juraj25
11.01.09,18:17
Zdravím,
keďže "poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predaja" nie je živnosťou, viete mi prosím poradiť na základe čoho (akého rozhodnutia) mi registrový súd zapíše, aby na výpise z OR mohol byť tento predmet podnikania zapísaný? Mnohé s.r.o. ho takto zapísaný majú, len neviem zistiť na podklade čoho im to registrový súd zapísal, keď v živnostenskom zákone nie je odkaz na predpis, ktorý by to upravoval ako je to v prípade iných negatívne vymedzených živností. Ďakujem pekne za pomoc.

Juraj
riccado
11.01.09,17:42
tento predmet podnikania sa zapisuje do obchodneho registra bez preukazovania podnikateľským oprávnením (tento predmet podnikania je predmetom podnikania spoločnosti len v zmysle jej spoločenskej zmluvy resp. zakladatelskej listiny)
juraj25
11.01.09,18:42
ďakujem a je je niečo také vôbec možné, pretože som sa s tým ešte nestretol??
riccado
11.01.09,18:53
ano, mam to odkonzultovane s OR PO a prechadza mi to aj na OR KE...
juraj25
12.01.09,06:54
ďakujem, tak idem na to!
MiroslavLM
20.07.09,09:12
ďakujem, tak idem na to!
Dobrý deň Juraj, chcel by som sa Vás len spýtať či sa Vám podarilo zapísať tu s.r.o. do OR len na základe spoločenskej zmluvy. Zakladám farmu a riešim tento istý problém. Vopred ďakujem za info.
doktor23
12.09.11,13:08
a čo rastlinná a živočíšna výroba?
Economic
12.09.11,13:38
Dobrý deň Juraj, chcel by som sa Vás len spýtať či sa Vám podarilo zapísať tu s.r.o. do OR len na základe spoločenskej zmluvy. Zakladám farmu a riešim tento istý problém. Vopred ďakujem za info.

Určite áno. Takto sa to štandardne dá zapísať. Musí to byť v spoločenskej zmluve alebo zakladateľskej listine.
Economic
12.09.11,13:41
a čo rastlinná a živočíšna výroba?

Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve
Pestovanie, spracovanie a obchodovanie s chránenými rastlinami
Chov vybraných druhov zvierat
Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratá
Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctve
Poskytovanie služieb v rybárstve

Toto sú voľné predmety, ak niekto bude potrebovať....
doktor23
13.09.11,06:32
klient chce mať vyslovene rastlinú výrobu, živočíšnu výrobu a poľnohospodársku prvovýrobu
+ poľovníctvo ... neviem si predstaviť, akú bumážku mu zoženiem ...
Economic
13.09.11,06:38
klient chce mať vyslovene rastlinú výrobu, živočíšnu výrobu a poľnohospodársku prvovýrobu
+ poľovníctvo ... neviem si predstaviť, akú bumážku mu zoženiem ...


Živnosťou nie je, ale dáva sa zapisovať do OR :

Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predaja.
badyno
13.07.12,12:25
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ohľadom pestovania stromčekov. Firma nakúpi malé stormčeky, 8 rokov ich pestuje a potom ich predá. Môžem účtovať stromčeky ako tovar na 132 a 8 rokov náklady na pestovanie dať každý rok na 381 NBO a potom ich v tom roku keď sa budú stromčeky predávať rozpustiť do nákladov? Je to kvôli tomu aby vo 8 resp. 9 roku neboli vysoké dane. Ďakujem. Nemám s tým skúsenosti, či sa to neúčtuje inak.
božena24
27.03.15,08:29
Takže mi stačí na obchodný register predložiť zmenenú spoločenskú zmluvu a zápisnicu z VZ?