marians
09.01.09,21:48
Na základe akého dokladu môžem použiť zníženú sadzbu dane z mot. vozidiel keď v tech. preukaze to nevidím nikde napísané, ale viem, že vozidlo spĺňa EURO4?
ekonella
09.01.09,20:54
Musíš mať iný doklad - certifikát,alebo je to uvedené v zelenej karte vozila.
V TP to nie je uvádzané.
Rozalka
09.01.09,20:55
Je to zašifrované v TP.
Kuk sem: http://www.porada.sk/791713-post5.html

Poznámka: znížená sadzba sa na osobné MV nevzťahuje.
Marína
09.01.09,21:41
Rozalka, aj ja potrebujem uviesť zníženú sadzbu dane, neviem však vypátrať VZN pre Košice, t. z. že ak k zníženej sadzbe nebolo vydané, znížiť nemôžem?!
liba2
09.01.09,22:53
Rozalka, aj ja potrebujem uviesť zníženú sadzbu dane, neviem však vypátrať VZN pre Košice, t. z. že ak k zníženej sadzbe nebolo vydané, znížiť nemôžem?!Tak toto by aj mňa zaujímalo + kde sa o tom píše (§§), ďakujeeem :)
mandula
10.01.09,08:38
Rozalka, aj ja potrebujem uviesť zníženú sadzbu dane, neviem však vypátrať VZN pre Košice, t. z. že ak k zníženej sadzbe nebolo vydané, znížiť nemôžem?!


Tak toto by aj mňa zaujímalo + kde sa o tom píše (§§), ďakujeeem :)

Keď VÚC vo svojom VZN neumožňuje zníženie sadzby dane na vozidlá splňajúce normy Euro 3, 4, 5, tak sa dajú použiť len základné sadzby podľa celk.hmotn. a počtu náprav. Možnosť znižiť sadzbu dane legislatíva necháva na VÚC, no nie každé VÚC-ko využilo takú možnosť. V zákone sa o tom píše tu:

§ 86
Oslobodenie od dane
................
(2) Vyšší územný celok môže vo všeobecne záväznom nariadení 44) podľa miestnych podmienok znížiť daň na vozidlo používané

a) ako vozidlo záchrannej zdravotnej služby, 45) vozidlo banskej záchrannej služby, vozidlo horskej záchrannej služby, vozidlo leteckej záchrannej služby a vozidlo požiarnej ochrany,
b) ako vozidlo pravidelnej autobusovej dopravy v rozsahu výkonu vo verejnom záujme,
c) ako vozidlo používané výhradne v poľnohospodárskej výrobe a v lesnej výrobe,
d) na podnikanie, ktoré spĺňa limity úrovne EURO 3, EURO 4 alebo EURO 5. 45a)

Čo som pozerala VZN Košického samosprávneho kraja, taká možnosť tam nie je, je tam len jedna sadzba.
Rozalka
10.01.09,09:57
Keď VÚC vo svojom VZN neumožňuje zníženie sadzby dane na vozidlá splňajúce normy Euro 3, 4, 5, tak sa dajú použiť len základné sadzby podľa celk.hmotn. a počtu náprav. Možnosť znižiť sadzbu dane legislatíva necháva na VÚC, no nie každé VÚC-ko využilo takú možnosť. V zákone sa o tom píše tu:

§ 86
Oslobodenie od dane
................
(2) Vyšší územný celok môže vo všeobecne záväznom nariadení 44) podľa miestnych podmienok znížiť daň na vozidlo používané

a) ako vozidlo záchrannej zdravotnej služby, 45) vozidlo banskej záchrannej služby, vozidlo horskej záchrannej služby, vozidlo leteckej záchrannej služby a vozidlo požiarnej ochrany,
b) ako vozidlo pravidelnej autobusovej dopravy v rozsahu výkonu vo verejnom záujme,
c) ako vozidlo používané výhradne v poľnohospodárskej výrobe a v lesnej výrobe,
d) na podnikanie, ktoré spĺňa limity úrovne EURO 3, EURO 4 alebo EURO 5. 45a)

Čo som pozerala VZN Košického samosprávneho kraja, taká možnosť tam nie je, je tam len jedna sadzba.


... zvýrazňujem a zdôrazňujem: Môže, ale nemusí ...
Marína
10.01.09,11:05
To, že nemusí, je jasné. Mne skôr išlo o to, že som nevedela, či vôbec bolo vydané VZN(a ak bolo, čo obsahuje), pretože ho neviem na nete nájsť. Mandula, pridaj link, prosím. Ja som najčerstvejšie našla z 2.11.2006 č.4/2006. Pátram, či nebolo prijaté ďalšie VZN.
mandula
10.01.09,11:44
To, že nemusí, je jasné. Mne skôr išlo o to, že som nevedela, či vôbec bolo vydané VZN(a ak bolo, čo obsahuje), pretože ho neviem na nete nájsť. Mandula, pridaj link, prosím. Ja som najčerstvejšie našla z 2.11.2006 č.4/2006. Pátram, či nebolo prijaté ďalšie VZN.

áno, je to VZN č. 6/2006, aktualizované 17. decembra 2008, link tu, roluj smerom nadol, hneď prvý článok za úvodom:
http://www.vucke.sk/APIR/sk/Urad_KSK/Cinnosti_KSK/Doprava/Stranky/Default.aspx
veronikasad
10.01.09,12:00
Rozalka, aj ja potrebujem uviesť zníženú sadzbu dane, neviem však vypátrať VZN pre Košice, t. z. že ak k zníženej sadzbe nebolo vydané, znížiť nemôžem?!
Ocenenie v tomto príspevku som pridala omylom, požiadala som admina o zrušenie.
Marína
10.01.09,12:14
áno, je to VZN č. 6/2006, aktualizované 17. decembra 2008, link tu, roluj smerom nadol, hneď prvý článok za úvodom:
http://www.vucke.sk/APIR/sk/Urad_KSK/Cinnosti_KSK/Doprava/Stranky/Default.aspx
Veľmi pekne ďakujem.:) Ďalší bodík už pridať nejde.;)
julinka1
17.01.09,13:06
v TP mám na r. 49 údaj: 49RI-0404010, rok výroby 2006 dieslový motor
kat. N - je možné, že na toto auto sa nevzťahuje zníženie sadzby? / VUC trnava - sadzby povolené
Rozalka
17.01.09,15:03
Hľadala som, no fakt som také nenašla. Čo je to, aké vozidlo?
adenka
18.01.09,06:09
Dostala som podklady na Daňové priznanie z MV. Má 2 autá a sú to Felícia a Kia Rio. Falícia mi je jasná, ale na Kiu Rio mi napísal, že spĺňa normu EURO4, ale podľa TP je to osobné vozidlo.
Podľa mňa tieto znížené sadzby platia len pre úžitkové vozidlá
a autobusy. A Kia je v kategórii M1 a teda sa jej týkajú normálne sadzby dane. Myslím si správne? Ďakujem.
Anja111
18.01.09,07:15
Dostala som podklady na Daňové priznanie z MV. Má 2 autá a sú to Felícia a Kia Rio. Falícia mi je jasná, ale na Kiu Rio mi napísal, že spĺňa normu EURO4, ale podľa TP je to osobné vozidlo.
Podľa mňa tieto znížené sadzby platia len pre úžitkové vozidlá
a autobusy. A Kia je v kategórii M1 a teda sa jej týkajú normálne sadzby dane. Myslím si správne? Ďakujem.
Áno, uvažuješ správne.
adenka
18.01.09,07:20
ďakujem.