rybca
11.01.09,14:10
Hľadám firmu v BA kraji, ktorá vykonáva deratizáciu. Ak by ste mi niekoho vedeli odporučiť, veľmi by ste mi pomohli. Našla som nejaké firmy na nete, ale nerada volám len tak naslepo niekomu. Potrebujem poradiť ako sa zbaviť myší doma, teda nepotrebujem robiť deratizáciu nejakej prevádzky alebo firmy. velká vďaka.
wagner
11.01.09,15:48
A kde máš tie myši? Ja ich tiež mám občas v pivnici a kúpim pre ne otravu čo je balená v malých sáčkoch. Vonia im a chutí, lebo za dva-tri dni ju zjedia a po týždni nie je po nich ani stopa. Uhynú. Občas sa objavia zas a postup opakujem. Pokiaľ sú v uzatvorených priestoroch, tak môžeš použiť takýto postup.
KEJKA
15.09.09,10:02
znova otváram túto tému. Blíži sa zima a chladnejšie dni vábia myši "sťahovať sa" do domov. Minulý rok sme s nimi bojovali - dostali sa do pivnice a nejako sme sa ich nevedeli zbaviť....akoby im tá otrava zachutile a zvykli si na ňu.
našla som na nete odpudzovače, vybrala som jeden - vid obrázok.
máte s ními dobré skúsenosti, alebo je to nejaký reklamný trik?
citujem
Pre domácnosti sú účinné aj elektronické odháňače myší, krtkov, kún, či potkanov, ktoré pracujú s vysokým tónom. Tento tón hlodavce priam neznášajú a radšej sa sami odsťahujú. Tieto zariadenia majú celý rad rôznych úprav a dodávajú sa s reguláciou zvuku. Napájanie je buď batériové alebo sieťové. Ich ultrazvukové tóny sú pre človeka nepočuteľné a obslúžia priestor do 100 m2. Ich zvuková frekvencia sa náhodne mení, aby si hlodavce na ňu nezvykli.
a ešte link na stránku internetového obchodu:
http://www.gsmalarm.sk/xtronic-na-hlodavce-moly-komare-500m2-p-2788.html
KEJKA
15.09.09,10:22
a ešte dodám - vie niekto šikovný urobiť odpudzovač, podľa tejto schémy?
http://danyk.wz.cz/der2.html
220870
15.09.09,15:57
Myš prežije len tam kde má zdroj potravy.Ak máte mačku ,kocúra tak stačí doprostred miestnosti ,alebo na chodník nasypať trochu kukurice .Tak aby sa mlsná myš ocitla na otvorenom teréne.Mačka ak aj nieje hladná ,neodolá.
KEJKA
15.09.09,16:45
emám mačku.
bettylou
15.09.09,18:54
na dedinách zvyknú mať záhradné mačky, tie sú dobré lapače. Radi ti aj zo dve dajú a máš pokoj.
220870
15.09.09,21:22
emám mačku.
Dodám .Pri odbere jednej daľšie dve grátis.
seat
07.10.09,19:49
vo vnutri sa mi osvedcilo aj lepidlo na hlodavce nanesene na kus kartonu - len treba mat zatvorene diery aby nechodili stale nove a nove kusky
Stanislav 1975
07.10.09,20:38
Myš prežije len tam kde má zdroj potravy.Ak máte mačku ,kocúra tak stačí doprostred miestnosti ,alebo na chodník nasypať trochu kukurice .Tak aby sa mlsná myš ocitla na otvorenom teréne.Mačka ak aj nieje hladná ,neodolá.

