JulcoZulco
10.01.09,19:59
ahojte, prosim o radu - idem sa stahovat a tam planujem zriadit internet. ceny sa totalne lisia u kazdeho jedneho a ja viem akurat tak o 3 najvacsich poskytovateloch. ake mam predstavy? mesacna suma do 500sk / 16,6Eur, co sa tyka rychlosti, malo by to byt nieco pre laptop - staci uplny priemer a co sa tyka dat, tak stahujem aj filmy (nie sice pravidelne, ale stahujem). ktory internet by ste poradili a odporucili a co by stal? vdakaaa :)
skaspa
10.01.09,19:44
ahojte, prosim o radu - idem sa stahovat a tam planujem zriadit internet. ceny sa totalne lisia u kazdeho jedneho a ja viem akurat tak o 3 najvacsich poskytovateloch. ake mam predstavy? mesacna suma do 500sk / 16,6Eur, co sa tyka rychlosti, malo by to byt nieco pre laptop - staci uplny priemer a co sa tyka dat, tak stahujem aj filmy (nie sice pravidelne, ale stahujem). ktory internet by ste poradili a odporucili a co by stal? vdakaaa :)
ak máš možnosť a sú k vám natiahnuté optické káble, tak jednoznačne fibernet; fibernet promo za 399 Sk s DPH neobmedzený, pri rýchlosti 10 Mbit/s; mám ho a som nadmieru spokojný, film cca 700 MB stiahnutý max. do 15 minút
marko182
10.01.09,20:01
Zalezi od toho, ake mas moznosti pripojenia v danej lokalite. Urcite odporucam pevne pripojenie (kablovka, optika, DSL,...) a nie mobilne. Taktiez treba zvazit, kolko dat mesacne prenesies. Ci ti staci niekolko GB mesacne, alebo ci potrebujes neobmedzene pripojenie. Napr. v pripade DSL su aj programy, kde cez pracovne dni vyuzivas predplatene data a cez vikend su data neobmedzene (napr. na prilezitostne stahovanie).
lorelei
10.01.09,20:03
ak máš možnosť a sú k vám natiahnuté optické káble, tak jednoznačne fibernet; fibernet promo za 399 Sk s DPH neobmedzený, pri rýchlosti 10 Mbit/s; mám ho a som nadmieru spokojný, film cca 700 MB stiahnutý max. do 15 minút

to zaujima aj mna, a da sa nejako zistit, kde vsade je pokrytie? dakujem
alaya1
10.01.09,20:18
to zaujima aj mna, a da sa nejako zistit, kde vsade je pokrytie? dakujem
stranka orange, pripadne orange doma.
JulcoZulco
10.01.09,20:25
supis, dik za rady :). dostupnost by mala byt dobra pre vsetky, bo sa to tyka bratislavy.. to je ten fiber net promo, co teraz davaju v reklamach? :P
skaspa
10.01.09,20:28
to zaujima aj mna, a da sa nejako zistit, kde vsade je pokrytie? dakujem
konkrétne je to:
http://www.orange.sk/web/prevas/pokrytie/pokrytie-optikou.html
pokrytie nájdeš len vo veľkých mestách a aj to len v prevažne husto zaľudnených častiach (sídliskách); keď som sa pýtal montérov od orange-u, či je možné dotiahnuť optiku aj do rodinného domu, tak mi povedali, že zatiaľ iba v Bratislave v jednej časti to spravili ako pokus pre nejakú oblasť s novo postavanými rodinnými domami; ináč zatiaľ nie

supis, dik za rady . dostupnost by mala byt dobra pre vsetky, bo sa to tyka bratislavy.. to je ten fiber net promo, co teraz davaju v reklamach? :P
fibernet všeobecne, môžeš si vybrať zo 4 možností, promo je zatiaľ akcia a je najlacnejší (a najpomalší, ale bohato postačuje), promo sa dá objednať do 31.1.2009
Fero11
11.01.09,04:31
optika sa taha len tam, kde je sustredenych viac obyvatelov (sidliska) asi by sa im to neoplatilo tahat do nejakych mensich miest, ale zase v mensich mestach moze byt Turbo4 od t-comu a to je 12MBps co tiez nieje zle, ale cena v akcii je 1190 Sk http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1465§ion=home zase celkom dobre je aj turbo3, sice 3x mensia rychlost, ale zmestil by si sa do 500Sk
koed
11.01.09,07:16
Ak mate upc kabel zavedeny, odporucam chello medium...
ekopo
11.01.09,07:21
ak je možné, tak optiku
dnešné moje meranie:

