walze@azet.sk
11.01.09,22:20
Ahojte,
ak ma miekto skusenost poprosil by som o radu... pred vstupom do manzelstva som ziskal podiel v s.r.o. počas trvania manzelstva tato spolocnost nadobudla nemovity majetok cim zvysila svoju hodnotu - nie vsak zakladne imanie. Rata sa toto zvysenie hodnoty spolocnosti do BSM alebo sa berie za fakt, ze podiel bol nadobudnuty vyhradne s mojich penazi pred manzelstvom
dakuejm
mi_ke
19.01.09,15:29
podla mna by cely tvoj podiel v spolocnosti mal byt vyluceny z BSM, bez ohladu ci sa zvysila resp. znizila skutocna hodnota podielu v spolocnosti. Podiel by si mal mat vo vylucno, tvojom vlastnictve. Predmetom BSM totiz nie su veci nadobudnute pred vstupom do manzelstva. Samotne prijmy z daneho podielu v spolocnosti vsak predmetom BSM zrejme su.
henique
09.07.09,09:56
a co dlhy?
manzel pred vstupom do manzelstva bol a aj je spolocnikom svojho "tiezstryka" v sro, ktora je momentalne v likvidacii, co najhorsie sa moze stat s nasim spolocnym majetkom?/byt
mi_ke
09.07.09,11:17
Spolocnik ruci v sro do vysky svojho nesplateneho vkladu. Ak Tvoj manzel splatil cely svoj vklad vlozeny do spolocnosti, nema sa coho bat. Musi to byt vsak aj zapisane v OR. Dlznikom je totiz sama spolocnost, a nie spolocnik Ak svoj vklad nesplatil v celej vyske, tak v tejto vyske ruci za zavazky spolocnosti celym svojim majetkom...
henique
09.07.09,11:24
dakujem, ma to splatene, aj zapisane