fcelicka
12.01.09,07:34
Dobry deň, chcela by som sa opytat ci som povinna platit daň z predaja nehnutelnosti, ak som si kupila byt v septembri a chcem ho predat svagrovi zas tu istu sumu teraz, lebo si ideme stavat dom. Ako je to?Plati sa daň z rozdielu alebo z celej sumy?
Anja111
12.01.09,06:46
Dobry deň, chcela by som sa opytat ci som povinna platit daň z predaja nehnutelnosti, ak som si kupila byt v septembri a chcem ho predat svagrovi zas tu istu sumu teraz, lebo si ideme stavat dom. Ako je to?Plati sa daň z rozdielu alebo z celej sumy?
Daň z nehnuteľnosti platí a podáva DP ten, kto je vlastníkom k 1.1. príslušného roka...
Daň z príjmu FO sa v tomto prípade platí z rozdielu predajnej a kúpnej ceny...
fcelicka
12.01.09,07:10
Nevies mi poradit v krorom par. zakon aby som to nasla...hladala som ale taku formulku som tak nenasla...dakujem
Johanka
12.01.09,08:13
Nuž, to si treba poskladať ...
§8 ods.1 písm.b/ a §8 ods.5 Zákona o dani z príjmov.
fcelicka
12.01.09,09:41
A este jedna vec..mam podat aj danove priznanie ak nemam platit dan, lebo predavam za tu istu cenu?
Anja111
12.01.09,10:21
A este jedna vec..mam podat aj danove priznanie ak nemam platit dan, lebo predavam za tu istu cenu?
Áno, (príjem nie je oslobodený od dane z príjmov). Zdaniteľné príjmy v DP sa budú rovnať zdaniteľným výdavkom, takže daňový dopad bude 0.
Zoltán Kovács
12.01.09,10:21
A este jedna vec..mam podat aj danove priznanie ak nemam platit dan, lebo predavam za tu istu cenu?

Ano vzniká ti povinnosť podať daňové priznanie typu B. Nakoľko príjem z predaja bytu nesplňa podmienky oslobodenia od dane, a aj keď výsledná daň z predaja je 0,- €.

Do daňového priznania typu B vzniká povinnosť zahrnúť všetky druhy zdaniteľných príjmov dosiahnutých počas roka.