Dátum a čas: 11.01.2009 09:17
Rýchlosť downloadu: 30 213,62 kbit/s (3 776,70 kB/s)
Rýchlosť uploadu: 2 322,87 kbit/s (290,36 kB/s)
Fero11
11.01.09,09:06
2 koed a ekopo
To je vsetko pekne, ale nebyva kazdy na najvacsich sidliskach v BA, KE, PO, ZA, BB atd.... bohuzial, moznost mat chello alebo optiku je len tam.
T-com ma kabel skoro vsade, myslim ze telefon je v kazdej dedine i ked niekde je moznost mat len dial up, ale myslim ze na vacsine by mal byt uz aj dsl
ekopo
11.01.09,09:17
To je všetko pekné. T-com stačilo. Bývam na malom sídlisku v malom okresnom meste. Je tu optika, aj chello....Hold na dedinách v tomto smere smola. Oni majú zdravý vzduch ......
STRELEC
11.01.09,09:19
To je všetko pekné. T-com stačilo. Bývam na malom sídlisku v malom okresnom meste. Je tu optika, aj chello....Hold na dedinách v tomto smere smola. Oni majú zdravý vzduch ......
Alebo aj nie :confused:.
Máme mestský vzduch a nemáme optické káble :mee::mee:
ekopo
11.01.09,09:50
Alebo aj nie :confused:.
Máme mestský vzduch a nemáme optické káble :mee::mee:
...a to máte 2x viac obyvateľov ako my :)
Fero11
11.01.09,16:20
To je všetko pekné. T-com stačilo. Bývam na malom sídlisku v malom okresnom meste. Je tu optika, aj chello....Hold na dedinách v tomto smere smola. Oni majú zdravý vzduch ......Pokial 45 000ove mesto povazujes za male hmmmmm
Fero11
11.01.09,16:22
Alebo aj nie :confused:.
Máme mestský vzduch a nemáme optické káble :mee::mee:
Asi byvas na nespravnom sidlisku :D
STRELEC
11.01.09,17:30
Asi byvas na nespravnom sidlisku :D
Tak to teda upresním. Nebývam na sídlisku Prešova, ale v obci sice samostatnej, ale "prilepenej" na Prešov. Do profilu som dal PO, lebo tu bývame len 6-7 rokov. Predtým (celý život okrem VŠ) som a sme bývali v PO. A Prešov každý vie, kde je. Aj Peter Nagy sa zviditeľnil pred rokmi tým, že prehlásil, že je "z malého mesta pri Košiciach". Teraz sa už k Prešovu priznáva, ale už to má márne :)).

PS: A ešte ad "ekopo" : nemal by si tie súradnice písať naopak. Mne to GPS berie naopak. A Tvoje "okresné mestečko" mi je blízke ... robím tam pre jednu firmu mzdy :)
bobino38
12.01.09,06:09
ak máš možnosť a sú k vám natiahnuté optické káble, tak jednoznačne fibernet; fibernet promo za 399 Sk s DPH neobmedzený, pri rýchlosti 10 Mbit/s; mám ho a som nadmieru spokojný, film cca 700 MB stiahnutý max. do 15 minút
Tak to ak sťahuješ filmy, tak to máš fajn ak za 15 minut , ale predpokladám že máš učet na rapidshare, a dobré torrenty:-)) či ftp?
Chobot
12.01.09,07:24
ak máš možnosť a sú k vám natiahnuté optické káble, tak jednoznačne fibernet; fibernet promo za 399 Sk s DPH neobmedzený, pri rýchlosti 10 Mbit/s; mám ho a som nadmieru spokojný, film cca 700 MB stiahnutý max. do 15 minút

O Fibernete uvažujem aj ja. Nevieš náhodou, či je možné pripojiť aj 2 PC? Či to náhodou zmluva nevylučuje?

A ako máš pritiahnutý internet, Cez kábel? Aký je to kábel - klasický sieťový, alebo nejaký optický a u teba doma je nejaký konvertor?

Výhodou je, že my už v dome máme natiahnuté rozvody Fibernetu, stačí sa len pripojiť.
skaspa
12.01.09,11:30
Tak to ak sťahuješ filmy, tak to máš fajn ak za 15 minut , ale predpokladám že máš učet na rapidshare, a dobré torrenty:-)) či ftp?
cez predplatený rapidshare

O Fibernete uvažujem aj ja. Nevieš náhodou, či je možné pripojiť aj 2 PC? Či to náhodou zmluva nevylučuje?

A ako máš pritiahnutý internet, Cez kábel? Aký je to kábel - klasický sieťový, alebo nejaký optický a u teba doma je nejaký konvertor?

