uzlik6
11.01.09,13:57
Ahoj poradaci

chcel by som sa opýtať, môže sa FoaÚ kúpiť kosačka na trávu. Vlastníci bytov si ju na schôdzi odsúhlasili bez toho že by si pozreli o čom hovorí ZoS. /182/ Nekosia sa ňou spoločne priestory len dvor ktorý nepatri spoločenstvu. Aký postih by za to mohlo mat naše spoločenstvo od kontrolných úradov.
Ďakujem za odpoveď. :confused:
Elena Navrátilová
11.01.09,13:06
Aké kontrolné orgány myslíš? Radu SVB?
Daniela1010
11.01.09,13:36
V našom spoločenstve máme zakúpenú kosačku aj vyžínač, kúpu ktorých sme financovali s Fondu opráv. Benzín do týchto kosačiek takisto uhrádzame s Fondu opráv. Veď z čoho by sa to dalo ináč kúpiť? Museli by sme sa na to iba poskladať.
Elena Navrátilová
11.01.09,13:49
A do FPOaU sa tiež skladajú vlastníci. Nedá ani štát ani nikto iný... len a len vlastníci.
uzlik6
11.01.09,17:56
SOJ a aj Rada
uzlik6
11.01.09,18:09
Sl.obch.inspekcia
uzlik6
11.01.09,18:10
Ma to nieco s opravou a udrzbou?
Elena Navrátilová
11.01.09,18:13
SOI sa nezaujíma o čerpanie FPOaU... kontrolovať to má hlavne rada SVB. Predpokladám, že na zhromaždení vlastníkov členovia rady boli a teda vedia o tom čo sa odhlasovalo uznesením. Takže ak sa niekto neobrátil na súd s námietkou voči uzneseniu nie je čo riešiť.
uzlik6
11.01.09,18:14
Z coho to hradite?My mame vytvoreny fond rezie.Je to podla teba spravne?Ma to ist z FOaU
uzlik6
11.01.09,18:19
Dakujem
peton
11.01.09,18:21
Nazvi to ako chceš, pokiaľ sa na tom vlastníci dohodli, a nikto nič proti tomu nemá tak nemá byť aký problém. Prepáč, ale zdá sa mi, že chceš za každú cenu nájsť nejakú nezákonnosť, čo vlastne hľadáš a čo tým sleduješ. Si jedným z vlastníkov, ktorým sa to nepáči? Môžeš vzniesť námietku na schôdzi v tom zmysle, že čerpať FOÚ by sa mohol aj na dôležitejšie a potrebnejšie veci. Ale ako Ti už niekoľkokrát bolo povedané, je to najmä o dohode vlastníkov.
Halli
11.01.09,18:25
Z coho to hradite?My mame vytvoreny fond rezie.Je to podla teba spravne?Ma to ist z FOaU

Myslím, že FOaU je v pohode, réžia je tvorená skôr na potreby zabezpečenia správy...

si ma pobavil s tou SOJ, ale vymazala som, tak možeš to opraviť ;)
Elena Navrátilová
11.01.09,18:25
Z coho to hradite?My mame vytvoreny fond rezie.Je to podla teba spravne?Ma to ist z FOaU

Máte vo fonde réžie určené načo je určený? Máte tam dostatok finančných prostriedkov? Máte v znluve SVB určené čo sa má čerpať z fondu réžie?
uzlik6
11.01.09,18:50
Je určeny na vyplacanie predsedu,členov rady,na zakupenie napr.kancelarskych potrieb.Inač to nie je určene na co sa ma cerpat v zmluve to proste nie je..
Elena Navrátilová
11.01.09,19:12
Ale to by malo byť určené. A poplatok na správu máte? Z toho čosi uviedol by to mal byť poplatok na správu.
Mária27
11.01.09,20:27
Ma to nieco s opravou a udrzbou?

Má to niečo spoločné s prevádzkou. Prevádzkové náklady sú práve také, ktoré považujú vlastníci za potrebné. Ide o fond prevádzky, údržby a opráv. Aj keby neišlo o priľahlý pozemok, nechú tam asi mať nekosenú lúku. Je to vaše životné prostredie.
uzlik6
12.01.09,20:15
Prepac malo to byt SOI
Halli
12.01.09,20:23
Prepac malo to byt SOI

:D , však nemám čo prepačovať , len si ma pobavil tým ...jednak ako si to napísal a jednak ako si to myslel. Nič to nemení na tom, že odpoveď sme ti dali. takže na tvoju otázku, čo si zadal ti len odpovedáme : áno, kosačka z FOaÚ. To ostatné si musíte ustriehnuť sami na aký účel bude tá kosačka slúžiť. ;)
uzlik6
12.01.09,20:41
182/1993 Z.z.

ZÁKON
NÁRODNEJ RADY SLOVENSKEJ REPUBLIKY
(3) Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy
spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku.

Koľko metrov???

Nezákonnosť... ? .... Môžeš kosiť koľko chceš... Dohoda...?
Prepáč nechránim len seba ...ale aj Teba ... Fond opráv ma byt na údržbu a opravy nie ???
Čítal si 182 ?
Maš to prepačené...
Halli
12.01.09,20:43
No uzlík, ty si už totálne zauzlený. :D
uzlik6
12.01.09,20:54
Sprava je v reźijných nakladoch spoločenstva...
moźe byť ... ?
uzlik6
12.01.09,21:00
ďakujem ...
Mária27
12.01.09,21:20
182/1993 Z.z.

ZÁKON
NÁRODNEJ RADY SLOVENSKEJ REPUBLIKY
(3) Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy
spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku.

Koľko metrov???

