bábika
11.01.09,22:16
Chcela by som poprosiť o radu ak už niekto bol na Rhodose, či mi vie poradiť dobrý 3 * hotel, cez tiptravel alebo firo, a možnosť fakultatívnych výletov, kde sa naozaj oplatí ísť. Ďakujem veľmi pekne.
elaurie
12.01.09,10:01
Ja som bola na Rhodose cez Hydrotour v hotely Romanza mare a bola som spokojná. Určite sa oplatí ísť na výlet do hlavného mesta Rhodos (je zapísané aj v UNESCO). Ideálne je byť ubytovaný v hotely, z ktorého je do mesta Rhodos dobré autobusové spojenie, aby ste sa tam mohli vybrať aj večer na romantickú prechádzku...
bubo236
12.01.09,10:22
bol som ha RHODOSE a vrele odporucam. Tazko povedat vhodny hotel, podla vkusu cloveka (ticho, nocny zivot, atd..) by som zvolil letovisko a potom podla recenzii hladal hotel.
Robina
14.01.09,21:07
My sme boli na Rodose vlani a bolo super, boli sme cez Hydrot. v Romanza Mare, hneď za hotelom stál autobus, taxíky, kľudné miesto, mali sme slovenských čašníkov - čiže žiadny problém. More na platenej pláži prekrásne a pokojné.
k.i.n.o.
14.01.09,21:48
Ach Rodos... Jedna z najlepších destinácií.
Hotel si nechajte odporučiť v cestovke - podľa toho, čo preferujete.
Neviem či máte radšej pokoj alebo dovolenkový ruch, ani aké výlety sa vám páčia, tak poradím podľa seba.

Letovisko - určite Faliraki - okrajová časť je pokojnejšia, v centre nájdeš všetko, reštiky, taverny, fast foody, obchody, lunapark...
Vo Faliraki je aj akvapark.

Výlety - určite mestečko Lindos s nádherným hradom, bez debaty mesto Rodos, tam aj s výkladom sprievodcu, vo vnútrozemí údolie motýľov - v sezóne paráda, potom Tsambika - známa piesková pláž, na západnom pobreží sú zo dva hrady, teda skôr zrúcaniny...

Samozrejme všetko záleží od záujmov. Ja som si prenajal auto a obehal som to všetko :D. Akurát mesto Rodos sme si dali najskôr organizovaný autobusový výlet s výkladom (a neľutovali sme) a potom sme tam ešte raz "skočili" autom.