Výhodou je, že my už v dome máme natiahnuté rozvody Fibernetu, stačí sa len pripojiť.
je možné pripojiť aj viacej PC, nevylučuje sa to;
optický kábel ti natiahnu do bytu, urobia takú maličkú skrinku cca 5x10 cm - niečo väčšie ako zásuvka, kde bude ukončenie optického kábla aj som si to dal vedľa zásuvky; z tejto skrinky ide ešte optický kábel do konvertora a odtiaľ už ide klasický ethernetový kábel na wifi router a ďalší do set-top-boxu (boxov); TV sú obmedzené na max. 3 (ku každému TV musíš mať set-top-box), ale PC obmedzené nie sú, nakoľko cez WIFI ich pripojíš koľko chceš;
ekopo
12.01.09,11:57
cez predplatený rapidshare

je možné pripojiť aj viacej PC, nevylučuje sa to;
optický kábel ti natiahnu do bytu, urobia takú maličkú skrinku cca 5x10 cm - niečo väčšie ako zásuvka, kde bude ukončenie optického kábla aj som si to dal vedľa zásuvky; z tejto skrinky ide ešte optický kábel do konvertora a odtiaľ už ide klasický ethernetový kábel na wifi router a ďalší do set-top-boxu (boxov); TV sú obmedzené na max. 3 (ku každému TV musíš mať set-top-box), ale PC obmedzené nie sú, nakoľko cez WIFI ich pripojíš koľko chceš;
môžem potvrdiť, na kábli mám 2 PC + 1 server, a cez wifi 2 NB, všetko funguje normálne, a film stiahnutý pred chvílou 730 MB (divx) za presne 3 minuty :D
cowboyka
12.01.09,15:49
ak je možné, tak optiku
dnešné moje meranie:

Dátum a čas: 11.01.2009 09:17
Rýchlosť downloadu: 30 213,62 kbit/s (3 776,70 kB/s)
Rýchlosť uploadu: 2 322,87 kbit/s (290,36 kB/s)
Ak mas op. od arange tak to meranie nemusis mat presne lebo tie speedmetre nevedia merat richlost po op. kab. tvrdenie orange tech.,najlepsia kontrola rychlosti or. in. pri stahovani je stranke stahuj .sk lebo tam ti ukaze realnu rychlost tahania to pouzivaju aj or. tech.,aspon tu v ke.
cowboyka
12.01.09,15:51
môžem potvrdiť, na kábli mám 2 PC + 1 server, a cez wifi 2 NB, všetko funguje normálne, a film stiahnutý pred chvílou 730 MB (divx) za presne 3 minuty :D
aky mas Fibernet ?????????????
cowboyka
12.01.09,15:55
Tak to ak sťahuješ filmy, tak to máš fajn ak za 15 minut , ale predpokladám že máš učet na rapidshare, a dobré torrenty:-)) či ftp?
Ako kedy ja to mam raz za 5min. inokedy za 1hod podla tohu z akej stranky tahas a nemam ziadny predplateny ucet.
dad111
13.01.09,13:38
ahojte, prosim o radu - idem sa stahovat a tam planujem zriadit internet. ceny sa totalne lisia u kazdeho jedneho a ja viem akurat tak o 3 najvacsich poskytovateloch. ake mam predstavy? mesacna suma do 500sk / 16,6Eur, co sa tyka rychlosti, malo by to byt nieco pre laptop - staci uplny priemer a co sa tyka dat, tak stahujem aj filmy (nie sice pravidelne, ale stahujem). ktory internet by ste poradili a odporucili a co by stal? vdakaaa :)
Je nejaky dovod zbytocne vyhadzovat peniaze? NEXTRA 344.-, SLOVANET 360.- 2 GB veekendy sa nepocitaju. Rychlost dobra. Ak stahujes len prilezitostne tak stahuj cez S,N ked sa to nepocita. Ak si to spocitas, za rok tak usetris tolko, ze tie filmy si mozes s kludnym svedomim pozicat z pozicovne. Ak Ti to nebude stacit, hocikedy mozes prejst na vyssi produkt, spat to uz nejde. Neviem, preco by si mal rozhadzovat peniaze ako opity namornik.
fizzy
17.01.09,12:24
Ak mas moznost sa pripojit na Orange (fibernet) tak jednoznacne odporucam! Ak nie, tak T-com Turbo2 alebo nejakeho mestskeho providera. V PP som na mestskom providerovi (aminet) a nemam vyhrady - optika. V ZA vyuzivam fibernet a zatial bezproblemov. 14mbps upload neviem presne ale asi okolo 1mbps. Nestahujem vela, i ked mam zaplatene rapidko, ale ked si sadnem za comp tak potrebujem aby mi stranky pekne rychlo natahalo, s fibernetom nieje problem. Takto oproti pomalsim (lacnejsim) pripojeniam usetris nielen nervy ale aj cas. A ta promo akcia orangeu je super.
Chobot
17.01.09,22:48
cez predplatený rapidshare

je možné pripojiť aj viacej PC, nevylučuje sa to;
optický kábel ti natiahnu do bytu, urobia takú maličkú skrinku cca 5x10 cm - niečo väčšie ako zásuvka, kde bude ukončenie optického kábla aj som si to dal vedľa zásuvky; z tejto skrinky ide ešte optický kábel do konvertora a odtiaľ už ide klasický ethernetový kábel na wifi router a ďalší do set-top-boxu (boxov); TV sú obmedzené na max. 3 (ku každému TV musíš mať set-top-box), ale PC obmedzené nie sú, nakoľko cez WIFI ich pripojíš koľko chceš;

