanujem,je to jednorazova vypomoc.dakujem za rady.
a este ma napadlo,niekde som tu citala ze treba podpisat nejake Vyhlasenie na zdanenie prijmov zo zavislej cinnosti.to podpisem pri podpise dohody?alebo kde sa to podpisuje?ak som to spravne pochopila,vtedy by som nemusela robit danove priznanie a platit dan.neviem sa v tom vobvec orientovat a tak ocenim kazdu radu.dakujem!
Evanka
09.01.09,13:43
Dobry den,potrebovala by som surne poradit.Som na rodicovskej dovolenke a nemam ziadne ine prijmy,teraz ma moj zamestnavatel u ko´toreho som pracovala pred nastupom na matersku poziadal o vypomoc na 1 tyzden na 3-4 hodiny denne.bude to na dohodu.ine prijmy neplanujem,.chem sa spytat ci budem zo ziskaneho zarobku pkaltit dan,ci musim podavat danove priznanie,alebo ako to funguje,cio z toho vy´plynie.zarobok bude totiz nizky,nie viac ako 150EUR.tak neviem ci sa mi oplati tam ist ak budem mat potom kopec behaciek po uradopch koli tomu.dalsie brigady ani dohody nepolanujem,je to jednorazova vypomoc.dakujem za rady.
a este ma napadlo,niekde som tu citala ze treba podpisat nejake Vyhlasenie na zdanenie prijmov zo zavislej cinnosti.to podpisem pri podpise dohody?alebo kde sa to podpisuje?ak som to spravne pochopila,vtedy by som nemusela robit danove priznanie a platit dan.neviem sa v tom vobvec orientovat a tak ocenim kazdu radu.dakujem!
Daň musí zamestnávateľ zraziť aj z dohôd vykonávaných mimo PP. Ak však podíšeš vyhlásenie, odpočíta ti odpočítateľnú položku a pri nižšom príjme ti nevznikne povinnosť odviesť daň. O ročné zúčtovanie danie môžeš požiadať zamestnávateľa. Ak sa však bude jednať o zrážkovú daň (podľa výšky mesačného príjmu), v prípade, že budeš chcieť daň vrátiť, podáš si DP sama.
Ak si však poberateľkou rodičovského príspevku, nesmieš mať dieťa umiestnené v školskom zariadení, ktoré je zaradené do siete škôl a školských zariadení, kde boli na dieťa poskytnuté prostriedky zo štátneho rozpočtu.
brčko
09.01.09,14:21
Podla zákona o dani z príjmov (este za slovenskej koruny) platilo, ak by si mala príjem na dohodu do 5000,-, tak by si mala zrážkovú dan a to už je dan vysporiadaná, takže netreba DP ani ročné zúčtovanie. No je výhodné si podať DP, potom dan vrátia.

Ak podpíšeš vyhlásenie k dani, tak pri príjme do výšky nezdanitelnej čiastky (do 12/08 platilo 8208,-, od 1/09 cca 8624,-) platiť dan nebudeš.
renkav
09.01.09,14:34
vdaka za info,este ma zaujima,ci to vyhlasenie mam podpisat so zamestnavatelom pri podpisani dohody alebo kde a cki teda vlastne musim to danove priznanie robit.nerozumiem moc tomu.jedna sa len o ten jeden tyzden nic ine neplanujem v tomto roku a bude to max do tych 150EUr.takze co to pre mna znamena prakticky.co mam urobit alebo kde oi co poziadat.vcdaka