ariame
09.01.09,23:40
ahojky,

Moja otazka je nasledovna.
Ak kupim urcity predmet- dajme tomu elektroniku v predajni, mozem to nasledovne predat v mojej buducej predajni?
dam onkretny priklad: ak naprikald kupim v tescu pristoj na detekovanie plynu v miestnosti mozem to nasledne predat v mojej predajni??? alebo je to neako obmedzene?

dakujem za odpoved
ariame
09.01.09,22:42
este jedna podotazka-

ak napriklad kupim dizajnersku / znackovu vec v obchode ...mozmem to nasledne normalne predat? alebo musim mat od nich neake povolenie?
liba2
09.01.09,23:03
ahojky,

Moja otazka je nasledovna.
Ak kupim urcity predmet- dajme tomu elektroniku v predajni, mozem to nasledovne predat v mojej buducej predajni?
dam onkretny priklad: ak naprikald kupim v tescu pristoj na detekovanie plynu v miestnosti mozem to nasledne predat v mojej predajni??? alebo je to neako obmedzene?
dakujem za odpoved


este jedna podotazka-
ak napriklad kupim dizajnersku / znackovu vec v obchode ...mozmem to nasledne normalne predat? alebo musim mat od nich neake povolenie?Keď niečo kúpiš, t.j. zaplatíš, je to tvoje.... a so svojim si môžeš urobiť čo chceš.
V tomto prípade asi chceš s tým obchodovať ako živnostník... môžeš.
ariame
17.01.09,00:53
ahojky,

dik za odpoved. si si tym isty? plati to uplne na vsetko?
Zoltán Kovács
17.01.09,06:55
ahojky,

dik za odpoved. si si tym isty? plati to uplne na vsetko?

Až na vymedzené komodity áno. Je tovar na ktorého predaj potrebuješ špeciálne povolenie (zbrane, strelivo .... atď).
ariame
17.01.09,14:56
co napriklad znackovy tovar?
nemozes si kupit napr.kabelky od Channel a potom ich predavat na internete cez svoj obchod. nie?
Filip Glasa
17.01.09,17:16
nemozes si kupit napr.kabelky od Channel a potom ich predavat na internete cez svoj obchod. nie?
ak sú legálne nadobudnuté, platíš dane, máš živnosť atď., tak môžeš.

Ale v tomto prípade bude skôr problém v tom, že pôjde o nelegálnu napodobneninu.