milan477
11.01.09,20:42
zdravim,,potreboval by som poradit,,mam v dome pec na pevne palivo a krb,,pec bude v pivnici a krb v izbe nad nou,,v projekte mam dvojkomin,,ale v ramci setrenia financii,premyslam dat len jednodierovy a napojim nan pec aj krb,,,,zvazujem prespar 200mm,,,co vy na to??
durisovad
11.01.09,20:25
My mame v komine tri diery - jedna je na plynovy kotol, jedna na pec na drevo, ktoru mame v obyvacke a jedna je rezervna.
mlaco
12.01.09,08:43
zdravim,,potreboval by som poradit,,mam v dome pec na pevne palivo a krb,,pec bude v pivnici a krb v izbe nad nou,,v projekte mam dvojkomin,,ale v ramci setrenia financii,premyslam dat len jednodierovy a napojim nan pec aj krb,,,,zvazujem prespar 200mm,,,co vy na to??

Myslim (ale mozem sa mylit) ze je to zakazane (pripojit 2 spotrebice na 1 komin) a teda by to nebolo skolaudovane.
bulnova
12.01.09,11:34
V žiadnom prípade spoločný komín pre kotol na drevo a plyn! A rezerva pre ďalší spotrebič.............. Prečítaj si najnovšie správy
o požiaroch. Aby si veľmi neušetril...
focus3ccd
12.01.09,13:54
Podla platnych zakonov je krb povazovany za otvoreny spotrebic a musi byt pripojeny na samostatny komin. Tiez som sa odrbal, mi par rokov dozadu hovorili viaceri "mudrlanti" aj v predajni s krbmi, ze ked mam komin 10m, bude to mat dobry tah a ze to moze byt zapojene. A holt, musel som si dokupit lahky komin kerastar za 60 litrikov, no parada.

Je jedina vynimka, myslim, ze mozu byt dva spotrebice na pevne palivo do urciteho vykonu a musi byt jeden majitel, ktory si to riadi klapkami, cize vzdy pojde len jeden spotrebic. Ale nech sa vyjadria ludia z odboru.....

Kazdopadne by som na tom nesetril a urcite dal dvojkomin, ak nie troj. Nevedno, co bude v buducnosti - vid rozne krizi v sucastnosti.
220870
12.01.09,19:25
Dvojprieduchový & dvojdierový.
Nič v zlom.
Milan.Žiška
13.01.09,05:37
Určie nešetrť. Nie že by to nefungovalo, ale draho sa to prerába. Dimenziu si môžeš dať preveriť ( či by nemohol byť menší prieduch), ale to je asi jediná úspora. Jednoznačne dva prieduchy(diery).