zvedavec:)
11.01.09,16:24
Ahojte, som začínajúcou učiteľkou v súkromnej škole. Je tam ale viacero vecí, ktoré sa mi nezdajú (v porovnaní s princípmi uplatňovanými v štátnej škole) napr.: Takmer každý zamestnanec má týždenný úväzok min. 25 hodín plus triednickú hodinu a po tri hodiny týždenne doučovanie slabších žiakov, no príplatky za prevýšenie úväzkov žiadne, zastupovania sa nepreplácajú ani sa nedá nahradiť voľnom, prac. doba min. do 15:00, lebo máme pracovnú zmluvu na 40 hod. týždenne. Kvôli tej zmluve nám nič nepreplácajú ako navyše, lebo stále je to v rámci tých 40tich hodín :mad: Ako by ste to riešili vy???:confused:
gabikao
12.01.09,13:35
Podla popisu dost drsne. Poradit zial neviem. Mozno napisat do poradne na www.modernaskola.sk alebo na minedu.sk

Ma to aj nejake plusy ucit v sukromnej skole okrem tych minusov?
jaros5
13.01.09,20:44
Ahojte, som začínajúcou učiteľkou v súkromnej škole. Je tam ale viacero vecí, ktoré sa mi nezdajú (v porovnaní s princípmi uplatňovanými v štátnej škole) napr.: Takmer každý zamestnanec má týždenný úväzok min. 25 hodín plus triednickú hodinu a po tri hodiny týždenne doučovanie slabších žiakov, no príplatky za prevýšenie úväzkov žiadne, zastupovania sa nepreplácajú ani sa nedá nahradiť voľnom, prac. doba min. do 15:00, lebo máme pracovnú zmluvu na 40 hod. týždenne. Kvôli tej zmluve nám nič nepreplácajú ako navyše, lebo stále je to v rámci tých 40tich hodín :mad: Ako by ste to riešili vy???:confused:
Ak by sa mi takéto podmienky nepáčili, tak by som takúto pracovnú zmluvu nepodpísal.
jaros5
13.01.09,20:46
Možno by sa na niektoré "veci" rada pozrela aj ŠŠI;)
jaros5
13.01.09,20:51
Ahojte, som začínajúcou učiteľkou v súkromnej škole. Je tam ale viacero vecí, ktoré sa mi nezdajú (v porovnaní s princípmi uplatňovanými v štátnej škole) napr.: Takmer každý zamestnanec má týždenný úväzok min. 25 hodín plus triednickú hodinu a po tri hodiny týždenne doučovanie slabších žiakov, no príplatky za prevýšenie úväzkov žiadne, zastupovania sa nepreplácajú ani sa nedá nahradiť voľnom, prac. doba min. do 15:00, lebo máme pracovnú zmluvu na 40 hod. týždenne. Kvôli tej zmluve nám nič nepreplácajú ako navyše, lebo stále je to v rámci tých 40tich hodín :mad: Ako by ste to riešili vy???:confused:
:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: :rolleyes::rolleyes:
možno treba pozrieť aj vyššiu kolektívnu zmluvu;) a zákonník práce;
zvedavec:)
14.01.09,19:55
:) pracovna zmluva je veelmi dobre premyslena - uvadza sa v nej len to najnutnejsie. Pocitala som s tym, ze ked pracujem v skole, tak system by mal byt tamer rovnaky vo vsetkych skolach. NO nemam ten dojem...
zvedavec:)
14.01.09,19:58
Citala som. Je to tam tak, ze by sa to malo preplacat alebo zbierat na nahradne volno...len oni maju podchytene i na ministerstve co sa da, aby to preslo. Neviem, ako by som sa mohla ohanat, lebo neviem, ci na sukromnej skole to musi byt tak, ako na statnej.
polka
14.01.09,21:52
Nariadenie vlády SR č. 238/2004 Z.z. o rozsahu vyučovacej činnosti a výchovnej činnosti pedagogických zamestnancov v §-fe 1 uvádza, že sa toto nariadenie vzťahuje na pedag. zamestnancov zákl. škôl, špeciálnych škôl, stredných škôl, školských zariadení a zariadení sociálnych služieb, v ktorých sa uskutočňuje výchovno-vzdelávací proces.
Vých.-vzdel. proces sa uskutočňuje aj v súkromných školách, na ktorých pracujú pedagog. pracovníci, preto by podľa mňa toto nariadenie malo byť záväzné aj pre súkromné školy. A teda učitelia by mali mať úväzky tak ako aj v štátnych školách podľa tohto nariadenia.
Naozaj by bolo potrebné sa na to informovať priamo na ministerstve školstva, ktoré poskytne kompetentnú odpoveď.