Kennard
11.01.09,08:35
Dobry den,

Kedze sa zmenila vyska minimalnej mzdy zaujimalo by ma ci sa zvysili aj dotacie pri samozamestnani z minima 66500 na vyssiu sumu ?

Skusal som hladat tu:
http://www.porada.sk/t71644-dotacie-pri-vybavovani-zivnosti.html

...ale nepodarilo s mi nic o tejto sume najst.

Vdaka.
wagner
11.01.09,08:08
Na ÚP ešte tiež nevedia aká bude výška dotácie. Bola som sa pýtať a povedali že mám prísť po 20.januári
Kennard
11.01.09,08:13
Dik,ja tam mam cestu v utorok tak sa skusim spytat.
Kennard
13.01.09,12:33
Tak je to momentalne 72 tis .
Kennard
13.01.09,13:42
Nechcem zakladat duplicitne temy tak by som sa este rad spytal ako a kto kontroluje sposob pouzitia dotacie?

Je treba mat odlozene blocky a vypis z uctu?
Robia to ludia zo zivnostenskeho alebo danoveho?
veronikasad
13.01.09,14:52
Nechcem zakladat duplicitne temy tak by som sa este rad spytal ako a kto kontroluje sposob pouzitia dotacie?

Je treba mat odlozene blocky a vypis z uctu?
Robia to ludia zo zivnostenskeho alebo danoveho?
Čerpanie dotácie kontroluje UPSVaR, treba viesť jednoduché účtovníctvo.
O možnosti uplatnenia paušálnych výdavkov pri poskytnutej dotácii sa informuj na ÚPSVaR. Aj tu však musíš viesť evidenciu pohľadávok, záväzkov a zásob v časovom slede.
Doklady o nákupe a výpisy z účtu si treba odkladať.
dida2
13.01.09,15:35
Ahojte,
ak má niekto skúsenosť potrebovala by som informáciu o výške dotácie, kedže Prípravu na podnikanie som absolvovala už v dec. 2008, ale Ziadosť o dotáciu z UP budem podávať pravdepodobne až zač. februára. Bude to suma po starom, alebo už po novom?
Vdaka
veronikasad
13.01.09,15:41
Ahojte,
ak má niekto skúsenosť potrebovala by som informáciu o výške dotácie, kedže Prípravu na podnikanie som absolvovala už v dec. 2008, ale Ziadosť o dotáciu z UP budem podávať pravdepodobne až zač. februára. Bude to suma po starom, alebo už po novom?
Vdaka
Bude to iná suma, pozri prísp. č. 2
Kennard
13.01.09,19:24
Dakujem Veronika,

Z coho vlastne konkretne pozostava ten kurz pripravy na samozamestnanie?

Je to niekolkodnovy kurz alebo to trva iba jeden den?
wagner
13.01.09,19:58
V PD trval tri dni a dostali sme osvedčenie o absolvovaní. Prednášala nám účtovníčka, zamestnanci z ÚP, ŽÚ, z BIC - informácie o možnosti získania pôžičky u nich - podpora malých a stredných podnikateľov, o projektoch, a pod.
Kennard
14.01.09,06:13
Neviem ci to je novinka ale zena na urade prace spominala nieco o komisii ktora vraj cloveka preklepne ci ma na to podnikanie.

Uz to niekto absolvoval?
Co sa tam cloveka vlastne pytaju?
veronikasad
14.01.09,06:34
Neviem ci to je novinka ale zena na urade prace spominala nieco o komisii ktora vraj cloveka preklepne ci ma na to podnikanie.

Uz to niekto absolvoval?
Co sa tam cloveka vlastne pytaju?
Budeš obhajovať svoj podnikatelský zámer + nejaký test zo základov podnikania. U nás UP organizuje cez BIC 3-dňový seminár pre začínajúcich podnikatelov, takže zvládnuť test nie je problém.
Kennard
14.01.09,06:53
Dakujem Veronika,
Prosim Ta a z coho konkretne pozostava ta obhajoba?

Nieco ako maturita kde sedis pred 2-3 ludmi a oni sa pytaju otazky? Ako dlho to trva?
tuta
14.01.09,07:39
Nie je to nič zložité. Preklepnú len Tvoje vedomosti zo seminára, tak sa snaž dačo si zapamätať.
Vôbec to nie je taký strašiak ako maturita, na tunajšom úrade pohovor jednotlivca trval cca 5 minút.
mia74
14.01.09,08:19
Výška príspevku je

v bratislavskom kraji najviac 35 % zo 16-násobku celkovej ceny práce vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom sa príspevok poskytuje,
v ostatných krajoch najviac 45 % zo 16-násobku celkovej ceny práce vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom sa príspevok poskytuje.Výška príspevku je závislá od typu regiónu oprávneného na poskytovanie štátnej pomoci, od príslušnosti uchádzača o zamestnanie ku skupine znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie a priemernej miery evidovanej nezamestnanosti v okrese.

Moja aktuálna informácia je, že napríklad v okrese Banská Bystrica je výška príspevku 2 416,- Eur (72 789,- Sk), v okrese Brezno, kde je vyššia miera nezamestnanosti je príspevok 3 755,24 Eur ( 113 733,- Sk).
Kennard
14.01.09,09:10
Nie je to nič zložité. Preklepnú len Tvoje vedomosti zo seminára, tak sa snaž dačo si zapamätať.
Vôbec to nie je taký strašiak ako maturita, na tunajšom úrade pohovor jednotlivca trval cca 5 minút.

Dik, Tuta, to som chcel vediet. Ci nahodou cloveka nemoria nejakymi dlhymi skuskami.
tuta
14.01.09,10:21
Dik, Tuta, to som chcel vediet. Ci nahodou cloveka nemoria nejakymi dlhymi skuskami.


Nemáš zač :)
zverokruh
14.01.09,12:51
Chcem sa spýtať ,pretože tiež idem na pohovor ale bude formou testu a som bez prípravy.Je to ťažké??
wagner
14.01.09,13:32
Nám hovorili o písomných testoch cca 10 otázok. Obtiažnosť testu je vraj podľa vzdelania - s nízkym vzdelaním len také základy a čím vyššie vzdelanie, tým "ťažšie " otázky.
veronikasad
14.01.09,13:40
Nám hovorili o písomných testoch cca 10 otázok. Obtiažnosť testu je vraj podľa vzdelania - s nízkym vzdelaním len také základy a čím vyššie vzdelanie, tým "ťažšie " otázky.
To s tým vzdelaním myslíš vážne ? Veď na volnú živnosť nepotrebuješ žiadne vzdelanie. Napr. aj vedenie účtovníctva volná živnosť ...
wagner
14.01.09,17:41
Nejedná sa o to o akú živnosť ide. Oni to berú z toho pohľadu, že vzdelanejší musí viac vedieť. Tomu dajú náročnejšie otázky, napr. čo je to SWOT analýza apod. Aspoň tak nám to vysvetlovali. Lebo opýtať sa to takého, čo nemá vzdelanie - odpoveď by bola asi pre nich hororom.
zverokruh
15.01.09,12:37
Tak tie tasty mám za sebou,nie je to podla vzdelania.Je tam asi 10 otázok formou testu a 5 otázok na slovnú odpoved
veronikasad
15.01.09,12:39
Tak tie tasty mám za sebou,nie je to podla vzdelania.Je tam asi 10 otázok formou testu a 5 otázok na slovnú odpoved
Tak prezraď tým zvedavým, aké otázky tam boli ...