Evina H.
09.01.09,20:20
Ahojte,
chcem vás poprosiť o radu. Mali sme na dohodu o vykonaní práce nejakých ludí a platili sme za nich ubytovanie na internáte školy. Môžem dať tieto príjmové doklady do nákladov ? Sú to len príjmové bločky s bločkami o daňi za ubytovanie od mesta. Nemám žiadne faktúry k tomu. Som nováčik a naozaj neviem čo s tým. Neni nejaký zákon že si to mali hradiť sami ?
Ak to môžem dať do nákladov , ako to zapíšem do peňažného denníka.

Prosím o radu, ďakujem
Johanka
09.01.09,19:25
Daj si do vyhľadávania " ubytovanie zamestnanci " a čítaj ;)
ekopo
10.01.09,07:05
Nakoľko to bol Tvoj prvý príspevok, čiže prvá otázka na tomto fóre a predpokladám nie si zbehlá v hľadaní, resp. nevieš čo a ako, tak odpoveď je nasledovná: Ak boli dohodári Vašimi zamestancami, nič nebráni tomu, aby tento výdavok nebol zaúčtovaný ako VOZD - PR. Stačí aj PPD ak budú na ňom vyznačené náležitosti a popis prípadu, teda ubytovanie...

Ale vždy najskôr použi vyhľadávanie - to platí aj pre ostatných :)
Evanka
10.01.09,07:32
Nakoľko to bol Tvoj prvý príspevok, čiže prvá otázka na tomto fóre a predpokladám nie si zbehlá v hľadaní, resp. nevieš čo a ako, tak odpoveď je nasledovná: Ak boli dohodári Vašimi zamestancami, nič nebráni tomu, aby tento výdavok nebol zaúčtovaný ako VOZD - PR. Stačí aj PPD ak budú na ňom vyznačené náležitosti a popis prípadu, teda ubytovanie...

Ale vždy najskôr použi vyhľadávanie - to platí aj pre ostatných :)
V podstate súhlasím, iba skúsim doplniť môj názor.
V takomto prípade by som v Dohode zakotvila, že firma im zabezpečí ubytovanie, ktoré bude nákladom firmy. Lepšie by bolo, keby bol výdavkový doklad na meno firmy (hlavne ak je ubytovňa aj z-teľ platcom DPH).

Druhá možnosť je, že im firma prepláca pracovné cesty. V Dohode to musí byť písomne dohodnuté, a týkalo by sa to, okrem nocľažného, aj cestovného a stravného.
Evina H.
10.01.09,19:43
ďakujem veľmi pekne, je tu strašne veľa informácií na tychto strankach ale dufam že sa tu skoro zorientujem a vždy najdem čo potrebujem. ďakujem