mambi
12.01.09,10:45
Ahojte poraďáčky,

prosím viete mi niektorá poradiť v tejto veci. Som tehotná, a chcela by som rodiť cisárskym rezom. Je niekde v okolí Ružomberka nejaké súkromné gyn. centrum, kde by som si to mohla zaplatiť? A koľko to asi stojí? Aké máte skúsenosti. ĎAKUJEM
syrik
12.01.09,09:56
Ja som síce ešte nerodila,ale prečo chceš rodiť cisárskym rezom??
Beella
12.01.09,10:11
Nerozumiem maminam, ktore trvaju na cisarskom reze, pod uplatkom sa na nom dohodnu so svojim gynekologom. Rodila som pred polrokom a kazda tretia mamina to takto spravila.

Zena je "usposobena" na to, aby rodila prirodzene. Buduce maminy sa pre cisarak rozhodnu najmä kvoli strachu. Ak si sa takto rozhodla len kvoli strachu, ver mi, ze sa to da zvladnut.
Samozrejme hovorim o bezproblemovom tehotenstve, o idealnej polohe babätka atd. Nehovorim o tom, ked sa lekar rozhodne pre cisarsky rez zo zdravotnych dovodov, aby mamina a babätko boli v poriadku.

Ved cisarsky rez je vlastne operacia! Zotavenie zeny po prirodzenom porode a po cisarskom reze je velmi odlisne, pricom samozrejme pri cisarskom reze je zdlhavejsie. Zena je dlhsi cas ubolenejsia.

Prve dieta som rodila poobede o pol piatej. Na ranajky som cupitala sama a pekne sedela :) Druhe dieta som rodila o 13,15 hod a uz som zvladla samostatne veceru :D

Zvaz svoje rozhodnutie, prelistuj fora www.babetko.sk alebo www.modrykonik.sk - tam sa dost popisalo o strachu zeny pred pôrodom.

Drzim Ti palce a vsetko dobre, nech sa akokolvek rozhodnes.
mambi
12.01.09,10:12
Ja som síce ešte nerodila,ale prečo chceš rodiť cisárskym rezom??

...lebo už jednu skúsenosť na prirodzený pôrod mám, bohužiaľ nie dobrú. Chcem ušetriť hlavne to malé...
mambi
12.01.09,10:16
Nerozumiem maminam, ktore trvaju na cisarskom reze, pod uplatkom sa na nom dohodnu so svojim gynekologom. Rodila som pred polrokom a kazda tretia mamina to takto spravila.

Zena je "usposobena" na to, aby rodila prirodzene. Buduce maminy sa pre cisarak rozhodnu najmä kvoli strachu. Ak si sa takto rozhodla len kvoli strachu, ver mi, ze sa to da zvladnut.
Samozrejme hovorim o bezproblemovom tehotenstve, o idealnej polohe babätka atd. Nehovorim o tom, ked sa lekar rozhodne pre cisarsky rez zo zdravotnych dovodov, aby mamina a babätko boli v poriadku.

Ved cisarsky rez je vlastne operacia! Zotavenie zeny po prirodzenom porode a po cisarskom reze je velmi odlisne, pricom samozrejme pri cisarskom reze je zdlhavejsie. Zena je dlhsi cas ubolenejsia.

Prve dieta som rodila poobede o pol piatej. Na ranajky som cupitala sama a pekne sedela :) Druhe dieta som rodila o 13,15 hod a uz som zvladla samostatne veceru :D

Zvaz svoje rozhodnutie, prelistuj fora www.babetko.sk (http://www.babetko.sk) alebo www.modrykonik.sk (http://www.modrykonik.sk) - tam sa dost popisalo o strachu zeny pred pôrodom.

Drzim Ti palce a vsetko dobre, nech sa akokolvek rozhodnes.

....ďakujem, ale o strach tu nejde, ani o bolesť, ide o to, že pri prvom pôrode bol pri mne lekár - amatér (inak ho ani nemôžem nazvať,), ktorý precenil situáciu, všetko nechal na prírodu a malý sa narodil pridusený. Žiaľ neostalo to bez následkov, preto to chcem riešiť cisárskym, radšej si vytrpím ja ako zase to maličké...
Olice
12.01.09,10:17
Ahojte poraďáčky,