Tie PC som si zisťoval, na router možno pripojiť 4 PC sieťovým káblom a plus 16 PC bezdrôtovo.

Ale zaujíma ma ten set-top-box. Koľko máš ty tých STB? Lebo podľa cenníka prvý STB je za 1 SK, druhý je za nejakých 900 SK ale tretí si už musím zaplatiť v plnej cene - nejakých 5 tisíc SKK.

A na ten STB sa dá napojiť len TV? Napr. ak by som chcel pozerať TV a pritom na DVD rekordéri nahrávať iný kanál (ak v tom istom čase bežia filmy, ktoré chcem vidieť), tak je to možné? Alebo jedným STB môžem pozerať len TV? Lebo potom DVD rekordér je mi na nič. Teraz mám UPC a na kábel mám napojené TV, video aj DVD rekordér - niekedy pozerám film a súčasne na DVD nahrávam druhý a na video tretí.
Fero11
18.01.09,05:01
Ak si taky narocny ze chces 2 nahravat a jeden pozerat, radsej by som sa priklonil k HTPC, ako brat 2-3 STB, ale to by chcelo ist cez SAT (tam mozes nahravat aj cely transponder)
skaspa
18.01.09,09:22
Tie PC som si zisťoval, na router možno pripojiť 4 PC sieťovým káblom a plus 16 PC bezdrôtovo.

Ale zaujíma ma ten set-top-box. Koľko máš ty tých STB? Lebo podľa cenníka prvý STB je za 1 SK, druhý je za nejakých 900 SK ale tretí si už musím zaplatiť v plnej cene - nejakých 5 tisíc SKK.

A na ten STB sa dá napojiť len TV? Napr. ak by som chcel pozerať TV a pritom na DVD rekordéri nahrávať iný kanál (ak v tom istom čase bežia filmy, ktoré chcem vidieť), tak je to možné? Alebo jedným STB môžem pozerať len TV? Lebo potom DVD rekordér je mi na nič. Teraz mám UPC a na kábel mám napojené TV, video aj DVD rekordér - niekedy pozerám film a súčasne na DVD nahrávam druhý a na video tretí.
set-top-box mám jeden,lebo mám len jeden TV; s cenami by to malo byť tak ako píšeš; jeden STB = jeden TV; ako je to s nahrávaním tak to vôbec netuším, lebo DVD rekordér nemám, ale v orange by ti mali vedieť povedať aj keď často povedia len toľko, koľko sa pýtaš; napr. TV programy si nemôžeš usporiadať ako chceš, nie je tam teletext apod. a to ti pri podpisovaní zmluvy nepovedia ak sa to neopýtaš; treba sa ich na všetko pýtať aj na to nahrávanie, lebo oni samy od seba nič nepovedia
Chobot
20.01.09,10:53
Ak si taky narocny ze chces 2 nahravat a jeden pozerat, radsej by som sa priklonil k HTPC, ako brat 2-3 STB, ale to by chcelo ist cez SAT (tam mozes nahravat aj cely transponder)

Nie som náročný, ale občas sú súčasne v TV 2 filmy, ktoré by som chcel vidieť. Alebo polovička pozerá niečo iné, tak ja si svoje veci nahrávam a pozriem neskôr. Súčasne 2 veci veľmi málokedy nahrávam, ale stalo sa.

A ešte by som sa opýtal - ak máš teda zavedený Fibernet - aký hrubý je ten optický kábel? Mám nejaké diery v stenách a montážne lišty za sedačkou a chcel by som vedieť, či sa tam ešte vojde aj ten optický kábel. Je asi tak hrubý, ako klasický anténový koaxiál? Alebo tenší?

A ešte by som rád oslovil každého, kto má Fibernet alebo FiberTV - ak existujúci zákazník získa nového, dostanú obaja 100% mesačnú zľavu (jeden mesiac zadarmo) na internet alebo na TV. Je niekto ochotný sa so mnou spojiť a akože mi doporučiť OrangeDoma? Získame na tom obaja, overoval som si to v Orangi. Najlepšie by bolo okolie BA.