bosorka31131
11.01.09,21:11
Ahojte vsetci :confused: ,

robim uctovnictvo 2 zivnostnikom, ktory si chcu zaradit auto do majetku a pouzivat ho na podnikanie.Auta nemaju napisane na ICO, le poculasom, ze to staci nahlasit DU a netreba prepis? Viem, ze ako prve to treba ist nahlasit na DU a potom dalej si nie som ista... Prosim poradte mi ci treba pisat knihu jazd, ked kazdy den ide aj na 4-5 roznych miest za pracov a aj v noci ked ma havarijnu sluzbu... a podla akeho vypoctu si moze odpocitat PHM???No a nakonci viem, ze treba podat DMV, a treba este nieco zaplatit?a este by som sa chcela opytat ci musi mat kupenu na cely rok dialnicnu znamku...

Dakujem velmi pekne za radu.
Johanka
11.01.09,20:16
K dani z MV - od A možno až po Z čítaj tu http://www.porada.sk/t98307-dan-z-mv-2008-tlaciva-a-usmernenia-dr-sr.html#post910007

k ostatnému, veľmi rozsiahlemu použi najprv vyhľadávanie.
Kľúčové slová - osobný automobil, kniha jázd, .... more tém, stačí pozorne čítať :)
ekopo
11.01.09,20:23
výstižný názov témy, už som myslel že je tu "súhrn súhrnov" , že Johanka..
bosorka31131
11.01.09,20:35
Asi som uz moc unavena, ale vazne som nic od A az po Z nenasla :-(. Please aspon niak okrajovo poradte "ked ide denne na 10 vyjazdov, tak si ich jednotlivo zapise do knihy jazd, ktore sa potom nahodia do Alfy?Cele mi to niak nejde do hlavy.On si kupy PHM a tu bude cerpat na tie vyjazdy?a ked bude minat benzin na osobnu spotrebu tak ako sa to spravy?
Zoltán Kovács
11.01.09,20:37
Asi som uz moc unavena, ale vazne som nic od A az po Z nenasla :-(. Please aspon niak okrajovo poradte "ked ide denne na 10 vyjazdov, tak si ich jednotlivo zapise do knihy jazd, ktore sa potom nahodia do Alfy?Cele mi to niak nejde do hlavy.On si kupy PHM a tu bude cerpat na tie vyjazdy?a ked bude minat benzin na osobnu spotrebu tak ako sa to spravy?

Prepáč za otázku: si vôbec účtovníčka, alebo nie? Lebo podľa profilu si. A to čo sa pýtaš sú elementárne veci. Nehovoriac o tom, že v inej téme radíš zle, a dokonca navádzaš na porušovanie zákona.

Samozrejme, že musí písať knihu jázd, ako inak dokáže oprávnenosť výdavkov.

P.S. A teraz čakám na žltú kartu, ale už som sa nezdržal. :mee:
bosorka31131
11.01.09,20:46
Uctovnicka som, ale k takejto veci som sa iba teraz dostala 1x a na skole sme sa tomuto nevenovali.Neverim tomu, ze ty si vysiel strednu ako ja a uz si hned vsetko vedel a nepotreboval si od nikoho radu.Uz si budem davat pozor a nikoho tu uz nebudem na nic navadzat :-) a dakujem ti za radu, myslela som si, ze toto forum je o tom, aby sme si pomahali a nie aby si ma tu kritizoval co som za uctovnicku!!!
Johanka
11.01.09,20:53
Bosorka - ak si len teraz vyšla strednú školu - odkiaľ potom máš tých 10 tis. pri kúpnej zmluve, ktoré si radila v inej téme? Však to je staré ako Brno :).
K Porade - použi vyhľadávanie. Ak si zadáš "osobný automobil" ukáže sa Ti toľko tém, že môžeš čítať až do rána. Odpovede na Tvoje otázky určite nájdeš. Ono sa to nedá stále odpovedať na to isté, sú momentálne dôležitejšie témy, doteraz nevyjasnené, lebo sú nové, napr. zmeny v súvislosti s prechodom na €. Preto je dôležité používať vyhľadávanie , ale hľadať si musíš sama, aj čas tomu venovať...
bosorka31131
11.01.09,20:57
Lebo mi to povedala tatova uctovnicka, ktora to tak robi pomali kazdemu, ktoremu chybaju niake vydavky...Ja viem, ze su aj dolezitejsie temy...Nie ja uz som 2 roky zo strednej, ale zatial som robila vo firme kde som mala agendu iba banky a k takemuto som sa dostala az teraza na strednej sa taketo nieco neuci :-(.Dakujem za radu.
Zoltán Kovács
11.01.09,20:58
Uctovnicka som, ale k takejto veci som sa iba teraz dostala 1x a na skole sme sa tomuto nevenovali.Neverim tomu, ze ty si vysiel strednu ako ja a uz si hned vsetko vedel a nepotreboval si od nikoho radu.Uz si budem davat pozor a nikoho tu uz nebudem na nic navadzat :-) a dakujem ti za radu, myslela som si, ze toto forum je o tom, aby sme si pomahali a nie aby si ma tu kritizoval co som za uctovnicku!!!

mimotemy Je to fórum o pomoci. Ale si tu 1/2 roka. O autách, knihách jázd, dane MV je napísaných niekoľko tisíc príspevkov. Neverím tomu, že keby si hľadala nenájdeš odpoveď na svoju otázku. A práve pre takéto "zbytočné duplovanie" x-krát zodpovedaných otázok je porada.sk pohltená, a čoraz menej priehladná.

Podľa môjho úsudku z tých vyše 885 tisíc príspevkov je minimálne 1/3 takto zbytočne opakovaná otázka.


mimotemy A teraz poprosím moderátora tejto sekcie zamknúť túto tému, lebo z mojej viny to odbočilo niekam úplne inde. Ale bohu žiaľ, počas obdobia daňových prizaní je to asi pravidelné, že členovia "nemajú čas" na hľadanie, ale na písanie duplicít, a opakovaných otázok áno.

Týmto sa verejne ospravedlňujem všetkým členom, že som sa nechal uniesť emóciami.... Prepáčte.
Zoltán Kovács
11.01.09,21:00
Lebo mi to povedala tatova uctovnicka, ktora to tak robi pomali kazdemu, ktoremu chybaju niake vydavky...Ja viem, ze su aj dolezitejsie temy...Nie ja uz som 2 roky zo strednej, ale zatial som robila vo firme kde som mala agendu iba banky a k takemuto som sa dostala az teraza na strednej sa taketo nieco neuci :-(.Dakujem za radu.


Veľkotováreň na podvody. A verím tomu, že jej klienti ju vychvaľujú aká je dobrá. Ale keĎ príde raz na kontrolu, neviem či ju vúbec najdu, aby podala vysvetlenie na otázky kontroly.
Johanka
11.01.09,21:06
Lebo mi to povedala tatova uctovnicka, ktora to tak robi pomali kazdemu, ktoremu chybaju niake vydavky...Ja viem, ze su aj dolezitejsie temy...Nie ja uz som 2 roky zo strednej, ale zatial som robila vo firme kde som mala agendu iba banky a k takemuto som sa dostala az teraza na strednej sa taketo nieco neuci :-(.Dakujem za radu.
Dievča zlaté, študuj , čítaj, ponocuj,nech môže ocino veľmi rýchlo vymeniť jeho účtovníčku za niečo kvalitnejšie :).
A ver iba tomu, čo si budeš vedieť overiť v zákonoch.