prosím viete mi niektorá poradiť v tejto veci. Som tehotná, a chcela by som rodiť cisárskym rezom. Je niekde v okolí Ružomberka nejaké súkromné gyn. centrum, kde by som si to mohla zaplatiť? A koľko to asi stojí? Aké máte skúsenosti. ĎAKUJEM
Na Slovensku sú už súkromné pôrodnice? Pripúšťam, že je to možné, aj keď ja o tom neviem. A ak by si si mala platiť sama takýto úkon, myslím, že by Ťa to vyšlo na pekných pár desiatok tisíc.
Samozrejme, že je to Tvoja vec, ale uvedomuješ si, že cisársky rez je závažný operačný úkon a podľa mňa sa na Slovensku vykonáva len v odôvodnených prípadoch.
A ešte niečo z vlastnej skúsenosti, malo som možnosť si tento druh pôrodu vyskúšať, a môžem Ti povedať, že mi stále veľmi chýba to, že som nepočula prvý plač svojho dieťaťa.
Olice
12.01.09,10:20
....ďakujem, ale o strach tu nejde, ani o bolesť, ide o to, že pri prvom pôrode bol pri mne lekár - amatér (inak ho ani nemôžem nazvať,), ktorý precenil situáciu, všetko nechal na prírodu a malý sa narodil pridusený. Žiaľ neostalo to bez následkov, preto to chcem riešiť cisárskym, radšej si vytrpím ja ako zase to maličké...
Ale veď svojho pôrodníka si môžeš vybrať, viem, že sa za to niečo platí, ale vieš v akých rukách by si bola.
Beella
12.01.09,10:31
Mambi, to mi je fakt luto. To musel byt maximalny amater. :mee:

Ale ako pise Olice, porodnika si mozes vybrat. Informuj sa vo svojom okoli, urcite Ti maminy po vlastnych skusenostiach odporucia dobreho lekara.
Neviem o tom, ze by bola na Slovensku sukromna porodnica. Kolegyna bola v Brne, stalo ju to okolo 25tisic CZK a povedala : nikdy viac.
Mambi, ci zaplatis v nehoraznych vyskach niekde "sukromnika" alebo pojdes rodit do "obycajnej" nemocnice = vzdy to len zavisi od toho, kto Ta bude rodit.
syrik
12.01.09,10:35
Môžeš skúsiť inú nemocnicu...Dnes je toľko možností,ako rodiť a dokonca si môžeš vybrať...nepopieram,že sa to mohlo stať a chápem aj to,že sa bojíš, že sa to zopakuje...Cisársky je veľmi veľký zásah do organizmu ženy...myslím,že by si si to mala zvážiť...
osky
12.01.09,10:47
ja osobne som po cisarskom reze.je to uz sice tri roky-mala som komplikacie a v 5.mesiaci tehotenstva som zacala vnutorne krvacat,dietatku sa pomoct nedalo,a kedze chceli zachranit aspon mna,zvolili tuto metodu "cistenia",pretoze vraj spodom by som im mohla akurat tak celkovo vykrvacat a zomriet....

akokolvek-nie som bez nasledkov.rez uz takmer ani nevidno ale pri kazdej zmene poocasia mam bolesti jazvy,po zakroku som mala hrozne zavrate,chudokrvnost,stale som odpadavala a nemohla som poriadne dychat.......rana sa nehojila dobre a nemohla som sa ani pohnut.
na sale som sa raz zobudila,museli mi davat kyslikovu masku....je to ozaj zasah do organizmu-tak ako operacia.
a mnohe zeny sa ani nepreberu po narkoze,len sa o tom nehovori.
napriek vsetkemu,zvaz svoje rozhodnutie.
ja som bola v rukach dobrych lekarov a moj gynekolog ma mal pod drobnohladom.nemozem ani pol slova povedat zleho na lekarov ktori pri mne boli.
napriek tomu osobne chcem v buducnosti prirodzeny porod,aj ked sa toho velmi bojim.
drzim palce!!!!
syrik
12.01.09,10:58
Úplne súhlasím s osky...ja som nerodila,ale bola som operovaná a hoci som sa celkom rýchlo zotavila,myslím,že každý,kto absolvoval hocijakú operáciu v narkóze mi dá za pravdu,že by to dobrovoľne nepodstúpil...na sálach sa určite stáva všeličo...sú ženy,ktorým nastanú komplikácie pre klasický pôrod a muisia podstúpiť cisársky rez...častokrát je to rozhodnutie už pri samotnom pôrode,kde ani nie je čas na kompletné predoperačné vyšetrenie...a niekedy sa bohužiaľ stáva aj to,že žena po pôrode cisárskym rezom zomrie...pretože v tej chvíli nie je čas na predoperačné vyšetrenia,pretože často ide o život nielen dieťaťa,ale je ohrozený aj život matky...naozaj si to premysli....a nezabudaj,že keby si chcela viac detí a rodiť v cisárskom reze,na to sa žiaden pôrodník nechytí...
Pili
03.12.09,11:08
ale ved mozes rodit aj s epiduralnou anestezou! bude to pohodlne aj pre teba aj pre dieta!!! ver mi, ja to mam uz za sebou
Denisa
03.12.09,11:31
MAMINY!!!
Nevymýšľajte zbytočne s cisárskym a epidurálkou, ak to nie je ozaj nevyhnutné. Nič neprirodzené nie je pre Vás ani bábätko lepšie!
Ak chcete môžme o tom podebatovať, dosť o tom viem alebo
skúste pozrieť aj túto stránku:http://www.predporodnapriprava.sk/index.php?location=/Priprava-na-porod/Porod&view_section&main_section=2§ion=23&tab_article&subtab_article
Pili
03.12.09,12:21
a podla teba je prijemne rodit s kontrakciami a bolestami ok? epiduralka je senzacna vec, oddychnes si, pospis si kym to na teba pride...
ZuzanaA
03.12.09,12:29
a podla teba je prijemne rodit s kontrakciami a bolestami ok? epiduralka je senzacna vec, oddychnes si, pospis si kym to na teba pride...