Ja som bol dvakrát v hoteli Colossos Beach vo Faliraki, 4*, na okraji, ďalej od centra, spokojnosť, ale bolo to už pred časom, vedľa sa chystala výstavba, tak neviem, aká je tam aktuálna situácia, preto hovorím - nech poradia v cestovke, mali by mať hotely precestované a mali by vedieť odporučiť.
Reprografia
15.01.09,19:24
Tiež som bola na Rodose v Kolymbia Sky - rodiiný hotel, sícelen polpenzia, ale super. Bolin sme cez Kartago. Mám info, že teraz sa ten hotel rekonštruuje, takže v lete by mohol byť ešte lepší. Bola tam vynikajúca strava, každý deň zmrzlina, pláž cca 80 m od hotela. Toto je dosť dôležitý údaj, nakoľko väčšina hotelov je dosť ďaleko od mora. Požičali sme si auto a obišli za jeden deň celý ostrov - údolie motýľov, Lindos, južný cíp ostrova, kde sda spájajú Stredozemné a Egejské more atď. Určite odporúčam
bábika
17.08.09,10:19
Dobrý deň, chystáme sa na dovolenku na Rhodos, preto by som sa chcela opýtať niekoho kdo na Rhodose bol, na fakultatívne výlety na ktoré sa oplatí ísť, na páže, ktoré sú pekné a oplatí sa ich vidieť, plánujeme si požičať auto nakoľko by sme si chceli pozrieť toho čo najviac, a ešte by som chcela vedieť či je potrebné pre dieťa do 3 rokov niejaké očkovanie , pretože o ničom konkrétnom som nepočula ale nechcela by som po tejto stránke nič zanedbať, ďakujem za všetky rady.
viktoria
17.08.09,10:34
My sme boli na Rhodose 2x, naposledy minuly rok so 7 mesačným babätkom. Žiadne špeciálne očkovanie nie je potrebné. Pred odchodom nám pediatrička predpísala potrebné lieky, pre každý prípad, ale naštastie sme nič z toho nepotrebovali. Mali sme požičané auto, prešli sme celý ostrov bez fakultatívných výletov. Čo sa týka zaujímavostí je toho tam veľa, zavisí od toho čo vás najviac zaujíma: príroda, hystorické pamiatky, pláž, resp. kaplnky, kostoly. Dobré cestopisy najdete na stranke www.recko.name.
stonka
17.08.09,16:05
Určite navštívte Rhodos-staré mesto a starý prístav Mandraki. Takisto Lindos je veľmi pekné romantické mestečko. Nádherné pláže- Tsambika a pláž v Lindose. Je dobré si kúpiť ešte doma knižečku sprievodcu po ostrove. Oplatí sa tam požičiať auto, alebo na kratšie vzdialenosti využiť miestnú dopravu. Napr. z Faliraki do Rhodosu a späť je to za cca 3eurá, fakultatívne výlety organizované cestovkou boli zbytočne predražené.
lavi
17.08.09,21:08
mna priznam sa tsambika plaz neohurila...plaz typu hlava na hlave...Lindos je krasne mestecko, najviac sa mi vsak pacil ostrov Symi,
my sme byvali v hoteli parkm od Lindosu,v jednej tichej zatoke, mozem odporucat pretych, co nevyhladavaju ruch a preludnene plaze, hotel Iberostar Lindos Royal4*:-)

tiez smemali pozicane auto a stihli sme aj Udolie motylov.
alja
20.08.09,08:46
ja by som ti odporučila ( keď píšeš o 3 hviez.)hotel-apartmány vo Faliraki - Lagonas
majitelia sú veľmi fajn, dá sa objednať polp. alebo plná p.- ale úplne je to jedno ja chodím aj bez stravy, pretože v ap. je akoby minikuchynka- obchod neďaleko ( keďže ja vstávam okolo 11.00 hod, raňajky nestíham, radšej si sama niečo dám)
toto miesto je výborne situované - aspoň pre mňa - je trošku v závetrí, neďaleko rušného centra, je tu vlastne všetko aj súkromie aj zábava neďaleko, autobusy chodia cez Fal. všade takže sa ľahko dostaneš kdekoľvek za pár eur, fakult. výlety sú zbytočné podľa mňa pretože sa musíš prispôsobiť a Rhodos je malý, všetko zvládneš sama, stačí ti angl.j.
ak máš deti dospelejšie tak je pre nich zábava istá, ak malé taktiež blízko vodný park, proste všetko vyžitie
na Rh. som bola 5 x ale aj vo viachviezd. hoteloch v iných destináciách - ale mňa najviac zaujíma poloha hot. aby som mala najbližšie to čo potrebujem, na strave mne nezáleží , resp.sa najem keď chcem v rešt., musíš si určiť priority- neviem či idete celá rodina- po ostrove môžeš chodiť každý deň ale hlavne večery ako chceš tráviť, pretože v niektroých dest. je to dosť tiché, vo Faliraki , Rhodose, Lindose nie a ešte aj Kolymbia ujde
stonka
20.08.09,09:02
Vo Faliraki smerom na Lindos je veľmi dobrá reštaurácia Family. Slušné ceny a skutočne dobré jedlo. Pri vychutnávaní sa dívaš na krásne modré more. Je tam dosť známa, chodievajú tam večerať aj domáci. Majiteľ poskytuje aj pekné ubytovanie v apartmánoch na pláži.