johnybee
09.01.09,14:47
1,Je možné uplatniť stratu z predaja podielových fondov, ak áno, do akej výšky? Som zamestnanec a mám aj príjmy prenájmu nehnuteľnosti.
2,Môžem požiadať o vrátenie zrážkovej dane z bežného účtu, stavebného sporenia, termínovaného vkladu (daň zrazená vopred s vyplateným výnosom), DDP, 2.pilier, ING konto? Jedná sa stratu cca.100 tis, ktorá prevyšuje zrazené úroky zo všetkých vlastnených fin. produktov.

Ďakujem za odpoveď.
Zoltán Kovács
09.01.09,13:52
1,Je možné uplatniť stratu z predaja podielových fondov, ak áno, do akej výšky?

§ 7

Príjmy z kapitálového majetku


(6) Do základu dane (čiastkového základu dane) sa zahrnie suma, o ktorú úhrn príjmov podľa odseku 1 písm. g) prevyšuje úhrn vkladov podielnika; za vklad podielnika sa považuje predajná cena vyplateného (vráteného) podielového listu pri jeho vydaní. Ak úhrn vkladov podielnika prevyšuje úhrn príjmov podľa odseku 1 písm. g), na rozdiel sa neprihliada.

2,Môžem požiadať o vrátenie zrážkovej dane z bežného účtu, stavebného sporenia, termínovaného vkladu (daň zrazená vopred s vyplateným výnosom), DDP, 2.pilier, ING konto? Áno je možnosť.

Jedná sa stratu cca.100 tis, ktorá prevyšuje zrazené úroky zo všetkých vlastnených fin. produktov.

Ďakujem za odpoveď.


V citáte.
Vladimír Ozimý
09.01.09,13:53
Vo vašom prípade ide o príjem podľa § 7 ods. 1 písm. g) - príjem z predaja podielových listov. To ako sa máte správať vo vzťahu k zdaneniu vám hovorí par 7 ods. 6 zákona o dani z príjmov. Tam je jednoznačne uvedené že ak vklady prevyšujú príjem na rozdiel sa neprihliada. T.j. stratu si uplatniť nemôžete.
Vladimír Ozimý
09.01.09,13:54
V citáte.

si ma predbehol :). Všetko dobré do nového roku Smith
johnybee
09.01.09,14:15
Ďakujem za odpoveď.
Akým spôsobom je možné o vrátenie zrážkovej dane požiadať?
bepo
10.01.09,07:40
Formou daňového priznania na daň z príjmov.