ivička
12.01.09,09:17
Prosím o pomoc - náš odberateľ zo zahraničia nám vyčíslil pokuty za oneskorené dodanie výrobkov podľa zmluvy. Nebola to naša vina, výrobky nám oneskorene dodala firma od ktorej nakupujeme. Chceli by sme tieto pokuty prefakturovať našej dodavateľskej firme - je to možné ? a ako dať tam aj DPH alebo nie ?
Tweety
12.01.09,08:18
Prosím o pomoc - náš odberateľ zo zahraničia nám vyčíslil pokuty za oneskorené dodanie výrobkov podľa zmluvy. Nebola to naša vina, výrobky nám oneskorene dodala firma od ktorej nakupujeme. Chceli by sme tieto pokuty prefakturovať našej dodavateľskej firme - je to možné ? a ako dať tam aj DPH alebo nie ?
Náhrada škody, pokuta, nie je predmetom dane podľa § 2 Zákona o dph. Faktúrujete teda bez dph.
Adula
30.06.10,15:19
Prišla mi faktúra zo zahraničia bez DPH za nevymenené palety, faktúru potrebujem teraz prefakturovať ďalej slovákovi. Bude táto faktúra bez dph alebo ja už musím dať na to dph?
KEJKA
30.06.10,16:38
Prišla mi faktúra zo zahraničia bez DPH za nevymenené palety, faktúru potrebujem teraz prefakturovať ďalej slovákovi. Bude táto faktúra bez dph alebo ja už musím dať na to dph?
chápem to tak, že faktúra je za predaj paliet - teda by si mala samozdaaniť.
Ďalej fakturuješ s DPH - ked tie palety má tvoj odberateľ a ty si mu ich tiež dávala bez fakturácie s tým, že ich vráti.
Adula
30.06.10,19:01
to chápem, už to mám v samozdanení za jún, to mi prišlo na sumu 390 a na to teda dám dph. diki. ada
KEJKA
30.06.10,20:10
to chápem, už to mám v samozdanení za jún, to mi prišlo na sumu 390 a na to teda dám dph. diki. ada
možno sme sa nepochopili, pre teba je ZD pre tvojho odberateľa suma na faktúre dodávateľa /ak ste sa nedohodli inak/.
teda dodávateľ fakturuje 390, ty to samozdaníš /vratna daň-plusmínus/
a následne fakturuješ svojmu odberateľovi 390+19%DPH, a túto DPH aj odvedieš.