zabavac
11.01.09,18:52
Predseda sa voli na 3 roky. Kto je predsedom po uplynuti tejto doby, pokial SVB nezvoli dalsieho a nema ani radu.
Mária27
11.01.09,18:47
A máte vôbec SVB? Alebo bytový dom? Chceš nás tu zabávať?
zabavac
11.01.09,19:08
SVB máme založené r. 2003. Zabávať nikoho na tomto fóre nechcem. Mám neriešiťeľný problém, makoľko sme 9 bytová jednotka. Jqa ako predseda som zložil funkciu pred 4 rokmi. Doteraz nebol zvolený nový, lebo po tom čo sa dozvedeli, čo všetko obnáša funkcia predsedu im vyhovuje, že v registri som vedený ja. Radu nemáme preto, lebo pri zakladaní svb r. 2003 platil iný zákon. V novembri 2008 som zvolal zhromaždenie, kde okrem mňa prišli len 2 osoby z bytovky. Ignorujú zvolanie zhromaždenia, fungujeme asi tak, že účtovníctvo robí 1 pani a to je asi všetko. Za el., plyn sa platí priamo z účtu.
Elena Navrátilová
11.01.09,19:19
Ale aj v pôvodnom znení zákona 182/1993 bola rada. Ibaže jej členom bol aj predseda. To ste založili SVB pri odkupovaní bytov od mesta? Inak... neviem prečo sa s tým stále trápiš. Ty si zákon dodržal vzdal si sa funkcie. Pošli to ak chceš na príslušné OU že sa vzdávaš predsedníctva. Navrhni zrušenie SVB (poprípade) nájdite si správcu a zástupcu. Aj to by bolo riešenie. Určite by si sa zbavil zodpovednosti štatutára aj vnútorne.
Mária27
11.01.09,19:59
Keď si zložil funkciu a po piatich rokoch si zvolal zhromaždenie, to bolo z akej funkcie či dôvodu? Buď sa cítiš ako preseda a konaj tak, alebo na to skutočne nemysli, ako ti radí Elen. Každý vlastník v dome je zodpovedný rovnako.
Mária27
11.01.09,20:13
Znenie zákona z roku 2003:
4) Zmluva o spoločenstve musí obsahovať

a) názov a sídlo spoločenstva,
b) orgány spoločenstva a ich právomoc,
c) spôsob správy spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, príslušenstva a pozemku,
d) úpravu práv a povinností vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome,
e) úpravu majetkových pomerov spoločenstva,
f) spôsob a oprávnenie hospodárenia s prostriedkami fondu, prevádzky, údržby a opráv.

Nejaké orgány s určenou právomocou ste mali mať - na to mal dozrieť už pôvocný majiteľ domu, lebo uzatváral zmluvu o spoločenstve. Orgány bývali zvyčajne predseda, podpredseda a kontrolná komisia.

Asi najlepšie by bolo zohnať poriadneho správcu. Veď teraz vám tam vlastne hospodári účtovníčka a nik ju nekontroluje!