Nezákonnosť... ? .... Môžeš kosiť koľko chceš... Dohoda...?
Prepáč nechránim len seba ...ale aj Teba ... Fond opráv ma byt na údržbu a opravy nie ???
Čítal si 182 ?
Maš to prepačené...

A možno ten pozemok aj vydržia!
Elena Navrátilová
13.01.09,04:30
182/1993 Z.z.

ZÁKON
NÁRODNEJ RADY SLOVENSKEJ REPUBLIKY
(3) Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy
spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku.

Koľko metrov???

Nezákonnosť... ? .... Môžeš kosiť koľko chceš... Dohoda...?
Prepáč nechránim len seba ...ale aj Teba ... Fond opráv ma byt na údržbu a opravy nie ???
Čítal si 182 ?
Maš to prepačené...
Na LV máte predsa výmeru pozemku patriaceho k domu.
sthruska
13.01.09,05:44
//Na LV máte predsa výmeru pozemku patriaceho k domu.
To je pravda, ale ak sa majiteľ o pozemok nestará a v dome sú alergici, tak im iné neostáva než to pokosiť.
Elena Navrátilová
13.01.09,12:34
//Na LV máte predsa výmeru pozemku patriaceho k domu.
To je pravda, ale ak sa majiteľ o pozemok nestará a v dome sú alergici, tak im iné neostáva než to pokosiť.

Ja som bola v tom, že sa tu rieši FPOaU... :rolleyes: Alergici sú všade. Zadávateľ riešil ale úpne iné veci.
majkii
13.01.09,13:58
A možno ten pozemok aj vydržia!

neviem, ale vydržaním asi nie je možné nadobudnúť vlastníctvo k spoločnému podielu na spoločných častiach, zariadeniach ani na priľahlom pozemku. Vylučuje to §134 ods 2. Obč. zák. v kontexte §4 zákona o vlastníctve bytov, kde sa definuje nadobúdanie vlastníctva.
Halli
13.01.09,14:05
A možno ten pozemok aj vydržia!


//Na LV máte predsa výmeru pozemku patriaceho k domu.
To je pravda, ale ak sa majiteľ o pozemok nestará a v dome sú alergici, tak im iné neostáva než to pokosiť.


neviem, ale vydržaním asi nie je možné nadobudnúť vlastníctvo k spoločnému podielu na spoločných častiach, zariadeniach ani na priľahlom pozemku. Vylučuje to §134 ods 2. Obč. zák. v kontexte §4 zákona o vlastníctve bytov, kde sa definuje nadobúdanie vlastníctva.

:D:D:D pekná téma.
sthruska
13.01.09,14:53
//Ja som bola v tom, že sa tu rieši FPOaU...
Veď sa aj rieši. Poznám presne taký prípad a odsúhlasili si to z FPOaU (kúpu aj kosenie). Dokonca pokosia aj susedom - za benzín.
Elena Navrátilová
13.01.09,15:06
//Ja som bola v tom, že sa tu rieši FPOaU...
Veď sa aj rieši. Poznám presne taký prípad a odsúhlasili si to z FPOaU (kúpu aj kosenie). Dokonca pokosia aj susedom - za benzín.

Veď to je v poriadku... ale alergie máme všetci. Rôzne. Zadávateľ potreboval riešiť kúpu kosačky... zrejme právnu podstatu kúpy kosačku z prostriedkov FPOaU. Nie dôvod prečo kúpili kosačku. Či kvôli alergikom, susedovej alergii... :confused: Osobne nevidím nič neprávne v kúpe kosačky z FPOaU ak to bolo uznesením odsúhlasené čo som aj v príspevkoch vyjadrila. Ale mimotemy sú predsa alergici ako dôvod kúpy kosačky z prostriedkov FPOaU. Aj keď viem ako vie alergia znepríjemniť aj najpríjemnejšie chvíle. Tak neviem prečo sa tu riešia alergici, susedné domy... Bolo by skutočne vhodné držať sa témy a zadávateľovho dotazu.
majkii
13.01.09,15:07
:D:D:D pekná téma.

nevadí, to bude počasím ... :rolleyes:
Elena Navrátilová
13.01.09,15:12
nevadí, to bude počasím ... :rolleyes:

mimotemy Skôr dátumom... :D prosím moderátora nech to tu uprace. Vymažeme príspevky mimotemy a prosím, držme sa skutočne zadania. ;)
Halli
13.01.09,15:46
mimotemy Skôr dátumom... :D prosím moderátora nech to tu uprace. Vymažeme príspevky mimotemy a prosím, držme sa skutočne zadania. ;)

Ale nechaj, však už sme pokosili, netreba nič upratovať.Téma je vyčerpaná :D
Elena Navrátilová
13.01.09,16:32
Ale nechaj, však už sme pokosili, netreba nič upratovať.Téma je vyčerpaná :D

Však ale čo s tými alergiami? :rolleyes::D Kúpi jeden dom a všetci môžu kosiť... to by bolo krásne. Na Slovensku... ideálna predstava. Ale malo by to tak byť. :---
uzlik6
15.01.09,19:46
Orim neviadril si sa k tejto teme.
uzlik6
15.01.09,19:48
Maš pravdu,bolo by to hooo, ako s plynom na Slovenksu...
uzlik6
15.01.09,19:50
OK
uzlik6
15.01.09,19:52
Aj Sk.- alebo €
Jozef I
15.01.09,20:24
Orim neviadril si sa k tejto teme.


Maš pravdu,bolo by to hooo, ako s plynom na Slovenksu...


OK


Aj Sk.- alebo €

trpíš samomluvou alebo som niečo nepochopil.. :D to sa dá dať všetko do jedného príspevku, inak to nedáva zmysel, a ak reaguješ na niekoho, slúžia na to citácie. :rolleyes: