Pezinčan
10.01.09,17:48
Zdravim,
zaujimalo by ma ako to je pri zachrannych akciach v horach. Viem, ze existuje povinnost uhradit naklady pri zachrannej akcii horskej sluzby a existuje poistenie voci takymto udalostiam.
Mna by vsak zaujimalo ako je to ked idem na turistiku do Malych Karpat, kde neposobi horska sluzba, v pripade, ze by som sa stratil a bola by nutna zachranna akcia. Ak by sa tak stalo musel by som hradit nejake naklady? Vztahuje sa toto poistenie aj na takuto situaciu?
Dakujem
Beella
10.01.09,17:23
Cez leto sme sa poisťovali do hôr, kde nie je stála záchranná služba. Poistenie do hôr má platnosť na celom území SR. Čiže ak aj ide človek na turistiku do oblastí bez stálej služby a nedajbože by sa niečo stalo a záchranári musia zasahovať - ste poistne krytý.
V prípade, že by turista išiel na turistický chodník, ktorý je uzavretý, alebo by bol opitý, resp. pod vplyvom drog, išiel na túru v zime, keď je vyhlásené lavínové nebezpečenstvo.... - vtedy poisťovňa odmietne poistné vyplatiť.

My by sme bez poistenia do hôr a na dovolenku neodišli.

Google našiel k tomu tiež kopu informácií ;) http://www.google.sk/search?hl=sk&q=poistenie+do+h%C3%B4r&btnG=H%C4%BEada%C5%A5+v+Google&meta=&aq=f&oq=