No neviem, ja som poznal mačku čo sa myšiek bála...Ale akože fakt,bez srandy...
ela.d
07.10.09,20:50
ten odpudzovac xtronic som pred siedmimi dnami kupila a nemam pocit, ze by fungoval, mysi skrabocu stale a dokonca mi vcera pred nim prebehol aj potkan - fuj, este teraz ma z toho striasa...odpudzovac mame v kotolni, je zapnuty 7 dni (aj noci - nonstop), tak neviem...asi to boli zbytocne vyhodene peniaze...mysi bezne chytam na lepidlo, ale vzdy ich tam musim nechat nalepene aj 2 dni, pretoze neznesiem pohlad na ne, ked su nalepene, zive a pistia...niekedy ked mi to uz vyjde na vrch hlavy, tak ponastavujem sklopce zo syrom alebo orechom, ale sklopec ich zase tak priklepne, ze je na sklopci a niekedy aj okolo krv a z toho mi je tak zle, az s prepacenim zvraciam a vyhodit ich musi manzel, pripadne ak nie je doma a som nutena vyhodit ich ja, tak s gumenymi rukavicami, metlickou a lopatkou a vyhodim do kontajnera mys aj so sklopcom...preto som hladala riesenie, ako je odpudzovat, zial asi nie je ucinny...neviem do akej doby by sa mali mysli odstahovat, v navode je pisane ze hmyz 2-6 tyzdnov, k mysiam tam cas nepise, tak skusim pockat este tyzden a ak sa mysi nevystahuju, alebo nebodaj zase zbadam potkana, tak xtronic poslem na reklamaciu...sypat otravu nemozem, mam male deti - takmer 5 rocnu dcerku a 1 rocneho synceka...syncek sa mi raz zalepil na mysacie lepidlo, ktore bolo ukryte za skrinou tak do domu viac ziadne nastrahy nedavam...ak mate ine dobre napady, ako sa zbavit hlodavcov, poradte, som z nich nestastna a ked ich vecer pocujem skrabat, naskakuje mi husia koza a nemozem ani zaspat :-(
Stanislav 1975
07.10.09,20:54
ten odpudzovac xtronic som pred siedmimi dnami kupila a nemam pocit, ze by fungoval, mysi skrabocu stale a dokonca mi vcera pred nim prebehol aj potkan - fuj, este teraz ma z toho striasa...odpudzovac mame v kotolni, je zapnuty 7 dni (aj noci - nonstop), tak neviem...asi to boli zbytocne vyhodene peniaze...mysi bezne chytam na lepidlo, ale vzdy ich tam musim nechat nalepene aj 2 dni, pretoze neznesiem pohlad na ne, ked su nalepene, zive a pistia...niekedy ked mi to uz vyjde na vrch hlavy, tak ponastavujem sklopce zo syrom alebo orechom, ale sklopec ich zase tak priklepne, ze je na sklopci a niekedy aj okolo krv a z toho mi je tak zle, az s prepacenim zvraciam a vyhodit ich musi manzel, pripadne ak nie je doma a som nutena vyhodit ich ja, tak s gumenymi rukavicami, metlickou a lopatkou a vyhodim do kontajnera mys aj so sklopcom...preto som hladala riesenie, ako je odpudzovat, zial asi nie je ucinny...neviem do akej doby by sa mali mysli odstahovat, v navode je pisane ze hmyz 2-6 tyzdnov, k mysiam tam cas nepise, tak skusim pockat este tyzden a ak sa mysi nevystahuju, alebo nebodaj zase zbadam potkana, tak xtronic poslem na reklamaciu...sypat otravu nemozem, mam male deti - takmer 5 rocnu dcerku a 1 rocneho synceka...syncek sa mi raz zalepil na mysacie lepidlo, ktore bolo ukryte za skrinou tak do domu viac ziadne nastrahy nedavam...ak mate ine dobre napady, ako sa zbavit hlodavcov, poradte, som z nich nestastna a ked ich vecer pocujem skrabat, naskakuje mi husia koza a nemozem ani zaspat :-(
Neviem,volakedy boli také pasce,že myšku to vobec nezabilo- taký domček a na vrchu bol otvor a sovnutra sa dal orech a myš tam vliezla ale nevyliezla a bolo to bez krvi...-neviem,či také pasce ešte existujú...
seat
08.10.09,18:17
Neviem,volakedy boli také pasce,že myšku to vobec nezabilo- taký domček a na vrchu bol otvor a sovnutra sa dal orech a myš tam vliezla ale nevyliezla a bolo to bez krvi...-neviem,či také pasce ešte existujú...

No mali sme taku doma ale hadam za dva roky tam ziadna nevliezla a to sme navnadu menili pravidelne inu a stale nic