Majka29
11.01.09,20:23
Ahojte,
chcela by som Vas poprosit o pomoc ci radu pri rieseni mojej situacie. Som v piatom mesiaci tehotenstva a nastupila som po trojmesacnej PN znovu do prace. Pri nastupe som poziadala zamestnavatela o male ulavy v praci, nakolko moj stav ich nezvlada /napr. prestavky, pri niektorych cinnostiach stojim aj celych 8hodin, pracujem aj v sobotu.../. Jeho reakcia ma prekvapila, vraj som prace schopna a to znamena, ze som plnohodnotny zamestnanec a musim pracovat ako ktokolvek z mojich kolegov, bez akychkolvek vynimiek. Ak sa mi nepaci mam sa znova vypisat na PN. Mam zo zakana pravo na mensie ulavy v praci ako tehotna, alebo skutocne mi neostava nic ine len sa dat znovu vypisat na PN. Ja vsak chcem pracovat, zdravotne som v poriadku..dakujem za odpoved nech je akakolvek...
Zoltán Kovács
11.01.09,19:27
Zákonník práce

§ 161


(2) Tehotná žena nesmie byť zamestnávaná ani prácami, ktoré podľa lekárskeho posudku ohrozujú jej tehotenstvo zo zdravotných príčin spočívajúcich v jej osobe. To platí rovnako o matke do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacej žene.

Ukáž zamestnávateľovi tento paragraf zákonníka práce.
erzet
12.01.09,10:05
Súhlasím, ale organizácia má mať vyprac. zoznam činností zakázaných tehotným ženám... Taktiež to treba podoprieť posudkom od lekára resp. PZS.