No, ono pôrod nie je "príjemná" vec :) ale dá sa to prežiť, samozrejme ak je všetko v poriadku. Ja som rodila bez epidurálky a dalo sa .... Švagriná pred 2 týždňami rodila s epidurálkou a vravela, že to bola strašnááá bolesť. Že nevie ako by to zvládla bez nej... :rolleyes: A k tomu cisárskemu, naozaj ak to nie je zo zdravotného hľadiska nevyhnutné, určite je oveľa lepší prirodzený pôrod. Čo som videla mamičky po cisárskom, tak veru na druhý deň a niektoré aj na tretí vyzerali dosť biedne...a koľko sa nastukali od bolesti po reze...
Stanislav 1975
03.12.09,12:37
Ahojte poraďáčky,

prosím viete mi niektorá poradiť v tejto veci. Som tehotná, a chcela by som rodiť cisárskym rezom. Je niekde v okolí Ružomberka nejaké súkromné gyn. centrum, kde by som si to mohla zaplatiť? A koľko to asi stojí? Aké máte skúsenosti. ĎAKUJEM

Veľmi dobrá porodnica je cca 150km od teba- je skoro ako súkromná-dá sa tam rodiť vo vode a pod.-každý si ju veľmi chválil-možeš tam byť s manželom na izbe ubytovaná,samozrejme možte byť tam sami a pod.Je to v BS...

http://www.porodnicabstiavnica.sk/
Denisa
03.12.09,14:01
a podla teba je prijemne rodit s kontrakciami a bolestami ok? epiduralka je senzacna vec, oddychnes si, pospis si kym to na teba pride...

Cisársky je operácie a každá operácia človeku nejakým spôsobom ublíži - či už si to uvedomuje alebo nie. A čo sa týka epidurálky, tak mamička sa možno cíti lepšie, ale o to horšie to znáša to dieťa. Neviem či má význam zachádzať do detailov. Nikoho nebudem presviedčať, napísala som svoj názor z toho čo viem. Informácii je veľa, nie ako kedysi, len sa triezvo rozhodnúť.
Shady
05.01.10,13:08
Halo, otazka znela kde je v okoli RK nejake sukromne gyn. centrum, kde by sa dalo aj rodit, a zaplatit si aj cisarak, nie ???? Takze, ja mam pocit, ze sukromne gyndosky existuju takmer v kazdom meste, ale sukromna porodnica BOHUZIAL nie. Bola v Blave, ale mam pocit ze aj to zrusili.
veronikasad
05.01.10,13:21
Halo, otazka znela kde je v okoli RK nejake sukromne gyn. centrum, kde by sa dalo aj rodit, a zaplatit si aj cisarak, nie ???? Takze, ja mam pocit, ze sukromne gyndosky existuju takmer v kazdom meste, ale sukromna porodnica BOHUZIAL nie. Bola v Blave, ale mam pocit ze aj to zrusili.
Stanislav ti priložil link v prísp. č. 16, skús sa spýtať tam
wagner
05.01.10,13:36
mimotemyIba si myslím, že odpovede sú teraz mimo témy -
súkromná pôrodnica
12-01-09
11:45 AM




Otázka bola položená pred takmer rokom a to znamená, že to malé by už malo byť na svete. Vhodné by bolo pozrieť si dátum položenej otázky a neotvárať témy, ktoré sú staré.
veronikasad
05.01.10,13:38
mimotemyIba si myslím, že odpovede sú teraz mimo témy -
súkromná pôrodnica
12-01-09
11:45 AM




Otázka bola položená pred takmer rokom a to znamená, že to malé by už malo byť na svete. Vhodné by bolo pozrieť si dátum položenej otázky a neotvárať témy, ktoré sú staré.
Zdenka, otázka je v prísp. č. 18 z dnešného dňa
wagner
05.01.10,13:51
Zdenka, otázka je v prísp. č. 18 z dnešného dňa
Veronika, reagovala som viac menej na príspevok č. 12 - ten odpisoval na pôvodnú otázku. A z toho sa potom začala debata.
lassire
03.05.11,14:06
doporucujem vypocut plac dietata, ktore ma 15 rokov a bolo pridusene pri porode, lebo lekari odmietali cisarsky rez "vsak to pojde"